Fotó: Facebook/Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye
Idén tizenötödik alkalommal szervezi meg a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyét. A középiskolások és egyetemisták Kolozsváron, március 18–19. között a kar épületében mérhetik össze tudásukat. A középiskolásokat célzó verseny mellett a már tapasztaltabb egyetemisták is versenybe szállnak a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Versenyen.
2023. március 13., 14:332023. március 13., 14:33
A Krónikához hétfőn eljutatott közlemény szerint a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye (KÜTV) a Kolozsvári Esettanulmány Napok rendezvénysorozat keretein belül kiemelt figyelmet kap, hiszen a jó eredményeket elérő csapatok a pénzjutalmak mellett plusz pontokat is kapnak az egyetemi felvételijükhöz, ha a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karát választják érettségi után.
A középiskolások versenyével párhuzamosan zajlik a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny is.
A verseny idén rendhagyó módon két fordulós, amiből az első már lezajlott online, a második fordulót pedig, már megszokott módon, Kolozsváron tartják. A több, mint 120 jelentkező középiskolás diák közül a legjobb 45 jutott tovább csapatával a döntőbe.
A továbbjutókat meghívták Kolozsvárra, a versenyen való részvétel mellett pedig az egyetem kiegészítő programokkal is készül az Erdély minden szegletéből érkező diákok számára, így a 15 csapat résztvevői jobban megismerhetik Kolozsvárt, és főként a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karát.
„Az esetet felkínáló vállalatnak köszönhetően a diákok idén is egy valós, helyi gazdasági kihívásra kereshetnek megoldást, amit a vállalatvezetőkből és gazdasági szakemberekből álló zsűrinek mutathatnak be. Az eddigi évek tapasztalatai alapján a legjobb megoldásokat az adott vállalat valóban hasznosítani tudja a gyakorlatban is. Mindemellett a résztvevő középiskolások és egyetemisták számára is egyedülálló lehetőség, hogy közvetlenül kapcsolatot létesíthessenek és tanuljanak olyan szakemberektől, akik a legjelentősebb hazai vállalatok vezetőségében dolgoznak” – idézi a közlemény Szász Levente dékánhelyettest.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
szóljon hozzá!