Fotó: Alina Gorghiu Facebook-oldala
Újabb 18 megyében vezetik be keddtől az elektronikus nyomkövetők használatát, amelyeket a hatósági felügyelet alatt és a házi őrizetben levő személyeknek is viselniük kell.
2024. szeptember 30., 17:002024. szeptember 30., 17:00
2024. szeptember 30., 17:082024. szeptember 30., 17:08
A Román Rendőrség hétfői közleményében emlékeztetett, hogy az elektronikus megfigyelő rendszer (SIME) használata a bevezetésének első két szakaszában 23 megyére és a fővárosra terjedt ki. A kedden induló harmadik szakaszban a többi 18 megyére –
„Az erőszak megelőzése és az ellene való küzdelem prioritást jelent a Román Rendőrség számára, összehangolt erőfeszítésekre, illetve új munkamódszerek azonosítására és alkalmazására van szükség az áldozatok védelmének biztosításához, valamint az agresszor vagy agresszorok büntetőjogi felelősségre vonásához” – idézte az Agerpres a közleményt.
A rendőrség szerint keddtől
Ez kizárólag Románia területén biztosítja a megfigyelésüket, szigorú eljárások és szabályok alapján. Az érintettek személyazonosságát kizárólag a felügyeleti szerv ismerheti, az eljárás többi résztvevője ezekhez az adatokhoz nem férhet hozzá, számukra csak egy eszközazonosító lesz elérhető – magyarázták.
hogy ellenőrizze a kötelezettségei betartását – tették hozzá.
Elfogadta csütörtöki ülésén a román kormány azt a sürgősségi rendeletet, amelyik elektronikus nyomkövető viselésére kötelezi a hatósági felügyelet alatt álló és a házi őrizetben levő személyeket.
Jeles magyar közéleti személyiségek, 1848-as honvédtábornokok, a 20. század elejének ünnepelt színészei, második világháborúban elesett katonák csontjait rejtik és rejtették az aradi temetők.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
szóljon hozzá!