Meg lehet tenni az első lépéseket. A műanyag borítású sípályák népszerűek a gyerekek körében is
Fotó: Pinti Attila
Mesterséges, műanyag borítású sípályát, illetve négy focipályát, akár meccsnéző és táborozóhelyet is magában foglaló sportkomplexumot hozhat létre egy magyarországi vállalkozó Nagyváradon, a váradvelencei református egyházközség területén. Az önkormányzat illetékes bizottsága már láttamozta az ötletet, amelyről Farkas Antal lelkészt és Kárász András magyarországi vállalkozót faggattuk.
2022. február 25., 10:352022. február 25., 10:35
A nagyváradi önkormányzat jóváhagyta egy multifunkcionális sportlétesítmény kialakítását a váradvelencei városrészben, az egykori temető helyén, egy olyan területen, mely jelenleg a református egyház tulajdonában van. Az egyházközség régi temetőjébe 1952 óta nem temetkeztek, 1989-ben a sírhelyeket is felszámolták, a terület „parlagon áll”.
A nagyváradi polgármesteri hivatal közleménye szerint az urbanisztikai és területrendezési bizottság múlt csütörtökön hagyta jóvá, hogy a helyszínen multifunkcionális sportlétesítményt építsen egy befektető.
A tervek kapcsán megkerestük váradvelencei református egyházközség lelkészét, Farkas Antalt, akitől megtudtuk, az egyház hosszú távra bérbe adta az illető területet Kárász András magyarországi befektetőnek. „Bérbe adtuk a volt velencei temetőt egy magyarországi illetőnek, illetve egykori öregotthonunk mára már bezárt épületét és az ifjúsági táborunkat is, tehát három ingatlanról van szó” – közölte a Krónikával a lelkész.
Farkas Antal hozzátette, olyan tervek is felmerültek, hogy a sportközpontban Székelyföldről hozott faházban alakítsanak majd ki sörözőt, étkezdét, meccsnézésre alkalmas teret. A lelkész szerint egy ilyen központ mindenképp hasznos lesz a városban, hiszen például a műanyag sípálya hiánypótló megvalósítás lesz Nagyváradon.
Kárász András a Krónikának leszögezte, egyelőre csak az urbanisztikai és területrendezési bizottság jóváhagyása van meg, építkezési engedélyt még nem bocsátottak ki, így további részletekről még nem érdemes beszélni. Reményei szerint április folyamán megkaphatják az engedélyt, és akkor el is kezdhetik a munkát.
– bár egy műanyag sípályát terveznek kialakítani, Kárász András szerint a szezon ez esetben is főleg ősztől tavaszig tart, hiszen az emberek nyáron nem nagyon gondolnak a sízésre.
A vállalkozó jelezte, hogy testnevelési egyetemet végzett, így fontos számára a sport, mindig jelen volt az életében. Egy nagyváradi ismeretségen keresztül szerzett tudomást az illető területről, melyről már hosszú ideje folyt a tárgyalás. Az ötletet a Budapest környéki pozitív példák adták, hiszen ott sok sípálya működik, melyeknek nagy a kihasználtsága, jó lehetőséget jelent a gyerekeknek, hogy megtegyék az „első lépéseket” a sílécekkel. Ugyanakkor a befektető utánajárt a helyi igényeknek, a piac sajátosságainak is.
A tervek szerint sí- és snowboardoktatókkal, illetve iskolákkal is felveszik majd a kapcsolatot, táborokat is szerveznek majd, lesz bérlési lehetőség is.
„Lesz egy úgynevezett sportpub is kivetítőkkel, ahol sporteseményeket lehet követni majd, minőségi söröket, esetleg hotdogot, pizzát fogyasztva, a szülők megvárhatják majd itt az edzésen levő gyerekeiket. Ez a terv. Komplex és összetett” – mondta a befektető, hozzátéve, hogy még sok terve van, amelyekről egyelőre nem szeretne beszélni, amíg „nem biztosak a dolgok”. A vállalkozó azt is elmondta, hogy az önkormányzatnak „tetszik az ötlet”, teljes mellszélességgel támogatják a tervet, így ő is bizakodó.
{K1}
Konfliktus tört ki egy kereskedelmi cég alkalmazottai között a harmadik műszakban Nagybányán, rendőröknek kellett beavatkozniuk – tájékoztatott szombat este Florina Meteș, a Máramaros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Elfogtak Németországban egy nemzetközi körözés alatt álló romániai bűnözőt. Liviu Ilie Sălăgean a mezőméhesi nőgyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj bűntársa volt egy korábbi gyilkosságban – számolt be szombaton a Román Rendőrség.
Új turisztikai látványossággal gazdagodott Predeál, az Erdély és Havasalföld határán fekvő népszerű Brassó megyei üdülőtelepülés, Románia legmagasabban fekvő városa (1100 m-es tengerszint feletti magasság).
Kígyómarás miatt szállítottak kórházba egy 52 éves nőt a Beszterce-Naszód megyei Nagyilváról, az áldozat eszméleténél volt, de szédült állapotban találta szombaton a mentőegység.
Az Erzsébet-tábor lényege, hogy érezzük az összetartozást mi, magyarok szerte a Kárpát hazában – mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter Erdélyből érkezett Erzsébet-táboros gyermekeknek, akiket az Országházban köszöntött pénteken.
A kolozsvári nemzetközi repülőtér átfogó fejlesztési stratégiájának célja, hogy 2045-re a légi utasforgalom eléje az évi 10 millió főt.
Közönségtalálkozón vesz részt a kincses városban a világűrt nemrég megjárt Kapu Tibor. A magyar űrhajóssal szelfit is készíthet a Kolozsvári Magyar Napok közönsége.
Kábítószer-kereskedelemmel gyanúsított három személyt vizsgálnak a Szervezett Bűnözés Elleni Szolgálat (DIICOT) Szatmár megyei nyomozói, két gyanúsított 30 napos előzetes letartóztatását rendelte el a bíróság.
Év végéig elkészül a súlyos égési sérülteket kezelő temesvári kórház, jövő év tavaszán pedig használatba adják a Marosvásárhelyen épülő, hasonló jellegű kórházat is – jelentette ki pénteken Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az építőmunkások hibájának következtében beton került a Feleki patakba Szeben megyében a Nagyszeben és Fogaras közötti leendő autópálya építőtelepéről, ami szennyezést okozott és halakat pusztított el.
szóljon hozzá!