Enyhe időben hangolódhatunk karácsonyra, de a hétvégétől kisebb lehűlés következik
Fotó: Orbán Orsolya
A hét első napjaiban a sokévi átlagnak megfelelően alakul az időjárás, majd egyre hidegebb lesz – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a következő időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. december 16., 14:322024. december 16., 14:32
Az Agerpres hírügynökség által ismertetett előrejelzés szerint
szombattól azonban lehűlés várható, 0 és 3 fok közötti, majd a jövő héten 2-3 fok körüli maximumokkal. Éjszaka ezen a héten mínusz 3 és plusz 3 fok, jövő héten mínusz 4 és mínusz 1 fok közötti minimumokra lehet számítani, december 23-án hajnalban mínusz 7 fok is lehet. Csapadék hétfőn és kedden, pénteken, majd jövő héten is gyakran előfordulhat.
11–12 fok körüli csúcsértékekkel, amelyek regionális átlaga később 2–4 fokig csökken, jövő héten pedig 4 és 6 fok között alakul. Éjszaka december 21-ig 0-2 fokig hűl le a levegő, december 22-én mínusz 4, mínusz 5 fok is lehet, jövő héten pedig mínusz 3 és 0 fok között alakulnak a minimumok. Csapadékra – többnyire eső formájában – hétfőn és kedden, csütörtökön és pénteken, majd jövő héten is számítani lehet.
mínusz 3 és 0 fok közötti maximumok várhatók, 22-én pedig különösen hideg lesz, mínusz 5 fok körül alakulnak a maximumok. Éjszaka végig fagypont alatti értékek várhatók: december 17. és 20. között lesznek a legenyhébbek az éjszakák, mínusz 3, mínusz 1 fokig hűl le a levegő, december 22-én mínusz 11 fok is lehet reggel, majd mínusz 7 fok körül alakulnak a minimumok. Csapadékra hétfőn és kedden, december 20-án, majd jövő héten lehet számítani, főleg havas eső formájában.
A kereszténység összefonódik az identitásunkkal, nemcsak a magyar, hanem az európai identitással is – hangoztatta Kalmár Ferenc miniszteri biztos szombaton Válaszúton.
Huszonöt megyét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.
Katonai tűzoltókból, hegymászókból és hegyimentőkből álló mentőegység mentett meg péntek este egy 37 éves dévai férfit, aki siklóernyőzés közben kényszerleszállást hajtott végre és körülbelül 20 méter magasságban egy sziklán rekedt a Kenyérhegyen.
Szombaton három megyében másodfokú (narancssárga), 16 megyében és Bukarestben elsőfokú (sárga) hőségriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A Kárpátok hegyi ösvényein egyre nagyobb veszélyt jelent a nyájat védő, gyakran agresszív pásztorkutya. Szakértők szerint a juhászkutyákkal való konfliktusok megelőzhetők, de ehhez a turistáknak és a pásztoroknak is változtatniuk kell a szokásaikon.
Szeptemberben nyitják meg a látogatók előtt báró Nopcsa Ferenc felújított kastélyát a Hunyad megyei Szacsalon. A Hátszegi-medencében található kastélyban az épületről és lakóiról nyílik időszakos kiállítás.
Napok óta orrfacsaró bűz terjeng Kolozsváron, a kellemetlen szag a kincses város jóformán valamennyi lakónegyedében érezhető. A környezetvédelmi hatóságok szerint akárcsak a korábbi években, ezúttal is egy csirkefarm trágyázási munkálatai okozzák a bűzt.
Eladásra kínálja a temesvári önkormányzatnak az egykori neves virágkertész, Mühle Vilmos házát az a romaklán, amely korábban megszerezte az ingatlant, és amellyel az önkormányzat régóta pereskedett az illegális átalakítások miatt.
A Wizz Air légitársaság összesen 15 új útvonalat indít Romániából, többek közt a kolozsvári és brassói reptér kínálata is bővül.
szóljon hozzá!