A vidéki iskola- és óvodaépületeknél van a legtöbb hiányosság
Fotó: Pataky Lehel Zsolt
A 2024–2025-ös tanév megkezdése előtt 35 iskola- és óvodaépületnek még mindig nincs közegészségügyi engedélye Arad megyében. A legtöbb „problémás” intézmény vidéken található, a leggyakoribb hiányosság pedig folyóvíz és az illemhelyek hiánya. Megyeszerte 469 helyen folyik közoktatás.
2024. augusztus 28., 19:472024. augusztus 28., 19:47
Az Arad Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) azt közölte az Agerpres hírügynökséggel, hogy a megyében 469 közoktatási célú épület (iskola és óvoda) van, s ezek közül 35 még mindig nem rendelkezik az igazgatóság engedélyével (ami nem jelenti azt, hogy ne fogadna gyerekeket szeptemberben).
Alapvető követelmény
Fotó: Pataky Lehel Zsolt
Idén 31 épület engedélyezési folyamata zajlott le, ezek közül 12 esetében meg kellett újítani a közegészségügyi engedélyeket – tették hozzá. Az igazgatóság szerint javult a helyzet a két évvel ezelőtti állapothoz képest, amikor 40 iskolaépület működött nem megfelelő körülmények között, nem beszélve a korábbi évek gyakorlatáról, ugyanis 2018-ban még 84, 2019-ben pedig 62 épület nem minősült közegészségügyi szempontból megfelelőnek.
Két római katolikus és egy evangélikus templom felújítására hagyott jóvá költségvetési támogatást az Arad megyei közgyűlés legutóbbi ülésén. A jövőben újabb egyházközségek kaphatnak finanszírozást.
Elkezdődtek a Korond-patak elterelési munkálatai a bányakatasztrófa sújtotta Parajdon. A sóbányából kijutó sós víz környezetvédelmi problémákat okozhat – közölte kedden a Digi24-nek nyilatkozva Mircea Fechet.
Megszaporodtak a hatósági házkutatások a nem halálos fegyverek bejelentés nélküli, illegális birtoklása miatt. Kedd délelőtt Bihar megyében 44 házkutatás keretében 26 fegyvert és nagy mennyiségű lőszert foglaltak le.
Hatósági felügyelet alá helyezték az ópálosi rendőrőrs parancsnokát, akit korrupcióval, illegális gazdasági tevékenység folytatásával, valamint a fegyvertartási szabályok megsértésével gyanúsítanak.
A parajdi sóbánya katasztrófahelyzetének súlyos és tartós ökológiai és társadalmi-gazdasági következményeire figyelmeztet Hartel Tibor biológus, ökológus, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) oktatója Facebook-oldalán.
Őrizetbe vettek a rendőrök egy könyvelőnőt, aki összesen több mint kétmillió lejt tulajdonított el több Temes megyei vidéki iskolától, amelyeknek dolgozott.
Folytatódik a középkori Erdély egyik legfontosabb épülete, a gyulafehérvári fejedelmi palota restaurálása: a főépület tavalyi megnyitása után újabb szárnyat újítanak fel európai uniós alapokból.
Fokozott légköri instabilitás miatt adott ki elsőfokú, vagyis sárga figyelmeztetést az ország hét megyéjére kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Maros Vízügyi Igazgatóság ellenőrzötten vizet enged ki a Bözödújfalusi-víztározóból a Kis-Küküllő folyó magas sókoncentrációjának hígítására, miután a parajdi sóbánya elárasztása nyomán Dicsőszentmártonnál az ivóvíz határérté<
Készenléti állapotot rendeltek el a Maros megyei hatóságok, miután a parajdi sóbánya telítettsége következtében jelentősen megnőtt a Kis-Küküllő sókoncentrációja. Mintegy 40 ezer lakos számára ihatatlanná vált a vezetékes víz.
szóljon hozzá!