Malőr. A Nagyvárad és az észak-erdélyi sztráda közötti gyorsforgalmi út ismét javításra szorul
Fotó: Florin Birta/Facebook
Bár még csak október van, idén már másodszor szorul javításra a Nagyváradot az észak-erdélyi autópályával összekötő, idén március végén átadott gyorsforgalmi út.
2024. október 23., 17:172024. október 23., 17:17
2024. október 23., 17:212024. október 23., 17:21
Az útszakasz két helyen is javításra szorul: mind az autópálya-határátkelő közelében, Bihar községnél, mind a Várad felőli végén.
Utóbbi helyen súlyosabb a helyzet, ahol, mint azt a Bihoreanul hírportálnak az országos közútkezelő (CNAIR) alárendeltségébe tartozó közút- és hídkarbantartó (DRDP) kolozsvári regionális igazgatóságának illetékese elmondta, egy közel 300 méter hosszú szakaszon víz szivárgott az útalapba.
A szakvélemény szerint ez
A munkálatok az időjárás függvényében a jövő hét végén zárulhatnak.
Megnyitották az autós forgalom előtt csütörtökön a Nagyváradot az észak-erdélyi autópályával összekötő gyorsforgalmi utat – jelentette be közösségi oldalán Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter.
Az útszakasz másik végén kisebb a gond, ott az aszfaltréteget kell néhány helyen kijavítani, ahol a határ előtt várakozó kamionokból kiszivárgott az olaj.
Nyáron a forróság miatt kellett javítási munkálatokat végezni: júliusban, amikor az aszfalt szintjén a 60 fokot is elérhette a hőmérséklet, egyes szakaszokon nyomvályússá vált az úttest.
Mint arról beszámoltunk,
Marcel Ciolacu miniszterelnök, Nicolae Ciucă, a szenátus első embere és Sorin Grindeanu közlekedési miniszter azért érkezett pénteken kora délután Nagyváradra, hogy felavassa a várost az észak-erdélyi autópályával összekötő gyorsforgalmi utat.
Az útszakasz – amelyen akár 120 kilométer/órával is lehet száguldozni, amikor éppen nem javítják – a nagyváradi körgyűrű szentandrási csomópontjából indul ki, az észak-erdélyi sztrádához pedig Biharnál csatlakozik – már ahhoz az 5,5 kilométeres szakaszhoz, amely eddig Bihar megyében elkészült belőle.
A 19 kilométeres aszfaltcsíkból 13 kilométer gyorsforgalmi út, 6 kilométer pedig négysávos főút. Három csomóponttal, tizenkét híddal, felüljáróval, völgyhíddal terveztek.
A gyorsforgalmi útra vonatkozó szerződést 2021 júliusában írták alá a Strabaggal, és a munkálatok 2022 tavaszán kezdődtek meg.
A szerződés értéke 545,9 millió lej, a kivitelezésre 24 hónap állt rendelkezésre.
A megismételt romániai államfőválasztás vasárnapi döntő fordulóján való részvételre és jogaik melletti közös kiállásra kérik az erdélyi magyar fiatalokat szombaton kibocsátott közös felhívásukban a romániai magyar diákszervezetek.
Az elmúlt napok esőzései miatt ismét megnőtt a Korond-patak vízhozama, így a parajdi sóbányába történő beszivárgás csökkentése érdekében újra működésbe állították a nagy kapacitású motoros szivattyúkat.
A Richter-skála szerint 4,2-es erősségű földrengés történt szombaton hajnali 1 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Különösen hideg időre, szélre és csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország egész területére.
Szobrot avatnak szombaton szülőfalujában, a Kolozs megyei Magyargyerőmonostoron Gyarmathy Zsigáné Hory Etelkának, akit „Kalotaszeg nagyasszonyaként”, népi kultúra, a hímzés, viselet és népművészet lelkes kutatójaként, továbbadójaként tisztelnek.
Több százan vettek részt azon a felvonuláson, amelyet pénteken este szerveztek civilek Kolozsvár központjában. A demonstráció részvevői annak fontosságát hangsúlyozták, hogy Románia az államfőválasztást követően is megőrizze európai elkötelezettségét.
Ismét alábbhagyott a lelkesedés a Kolozs megyében épülő gyorsforgalmi út esetében, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Az identitásunk, az önazonosságunk, a kultúránk, a hagyományaink és a történelmünk az, ami mindvégig összeköt bennünket – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó pénteken Szatmárnémetiben.
Nicuşor Dan államfőjelölt megválasztására buzdítanak nyílt levélben a romániai rockzene területén tevékenykedők: zenészek, szervezők, újságírók és fotósok.
A 753 tonnás turbinát szállító gigaszállítmány hossza 118 méter, szélessége 6, magassága 5,4 méter, és majdnem egy hét alatt teszi meg a közel 200 kilométeres távolságot.
szóljon hozzá!