Szász Attila főszerkesztő-helyettes belső kivizsgálást is kezdeményezett a történtekkel kapcsolatban
Fotó: Ber Zsolt/Marosvásárhelyi Rádió/Facebook
Rendőrségi feljelentést készül tenni a másik ellen a Marosvásárhelyi Rádió két, egymással konfliktusba keveredett szerkesztője. Munkáltatójuk már megtette a lépést, és a nyomozó hatóságokhoz fordult az igazság kiderítése érdekében.
2020. április 23., 14:102020. április 23., 14:10
2020. április 23., 14:192020. április 23., 14:19
Ügyvédekkel konzultáltak, és bűnügyi feljelentést készülnek tenni egymás ellen a Marosvásárhelyi Rádió szerkesztői, akik között április 7-én mindkettőjük állítása szerint tettlegességig fajult szóváltás robbant ki. Azzal a különbséggel, hogy mindketten a másikat vádolják fizikai bántalmazással.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni Parászka Boróka, a Marosvásárhelyi Rádió szerkesztője, aki közösségi oldalán tette közzé, hogy április elején „polgári, értelmiségi, keresztény, védett környezetben atrocitás érte”.
Miután a kettőjük viszonya teljesen megromlott, konfliktusuk pedig a nagy nyilvánosság elé került, a közszolgálati csatorna vezetősége is határozott lépésre szánta el magát. „Mivel a Marosvásárhelyi Rádió nem nyomozási, illetve igazságszolgáltatási szerv, az erre hivatott intézményekhez fordultunk. Ugyanakkor figyelembe véve a súlyos és kibékíthetetlen vádakat, a közmédia belső rendszabályzatában foglalt előírásoknak megfelelően belső kivizsgálást is kezdeményeztünk” – írja a lapunknak eljuttatott közleményében Szász Attila, a regionális magyar adás főszerkesztő-helyettese.
Amint keddi lapszámunkban részletesen beszámoltunk róla, Parászka Boróka saját Facebook-oldalán tette közzé, hogy április elején – mint fogalmazott –
A rádiós újságíró nem említett sem nevet, sem helyszínt; az intézmény vezetőségéhez eljuttatott beadványában azonban kollégáját, Kiss Dénest nevezte meg, mint a fizikai agresszió elkövetőjét.
Parászka a zúzódást alátámasztó fényképpel erősítette állítását. Az állítólagos elkövető viszont azzal vágott vissza, hogy kolléganője nem a kettőjük vitája közben szerezte a kék-lila foltokat. Kiss szerint éppen Parászka Boróka volt az, aki
A fizikai tettlegességgel vádolt szerkesztő csupán abban hibáztatja magát, hogy 2012-ben ő volt az, aki a rádióhoz hozta – saját kulturális műsora erősítéseként – az akkor éppen szabadúszó újságírónőt.
Kettőjük világnézete visszaköszön a Facebookon zajló mostani párhuzamos harcból is. Mindkettőjük közösségi oldalát jobbára szimpátianyilvánítások lepték el, holott az eddig nyilvánosságra került tények alapján kívülállóknak lehetetlen megállapítani, ki mond igazat.
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Rádió
Közben a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) is állást foglalt az ügyben. A hazai magyar újságírók többségét tömörítő szakmai szervezet szerint aggodalomra ad okot, hogy a Marosvásárhelyi Rádió magyar adásának vezetősége nem lépett fel kellő határozottsággal a kialakult konfliktus szerkesztőségen belüli kezeléséért. Annál is inkább, mivel a közszolgálati médiában dolgozó újságírók statútuma részletesen taglalja, miként kell viszonyulniuk egymáshoz a közszolgálati média munkatársainak, milyen elvárásoknak kell megfelelniük, hangsúlyozva, hogy
A MÚRE ugyanakkor rámutat: a vásárhelyi szerkesztőségben történtek nem minősülnek sajtóetikai vétségnek, jellegük inkább munkahelyi konfliktus képét mutatja, ami személyes ellentétbe csapott át. „A MÚRE nem tartja etikusnak, hogy e konfliktus esetében, mivel az ügyben büntető, polgári vagy fegyelmi eljárás indult, annak jogerős befejezéséig bármelyik fél mellett vagy ellen állást foglaljon” – olvasható többek között a szervezet igazgatótanácsa és becsületbírósága által megfogalmazott állásfoglalásban.
A Marosvásárhelyi Rádió részéről megfogalmazott közleményében Szász Attila a kollégák nevében is elnézést kér a hallgatóságtól, melyet arról biztosít, hogy a botrány nem fog kihatni a műsorok minőségére. „Természetesen azzal is tisztában vagyunk, hogy a nyilvánosság előtt zajló belső konfliktusok nem tesznek jót a rádió megítélésének. (…) Mindent megteszünk az igazság kiderítése érdekében, és amennyiben bármilyen törvénytelenség bizonyítást nyer, garantáljuk, hogy nem marad következmények nélkül” – ígéri a hallgatóknak a magyar szerkesztőség vezetője.
Szerda reggelig viharok várhatók Erdélyben, a hegyvidéken, Moldvában és Munténia északi részén – közölte kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Hamarosan elkezdődhet a szamosújvári örmény katolikus Szentháromság-székesegyház felújítása. Az örmény katolikus egyházközség életébe Küsmődi Attila plébános nyújtott betekintést.
Továbbra is marad a hőség, de légköri instabilitásra is számítanunk kell a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 26-ától szeptember 8-áig érvényes előrejelzéséből.
Több mint 5000 nyugdíj-újraszámítási végzés kikézbesítését állította le a Fehér megyei nyugdíjpénztár, miután felmerült a gyanú, hogy tévedés csúszott be.
A járványövezetekből érkező leveleket lyuggatással és füstöléssel, a pénzérméket ecetes vízzel fertőtlenítették a 18-19. században Erdélyben és Magyarországon, és az országba érkezőknek legkevesebb 21 napot vesztegzárban kellett tölteniük.
Egy orvvadászt előállítottak, és illegálisan behajtó sofőröket bírságolt meg a rendőrség az elmúlt hétvégén a Radnai-havasok Nemzeti Parkban.
Tűz ütött ki hétfőn egy új építésű, tízemeletes tömbházban a nagyváradi Nufărul negyedben – közölte a Bihar megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Nem bánik kesztyűs kézzel a Fehér megyei rendőr-főkapitányság a családon belüli erőszak elkövetőivel: ha az agresszor viselkedése fizikai bántalmazásig fajul, az elkövetőt rendőrségi fogdába szállítják.
Légköri labilitásra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat hat megyére.
Az augusztus 18-25. között lezajlott 15. Kolozsvári Magyar Napok programjainak látogatottsága megközelítette a 250 ezer főt – vonták meg a szervezők a vasárnap este véget ért rendezvénysorozat mérlegét.
1 hozzászólás