A legmozgalmasabb időszak a tavasz volt a Botanikus Kertben, áprilisban történelmi rekordot döntött a látogatók száma
Fotó: Babeș-Bolyai Tudományegyetem/Facebook
Rekordlátogatottságot jegyeztek, ugyanis közel 250 000-en látogattak el 2024-ben Kolozsvár egyik legnépszerűbb helyszínére, az Alexandru Borza Botanikus Kertbe.
2025. január 17., 14:482025. január 17., 14:48
2025. január 17., 14:492025. január 17., 14:49
„Jártál már tanulni, olvasni, sétálni vagy fotókat készíteni a Botanikus Kertbe? Láttad a rendszeres élőlepke-kiállítást? Hát a bonsaikiállítást? Vettél már részt a denevérek vagy a pacsirták éjszakáján? A közönség folyamatosan érdeklődik a Botanikus Kert kulturális és oktató jellegű programjai iránt” – olvasható a Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) közleményében. Idézik a Botanikus Kert igazgatóját, Mihai Pușcaș egyetemi tanárt, aki elmondta,
Áprilisban voltak olyan napok is, amikor több mint 5000 látogatót fogadtak. A nagy népszerűség elsősorban a látványos tavaszi hagymás virágok gyűjteményének – például tulipán, jácint, sáfrány és nárcisz – köszönhető. „Nemcsak az évszakonként változó kollekcióink vonzottak sokakat, hanem rendszeresen szervezett, változatos rendezvényeink is, amelyeket folyamatosan bővítünk.
– nyilatkozta dr. Mihai Pușcaș egyetemi tanár, az Alexandru Borza Botanikus Kert igazgatója.
Bár a tavaszi és nyári hónapokhoz képest novemberben jóval kevesebb virágzó növényt csodálhatunk meg a kolozsvári Alexandru Borza botanikus kertben, az őszi színekben pompázó, 14 hektáros terület ilyenkor is szemet gyönyörködtető látványt nyújt.
Eloltották a tűzoltók a Maroshévíz határában égő tarlótüzet – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Szászsebesről a Fehér megyei Mogos faluba nagyszombaton hazautazó rendőr egy felborult kocsiból mentett ki egy idős férfit, aki a gyors beavatkozásnak köszönheti, hogy életben maradt.
Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.
Ég a száraz növényzet a Maroshévíz határában levő egyik dombon – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A húsvéti ünnep alapétele, a bárányhús iránt változó a romániai fogyasztók érdeklődése. Összeállításunkban arra keressük a választ, hogy a bárány mennyire marad meg húsvéti ínyencségnek, illetve van-e arra esély, hogy máskor is friss húst vásárolhassunk.
Szívet melengető gesztussal reagált a kolozsvári CFR a közelmúltban történt erőszakos, magyarellenes incidensre.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóra történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
Az eredetileg háromévesre tervezett munka kezdete után hét és fél évvel elkészülhet végre egy vasúti alagút a IV-es számú páneurópai közlekedési folyosó Arad megyei szakaszán.
Az átlagosnál melegebb idő várható húsvétra az ország régióinak többségében, még akkor is, ha változékony égboltra és viharokra is kilátás van – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!