Őrizetbe vették a rablás elkövetőit Nagyváradon (képünk illusztráció)
Fotó: Facebook/Román Rendőrség
Két magyar fiúra támadó rablóbandát vett őrizetbe a nagyváradi rendőrség, a bíróság elrendelte a gyanúsítottak harmincnapos előzetes letartóztatását.
2025. február 13., 17:242025. február 13., 17:24
Rablás miatt indított bűnvádi eljárást két huszonéves és egy 16 éves borosjenői illetőségű fiatalember ellen a Bihar megyei rendőr-főkapitányság. A rendőrségi tájékoztató szerint Nagyváradon, a Sebes-Körös partján található parkban,
A Krónika információi szerint a megtámadott fiúk magyar nemzetiségűek voltak. A rablótámadás áldozatai a rájuk zúduló ütések ellenére sem voltak hajlandók átadni a hátizsákot, a közelben lévő járókelők miatt a három rabló végül kereket oldott. Messze azonban nem jutottak, mert
Csütörtök délelőtt a nagyváradi bíróság jóváhagyta az ügyészség kérését a gyanúsítottak 30 napos előzetes letartóztatásáról. Testi sértésért és rablásért a bíróság háromtól tíz évig terjedő börtönbüntetést szabhat ki az elkövetőkre.
Elhalasztotta a kormány 2025. október elsejéig az élelmiszeripari cégeknek őstermelői igazolvánnyal beszállító kisgazdák e-számlázási kötelezettségét. A Krónikának nyilatkozó gazdaérdekvédelmi szervezet vezetője szerint ez egyelőre kivitelezhetetlen.
A kánikula miatt kamionstopot rendelt el az Arad megyei önkormányzat a kezelésébe tartozó megyei rangú utakra július 4-re és 5-re, azaz péntekre és szombatra.
A Salrom vállalat beruházási igazgatója csütörtöki parajdi sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a Korond-patak elterelése a munkálatok összetettsége miatt késik.
Több mint száz rendőrt és csendőrt mozgósítottak a Marosvásárhelyen július 3–6. között zajló VIBE fesztiválra. Az egyenruhások kiemelt figyelmet fordítanak az alkohol vagy pszichoaktív szerek hatása alatti járművezetés kiszűrésére és büntetésére.
Az RMDSZ kezdeményezésére indult országos bölcsődeépítési program keretében megvalósult 26. kisdedóvót adták át szerda délután az Arad-hegyaljai Pankotán.
Ismét telefonos csalásokra figyelmeztet a rendőrség, felhívják a figyelmet, ha ismeretlen számról érkezik hívás, nagyon körültekintőnek lenni, és nem szabad megadnunk semmilyen személyes adatunkat.
A Maros Megyei Tanács, a Visit Maros és a Maros Megyei Hegyi- és Barlangi Mentőszolgálat közös projektjeként egy panorámatávcsövet szereltek fel a Görgényi-havasok Zászpás-csúcsára.
Radu Miruță gazdasági, digitalizációs, vállalkozási és idegenforgalmi miniszter bejelentette: javasolta a részvényesek közgyűlésének, hogy hívják vissza a Salrom Országos Sótársaság igazgatótanácsának tagjait a parajdi sóbányában bekövetkezett katasztrófát vizsgál&o
Erdőtűz ütött ki szerda este a Cibles-hegység Arcer-csúcsának oldalán, közel a csúcshoz.
A parajdi tragédia utáni második vagy harmadik napon 38 000 lejre emelték a Salrom Országos Sótársaság igazgatójának fizetését a részvényesek közgyűlésének határozatával – irányította rá a figyelmet Radu Miruță gazdasági miniszter szerdán.
szóljon hozzá!