Orvoshiány Nagykárolyban: hétfőtől ismét működik a szülészeti-újszülött osztály

Orvoshiány

Ciprian Dragoș kórházmenedzser és Giurgiu-Kovács Mónika polgármester az orvoshiány megoldásán dolgozik

Fotó: Facebook/Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal

Sikerült részleges megoldást találni a nagykárolyi orvoshiányra: hétfőtől ismét működtetni fogják a városi kórház szülészeti és újszülött osztályát – közölte péntek délután a polgármesteri hivatal. A helyhatóság folytatja a tárgyalásokat a kiszemelt szakorvosokkal, hogy január végéig a gyermekgyógyászati osztály is újrainduljon, amelyen azután alakult ki akut orvoshiány, hogy négy specialista a múlt év végén felmondott.

Pataky Lehel Zsolt

2025. január 17., 20:422025. január 17., 20:42

Január 20-tól, hétfőtől újból megnyitják a szülészetet és az újszülött osztályt az orvoshiánytól szenvedő Nagykárolyi Városi Kórházban – jelentette be a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán Giurgiu-Kovács Mónika polgármester és Ciprian Dragoș kórházmenedzser közös közleményben, azt követően, hogy a helyi önkormányzati képviselő-testület a péntek délutáni rendkívüli ülésen jóváhagyta a neonatológiai sürgősségi ügyelet létrehozását.

„A szülések levezetését és az újszülöttek orvosi felügyeletét a törvényeknek megfelelően fogják ellátni” – írták. Hozzátették, hogy

előrehaladott tárgyalásokat folytatnak a kiszemelt szakorvosokkal a gyermekgyógyászati osztály újranyitása érdekében, amit január végére ígértek.

Mint arról beszámoltunk, a Szatmár megyei város kórházában akut orvoshiány alakult ki a gyermekgyógyászaton és a szülészeten ki azt követően, hogy négy szakorvos felmondott a múlt év végén. Giurgiu-Kovács Mónika RMDSZ-es polgármester kedden azt nyilatkozta a Krónikának, hogy az év eleje óta tárgyalásokat folytatnak négy nagyváradi orvossal, akik hajlanak arra, hogy Nagykárolyban folytassák a praxisukat.

Orvoshiány Galéria

Megoldódni látszik az orvoshiány. Képünk illusztráció

Fotó: Gábos Albin

A károlyi kórházügy azt követően került a közvélemény figyelmének a középpontjába, hogy hétfő este kisgyerekes szülők egy csoportja utcai tiltakozást szervezett a kórházi osztályok bezárása miatt. A polgármester szerint alig több mint egy tucatnyian vettek részt a megmozduláson, amelyet szerint egy – az RMDSZ-es vezetésű önkormányzat ellen rendszeresen hergelő – felbujtó személy szervezett.

Giurgiu-Kovács Mónika a legnagyobb problémát abban látja, hogy a közegészségügy nem konkurálhat a magánegészségügyi rendszerrel.

Idézet
Nem vagyunk versenyképesek a privát szférával, nincsenek eszközeink, amivel itt tarthatjuk őket. Avasfelsőfaluban ugyanaz a helyzet, mint Nagykárolyban, Szatmárnémetiben pedig a diabétesz osztály szakorvosai mentek át testületileg a privát szférába. Ezen kellene változtatni valamit az egészségügyi rendszerben” – nyilatkozta az elöljáró asszony.

A távozó orvosok sem helybeliek voltak, mint ahogy az új szakembereket is más városból csábítják Nagykárolyba. Az önkormányzat szolgálati lakást és egyéb motiváló juttatásokat ígér nekik, legalábbis amit a törvények megengednek.

korábban írtuk

Orvoshiány Nagykárolyban: közel a megoldás a polgármester szerint
Orvoshiány Nagykárolyban: közel a megoldás a polgármester szerint

A hó végéig megoldódhat az orvoshiány a Nagykárolyi Városi Kórház gyermekgyógyászati és szülészeti osztályán, mivel az önkormányzat vezetősége négy nagyváradi szakorvossal is folytat előrehaladott tárgyalásokat a „leszerződtetésükről”.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 16., szombat

Határon túli alkotók fotóiból nyílt két tárlat is a válaszúti Bánffy-kastélyban

A kereszténység összefonódik az identitásunkkal, nemcsak a magyar, hanem az európai identitással is – hangoztatta Kalmár Ferenc miniszteri biztos szombaton Válaszúton.

Határon túli alkotók fotóiból nyílt két tárlat is a válaszúti Bánffy-kastélyban
2025. augusztus 16., szombat

Viharosra fordul az időjárás, erdélyi megyék is érintettek

Huszonöt megyét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Viharosra fordul az időjárás, erdélyi megyék is érintettek
2025. augusztus 16., szombat

Meghalt egy 2,5 éves kisfiú Beszterce-Naszód megyében, miután édesapja elgázolta az autóval

Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.

Meghalt egy 2,5 éves kisfiú Beszterce-Naszód megyében, miután édesapja elgázolta az autóval
2025. augusztus 16., szombat

Sziklán rekedt siklóernyős szorult segítségre; tűzoltókat, hegyimentőket és hegymászókat is bevetettek

Katonai tűzoltókból, hegymászókból és hegyimentőkből álló mentőegység mentett meg péntek este egy 37 éves dévai férfit, aki siklóernyőzés közben kényszerleszállást hajtott végre és körülbelül 20 méter magasságban egy sziklán rekedt a Kenyérhegyen.

Sziklán rekedt siklóernyős szorult segítségre; tűzoltókat, hegyimentőket és hegymászókat is bevetettek
2025. augusztus 16., szombat

Első- és másodfokú hőségriasztást adtak ki; van, ahol 38 fok is lehet

Szombaton három megyében másodfokú (narancssárga), 16 megyében és Bukarestben elsőfokú (sárga) hőségriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Első- és másodfokú hőségriasztást adtak ki; van, ahol 38 fok is lehet
2025. augusztus 15., péntek

Őrzők a hegyen: érdemes elkerülni az esztenák környékét a hegyimentők szerint

A Kárpátok hegyi ösvényein egyre nagyobb veszélyt jelent a nyájat védő, gyakran agresszív pásztorkutya. Szakértők szerint a juhászkutyákkal való konfliktusok megelőzhetők, de ehhez a turistáknak és a pásztoroknak is változtatniuk kell a szokásaikon.

Őrzők a hegyen: érdemes elkerülni az esztenák környékét a hegyimentők szerint
2025. augusztus 15., péntek

Hamarosan megnyitják a Nopcsa-kastélyt a látogatók előtt

Szeptemberben nyitják meg a látogatók előtt báró Nopcsa Ferenc felújított kastélyát a Hunyad megyei Szacsalon. A Hátszegi-medencében található kastélyban az épületről és lakóiról nyílik időszakos kiállítás.

Hamarosan megnyitják a Nopcsa-kastélyt a látogatók előtt
2025. augusztus 15., péntek

Ismét bűzlik valami a kincses városban, a hatóságok szerint hozzá kell szokni

Napok óta orrfacsaró bűz terjeng Kolozsváron, a kellemetlen szag a kincses város jóformán valamennyi lakónegyedében érezhető. A környezetvédelmi hatóságok szerint akárcsak a korábbi években, ezúttal is egy csirkefarm trágyázási munkálatai okozzák a bűzt.

Ismét bűzlik valami a kincses városban, a hatóságok szerint hozzá kell szokni
2025. augusztus 15., péntek

Huzavona a temesvári önkormányzat és egy romaklán között egy egykori neves virágkertész háza miatt

Eladásra kínálja a temesvári önkormányzatnak az egykori neves virágkertész, Mühle Vilmos házát az a romaklán, amely korábban megszerezte az ingatlant, és amellyel az önkormányzat régóta pereskedett az illegális átalakítások miatt.

Huzavona a temesvári önkormányzat és egy romaklán között egy egykori neves virágkertész háza miatt
2025. augusztus 15., péntek

Kolozsvárról Marokkóba és Svédországba is lehet repülni nemsokára

A Wizz Air légitársaság összesen 15 új útvonalat indít Romániából, többek közt a kolozsvári és brassói reptér kínálata is bővül.

Kolozsvárról Marokkóba és Svédországba is lehet repülni nemsokára