Péntek János, az egyesület elnöke tíz ösztöndíjas tanulóval
Fotó: Nyilas Misi Egyesület
Újabb harminc, jó tanulmányi eredményekkel rendelkező romániai magyar tanuló részesül a Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület programjának keretében kiosztott ösztöndíjban. A tanulók Erdély valamennyi régiójából nyújtottak be ösztöndíjkérelmet, a legtöbb pályázat Hargita megyéből érkezett.
2022. október 12., 15:452022. október 12., 15:45
Elbírálta a nyár folyamán beérkezett pályázatokat, és új ösztöndíjasok felvételéről döntött a kolozsvári székhelyű Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület kuratóriuma. Mint azt az egyesület szerkesztőségünkkel közölte, a 92 pályázónak legalább kétharmada rászorulna és meg is érdemelné az ösztöndíjat, de a jelenlegi támogatók köre mindössze 30 pályázat elfogadását teszi lehetővé. A pályázati lista ugyanakkor nyitott, a programhoz újabb támogatók csatlakozását várják.
Az egyesület közleménye szerint a benyújtott pályázatok Erdély különböző régióiból érkeztek: Bákó, Brassó és Máramaros megyéből egy-egy pályázat, kettő Beszterce-Naszód és Fehér megyéből, Maros megyéből négy, Kolozs és Kovászna megyéből öt-öt, hét Szatmár megyéből, tizenegy Bihar, tizenkettő pedig Szilágy megyéből érkezett.
A diákok közül, akik szeptember 1-jétől a programba kerülnek, öten Bihar, hárman Szilágy megyében élnek, Beszterce-Naszód, Kolozs és Kovászna megyéből két-két pályázó részesül ösztöndíjban, a sikeresen pályázók közül egy Máramaros és egy Maros megyei, tizennégyen pedig Hargita megyében élnek – közülük tizenhárman városi, tizenheten pedig vidéki környezetben.
Az idei, immár huszadik, 2022/2023-as támogatási évben − az új ösztöndíjasokkal együtt − az egyesület egyelőre 242 ösztöndíjat tud biztosítani. A Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület működését támogatók biztosítják, ezért a szervezet kiemelte, hogy további felajánlásokat fogadnak, hogy a várólistán szereplő tanulók közül minél többen részesüljenek a segítségben. Mint a közleményben rámutattak, a jelenlegi 350 támogató közül mindössze 40 romániai, erdélyi.
– hívta fel a figyelmet a szervezet. Az egyesület a támogatók anyagi hozzájárulásából utalja havonta az ösztöndíjakat, amelynek értéke a Tehetségtámogató Programban 20 ezer (éves szinten 240 ezer) forintnak megfelelő lej, míg a Barátság Programban a támogatási összeg kötetlen.
„Az ösztöndíjasok és támogatók közt nagyon gyakran személyes kapcsolat alakul ki, de akár anonim módon, akár közvetlen kapcsolattartással vállal pártfogást a támogató, az ösztöndíjas eredményeiről és helyzetéről az egyesület rendszeresen tájékoztatja” – olvasható az egyesület szerdán kiadott közleményében. Kiemelték, hogy eddigi két évtizedes működésük alatt számos fiatal sikeres életpályájának lehettek tanúi és támogatói. Hozzátették, ebben nem is önmagában az ösztöndíj, a pénz a számottevő, hanem − mint erről az ösztöndíjasok is beszámoltak leveleikben − az emberi szolidaritás, esetenként a közvetlenebb mentorálás.
Távozik Borsi Balázs a Maszol.ro főszerkesztői székéből – a hírt egy rövid szolgálati közleményben jelentette be a romániai magyar hírportál.
Hatalmas tűz ütött ki csütörtökre virradóra a Bihar megyei Felsőpatak egyik koporsógyárában, a tűzoltók több esetkolcsival avatkoztak be, hogy megakadályozzák a lángok átterjedését a további hét csarnokra.
Leállt csütörtök reggel a vasúti forgalom Temesvár és Arad között, miután a 2601-es számú Regio utasszállító vonat második és egyben utolsó kocsija kisiklott Temesságnál.
A partiumi megyékben állandó lakhellyel rendelkező, és valamelyik erdélyi mezőgazdasági egyetemen tanuló magyar fiatalok pályázhatnak hallgatói ösztöndíjra a magyar Agrárminisztérium támogatásával.
Harmincnyolc iskola 547 osztálytermét újítja fel és látja el modern bútorokkal, továbbá 34 iskolapszichológusi és 13 iskolaorvosi rendelőt, valamint 17 szaklaboratóriumot alakít ki vagy modernizál az aradi önkormányzat a következő fél évben.
Ötszáz lejes sportutalványt ad valamennyi kolozsvári harmadikos diáknak a kincses város polgármesteri hivatala.
Csütörtök reggel elkezdik kivágni a 13 A jelzésű országút Csikszerda és Székelyudvarhely közötti szakaszán a közlekedés biztonságát veszélyeztető útmenti fákat.
Szintet lépett a betétdíjas visszaváltási rendszer: applikációt hoztak létre, amely révén elszállítják a lakhelyünkről az összegyűlt palackokat, üvegeket.
Székelyföldi közbirtokossági erdő visszaállamosításáról döntött alapfokon a Kézdivásárhelyi Bíróság – írta szerdán online kiadásában a Háromszék napilap.
Állami támogatás helyett a hitelek részleteinek átütemezését, és az inputanyag-szállítók kifizetésének halasztását ajánlja a gazdáknak a bukaresti kormány. A Krónika által megkérdezett agrárszakemberek rossz megoldásnak tartják a kormányrendeletet.
szóljon hozzá!