Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Helyt adott a Szociáldemokrata Párt (PSD) fellebbezésének kedden a megyei választási iroda, így mégsem számolják újra Besztercén a polgármester-jelöltekre leadott szavazatokat.
2024. június 11., 16:292024. június 11., 16:29
A besztercei polgármester-választást a végleges, de nem hivatalos eredmények szerint a PSD jelöltje, Gabriel Lazany nyerte, nyolc szavazattal megelőzve Ioan Turc jelenlegi nemzeti liberális párti (PNL) polgármestert.
Diana Morar képviselő, a PNL Beszterce-Naszód megyei szervezetének alelnöke arra hivatkozott, hogy több rendellenességet is észleltek a szavazókörzetek jegyzőkönyveiben. Többek között azt, hogy több szavazólapot adtak le, mint ahányan szavaztak.
Mivel a PSD és a PNL jelöltjének támogatottsága között „érzékeny”, mindössze nyolc szavazat a különbség, a városi választási iroda újraszámolást rendelt el. A PSD besztercei szervezetének elnöke, Daniel Suciu képviselő azonban közölte, hogy a városi választási iroda döntését megtámadták a megyei választási irodánál. Utóbbi kedden helyt adott az óvásnak, arra hivatkozva, hogy a jelzett rendellenességek technikai jellegűek voltak, és nem befolyásolták az érvényes szavazatok számát. A megyei választási iroda így kedden közölte, hogy a szavazatokat mégsem számolják újra.
Besztercén 46,22 százalékos volt az urnáknál való jelenlét a helyhatósági választásokon – írja az Agerpres.
A Nemzeti Liberális Párt kérte a Beszterce város polgármesterjelöltjeire leadott szavazatok újraszámolását, és a városi választási iroda helyt adott az óvásnak – tájékoztatta hétfőn az Agerpres hírügynökséget Diana Morar képviselő.
Minősített lopás vádjával vették őrizetbe a nagyszalontai rendőrök egy 26 éves, helyi illetőségű férfit, aki készpénzt és bankkártyákat lopott.
Egy hónappal azután, hogy az önkormányzat képviselője a Krónika megkeresésére sikeresnek nevezte a tömegközlekedési megállók tetejének „zöldövezetté” alakítására irányuló kísérleti projektet, kiszáradt a varjúháj a kísérleti buszmegállóban.
Három férfit vettek kedden őrizetbe a Marosvásárhelyi Bűnügyi Nyomozóiroda rendőrei egy lakásbetörés nyomán. A Kolozs megyéből származó elkövetők több mint 30 000 eurót loptak el egy marosvásárhelyi idős ember lakásából.
Nagyvárad újabb közlekedési eszközökkel bővítette járműparkját: megérkezett az ötödik villamos a kilencből, amelyeket a PNRR keretében szereztek be.
Az elmúlt hetek megszorító intézkedései számos ágazatot érintenek, így a hegyimentő-szolgálatokat is. A Salvamont Románia közleményben reagált a kialakult helyzetre.
Idén is rengeteg ember volt kíváncsi a Kolozsvári Magyar Napok boros rendezvényeire. A Borutcában esténként hömpölygött a tömeg, sokan kóstolták a finom nedűket. Videós riportunkban pincészetek képviselőit és fogyasztókat szólaltattunk meg.
Három évvel azután, hogy végleg leállították a Déva melletti marosnémeti hőerőművet, az egykor „Maros csillagaként” emlegetett energetikai óriás új életre kel.
Az Osztrák-Magyar Monarchia idején épült vashídon az útburkolat leaszfaltozásától eltekintve nem végeztek állagmegőrzést az illetékes román hatóságok, így súlyos szerkezeti károsodásokat szenvedett.
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére – közölte kedden a Hargita megyei önkormányzat.
Orvhalászat és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsított három férfit vettek őrizetbe a Bihar megyei rendőrök hétfőn, augusztus 25-én. Az elkövetők illegálisan behatoltak egy halgazdaságba, ahonnan hálóval halat loptak.
szóljon hozzá!