A Vallásszabadság Háza múzeumába került terítő 1772-ből származik, aranyozott skófiummal van kivarrva
Fotó: Magyar Unitárius Egyház
A Hargita megyei Kissolymos unitárius egyházközsége egy 1772-ből származó értékes terítőt adott át megőrzésre a Magyar Unitárius Egyháznak, a textília a Vallásszabadság Háza múzeumába került.
2025. január 29., 21:102025. január 29., 21:10
2025. január 29., 21:142025. január 29., 21:14
A kolozsvári Vallásszabadság Háza múzeumába került terítő 1772-ből származik, aranyozott skófiummal van kivarrva (a skófium hímzésre használt arany, ezüst vagy aranyozott ezüst fémszál).
Fotó: Magyar Unitárius Egyház
A több mint 250 éves terítőt a kolozsvári Vallásszabadság Háza múzeumába helyezték el, ahol megtekinthető
Fotó: Magyar Unitárius Egyház
„Köszönjük a gyülekezet felajánlását! Ezáltal nem csupán a helyi közösség, hanem mindannyiunk közös kincse lett. Vigyázni fogunk rá!” – olvasható a Magyar Unitárius Egyház közleményében.
Fotó: Magyar Unitárius Egyház
Fotó: Magyar Unitárius Egyház
Ha az európai keresztény emberek elhagyják őrhelyeiket, akkor az európai keresztény egyházak és az európai demokratikus nemzeti államok egyaránt elbuknak, elvész a keresztény vallásszabadság és az európai politikai demokrácia is – mondta Kövér László.
Eloltották a tűzoltók a Maroshévíz határában égő tarlótüzet – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Szászsebesről a Fehér megyei Mogos faluba nagyszombaton hazautazó rendőr egy felborult kocsiból mentett ki egy idős férfit, aki a gyors beavatkozásnak köszönheti, hogy életben maradt.
Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.
Ég a száraz növényzet a Maroshévíz határában levő egyik dombon – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A húsvéti ünnep alapétele, a bárányhús iránt változó a romániai fogyasztók érdeklődése. Összeállításunkban arra keressük a választ, hogy a bárány mennyire marad meg húsvéti ínyencségnek, illetve van-e arra esély, hogy máskor is friss húst vásárolhassunk.
Szívet melengető gesztussal reagált a kolozsvári CFR a közelmúltban történt erőszakos, magyarellenes incidensre.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóra történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
Az eredetileg háromévesre tervezett munka kezdete után hét és fél évvel elkészülhet végre egy vasúti alagút a IV-es számú páneurópai közlekedési folyosó Arad megyei szakaszán.
Az átlagosnál melegebb idő várható húsvétra az ország régióinak többségében, még akkor is, ha változékony égboltra és viharokra is kilátás van – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!