Nagy Károly (balról a harmadik) és az RMKT új elnöksége
Fotó: Romániai Magyar Közgazdász Társaság
Partneri együttműködést kötött az ország legnagyobb pénzintézetével, a Transilvania Bankkal a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT), amely az elmúlt hét végén tartotta tisztújító küldöttgyűlését Kolozsváron. Mint elhangzott, a partnerség keretében a pénzintézet szakmai és pénzügyi támogatást biztosít majd az RMKT-nak.
2024. december 12., 13:032024. december 12., 13:03
A szombati kolozsvári tisztújító küldöttgyűlés első részében az RMKT elnöke és alelnökei értékelték az elmúlt időszak eredményeit. A Krónikához eljuttatott közleményük szerint pénzügyi beszámoló megerősítette, hogy a szervezet stabil pályán halad. A prezentációk során elhangzott, hogy az RMKT az elmúlt két évben szakmai szempontból is jelentősen fejlődött: számos sikeres rendezvényt szervezett, amelyek egyre több résztvevőt vonzottak, valamint megújította országos weboldalát és médiamegjelenéseit. Kiemelték az ifjúsági szervezet, a RIF megerősítését is, amely meglátásuk szerint jelentős lendületet kapott az elmúlt időszakban.
Az elért eredményeket az RMKT minden tagjának közös munkájának köszönhetőnek nevezte a vezetőség, külön hangsúlyozva a szervezet közösségépítő szerepét. Az eddig sikeres rendezvények folytatása mellett a társaság nyitott új kezdeményezésekre is, új területi szervezetek indításán is dolgoznak – hangzott el.
„Az utóbbi években felhúztuk a vitorlákat, most már nyugodtabb vizeken evezünk, és a szelet is elkaptuk” – fogalmazott az elnök. Kiemelte, hogy célja az RMKT-t egy elismert, az erdélyi gazdasági kérdésekben megkerülhetetlen szervezetté tenni, közös értékek mentén irányítva a társaságot.
Az alelnöki pozíciókra Juhász Borsa Orsolya, Juhász Jácint, Sallai Zsolt, Szőcs Endre, Csepeti Ádám és Székely Farkas Tímea kapott bizalmat a küldöttektől, valamint Bokor-Tóth Krisztina, a RIF elnöke.
A gyűlés második felében az RMKT új alapszabályzatának tervezetét mutatták be és vitatták meg, amely Somai László József ügyvéd közreműködésével zajlott.
A Romániai Magyar Közgazdász Társaság célja, hogy tovább erősítse szakmai jelenlétét és közösségépítő szerepét, ezzel hozzájárulva a magyar gazdasági szakemberek fejlődéséhez és együttműködéséhez – húzza alá a lapunkhoz eljuttatott közlemény.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!