Kelemen Attila számára a közjó a prioritás
Fotó: Facebook/Kelemen Attila
„Sajnos fogyatkozik a Hunyad és a Krassó-Szörény megyei magyarság lélekszáma, ennek hátterében gazdasági okok állnak, ám arra törekszem, hogy megszervezzük a közösséget” – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Attila, aki az RMDSZ Krassó-Szörény megyei listáján szerzett képviselői mandátumot. Azt mondja, több magyar programot kell szervezni, közösséget kell építeni.
2020. december 15., 08:402020. december 15., 08:40
2021. április 13., 14:042021. április 13., 14:04
Hétfőn délben kapta meg a Krassó-Szörény megyei RMDSZ a Központi Választási Iroda (BEC) jegyzőkönyvét, miszerint a töredékszavazatok visszaosztása után hivatalosan Kelemen Attila, az RMDSZ megyei listavezetője parlamenti képviselői mandátumot szerzett. Kun László, a szövetség megyei szervezetének elnöke lapunknak elmondta, még az utolsó pillanatban is fennállt a lehetőség, hogy a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szerez mandátumot a visszaosztásból.
a járványhelyzet miatt a kampányban keveset tudtak találkozni, ám tervezik az együttműködést.
Krassó-Szörény megyében a 2011-es népszámláláson háromezren vallották magukat magyarnak, ám azóta eltelt kilenc esztendő, és tovább fogyatkozott a magyar közösség. „Tízet temetünk, egyet keresztelünk” – illusztrálta a szomorú valóságot Kun László. Hozzátette,
„Fontos, hogy megkeressük az itt élő magyarokat, érezzék, hogy törődnek velük, mert ha nem foglalkozik velük senki, eltávolodnak, beolvadnak a többségbe” – mondta Kun László. Kitért ugyanakkor arra is, hogy a megyében nincs magyar tannyelvű tanintézet, a magyar gyerekek román vagy német iskolába járnak, a magyarok is inkább románul beszélnek, sok a vegyes házasság.
„Több magyar programot kell szervezni, hiszen Resicabányán, Oravicabányán, Boksánbányán, Nándorhegyen is élnek magyarok. Ha egyik jobbra húz, a másik balra, nem haladunk előre, jövőre újra népszámlálás lesz, fontos, hányan vallják magukat magyarnak” – húzta alá Kun László.
Kelemen Attila 34 éves, nős, egy tizenegy hónapos kisfiú édesapja. Családjában a mérnöki tudományoknak van hagyománya, édesanyja műépítész, édesapja energetikai mérnök. A leendő képviselő építészmérnök, a feleségével együtt az elmúlt tíz évben a versenyszférában tevékenykedett, a tervezés és a tanácsadás terén szerzett tapasztalatot.
„Elismerem, számomra is meglepetés volt, hogy bejutottam a parlamentbe” – jelentette ki hétfőn lapunk megkeresésére a politikus. Kifejtette, már voltak közös programok a Hunyad és a Krassó-Szörény megyei magyarság részvételével, ám ezek idén a járványhelyzet miatt elmaradtak. Abban bízik, ha a korlátozások lazulnak, újra előtérbe kerülnek a személyes találkozások, a közösségépítés.
Már több mint tíz éve részt veszek a Hunyad Megyei Magyar Napok lebonyolításában” – mutatott rá Kelemen Attila.
A versenyszférában szerzett tapasztalata abban segíti, hogy megértse a vállalkozók, a munkahelyteremtők problémáit, meglátása szerint prioritásként az új munkahelyek teremtését kell megkönnyíteni. Az ország középső és délnyugati részét, Hunyad és Krassó-Szörény megyét társadalmi és gazdasági szempontból is megviselte az ipar eltűnése, ezért úgy látja, a döntéshozóknak a fenntartható gazdasági fejlődés feltételeit kell megteremteniük, javítva a térségben az életminőséget.
„Az itteni embereket becsületes, dolgos emberként ismerik, ez pedig már jó kiindulópont a fenntartható gazdaság kialakításához, melynek középpontjában a jelenlegi igények kielégítése és a jövő nemzedék életszínvonalának növelése kell hogy legyen” – fogalmazott a visszaosztás révén mandátumot szerzett képviselő. Úgy érzi,
korszerűsítsék a régiók közötti úthálózatokat, megfelelő feltételeket teremtsenek a befektetőknek, így elősegítve az ipar, a mezőgazdaság, a szolgáltatások fejlődését. Fontosnak tartja ugyanakkor a természeti és multikulturális örökség fenntartható fejlesztését, a helyi hagyományok, az egészségügyi, oktatási és kulturális intézmények fejlesztését és korszerűsítését.
Az RMDSZ-es honatya rámutatott, a konstruktív párbeszéd és a konkrét megvalósítások híve, állandó párbeszédet szeretne a magyar, román vagy más nemzetiségű polgárokkal, hogy közösen találjanak megoldásokat. „Megtiszteltetés számomra, hogy a térség parlamenti képviselője lehetek, és mindent megteszek annak érdekében, hogy megerősítsem ezt a bizalmat, meggyőződve arról, hogy a közjó az egyedüli és valódi prioritás” – vallja Kelemen Attila.
Hálaadó istentisztelettel avatták fel Nagyenyeden vasárnap az európai uniós alapokból, illetve a magyar kormány támogatásával felújított középkori vártemplomot.
A román gazdaság nem szárnyal, de a kis eredményeket is el tudja adni a politikum – állapította meg a Krónikának Kelemen Tibor, a Kovászna megyei munkaerő-foglalkoztatási hivatal igazgatója, akivel a romániai munkaerőpiacról beszélgettünk.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – az elmúlt hetek sokszor emlegetett szlogennel, megoldási javaslatokkal mutatta be államelnökjelölti programját Kelemen Hunor.
Székelyföld számos településén gyújtottak őrtüzeket a helyi közösségek vasárnap este annak jeleként, hogy a terület őshonos lakossága igényt tart a területi autonómiára – tájékoztatta az MTI-t telefonon Gazda Zoltán, az SZNT ügyvezető elnöke.
Beiktatták hivatalába Gál Alinát, akinek személyében első alkalommal lett helyi, csángó származású polgármestere a Bákó megyei Gajcsána községnek.
A szilágysági Ákoson avattak emléktáblát Dobai István nemzetközi jogász, 56-os elítélt tiszteletére Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében.
Előkerült egy videófelvétel, amelyet egy sofőr készített, akinek meg kellett állnia azon a Szeben megyei területen, ahol a rendőrök egy lopott autóval közlekedő svájci sofőrt készültek megállítani a múlt hét végén.
Az időjárás továbbra is szokatlanul meleg az évszakhoz képest a meteorológusok szerint.
Életét vesztette egy szabálytalanul közlekedő fiatal nő Kolozsváron szombat este, miután elütötte egy autó Monostori úton.
Szép időben tarthatták meg a hagyományos csipkebogyó-fesztivált pénteken és szombaton a Kolozs megyei Kalotaszentkirályon.
szóljon hozzá!