A nagyváradi városi kórház – példaképből nevetség tárgyává tennék
Fotó: Erdon.ro
Kiáll a nagyváradi Dr. Gavril Curteanu Városi Klinikai Kórház orvosi műhibával vádolt egészségügyi személyzete mellett az orvosi kamara Bihar megyei fiókja.
2021. november 04., 14:372021. november 04., 14:37
A szakmai szervezet közleményében hangsúlyozza, hogy támogatja a váradi Covid-kórház orvosainak erőfeszítéseit és elutasít minden, a Covid-betegek nem megfelelő kezelésére vonatkozó vádat.
ugyanis túl sok oxigént adnak nekik túl magas nyomáson, így azoknak ahelyett, hogy javulna az állapotuk, belehalnak a kezelésbe.
Az egészségügyi intézményben állítása szerint fél évet eltöltő beteghordozó nyilatkozatai a Național című portálon jelentek meg, mely korábban Flavia Groșan váradi tüdőgyógyászról is közölt cikket, aki azt állította magáról, hogy a Covid-betegeket alternatív módszerekkel kezeli és menti meg.
Bár azt állította, hogy megtalálta az olcsó és hatékony gyógymódot a Covid-19 kezelésére, kórházbeli kollégáit pedig gyilkossággal vádolta, semmilyen szankciót nem alkalmaz az orvoskamara Bihar megyei fiókja Flavia Groşan tüdőgyógyász ellen.
„Úgy véljük, hogy a teljes társadalomnak tudatosítania, támogatni és bízni kell az orvosok munkájában, amely szigorúan követi az országos és nemzetközi protokollokat” – fogalmaz közleményében az orvosi kamara Bihar megyei fiókja. Mint rámutatnak, „az ilyen, minden alapot nélkülöző diskurzusok” aláássák az orvosok erőfeszítéseit, melyek életeket menthetnek.
A Dr. Gavril Curteanu Klinikai Városi Kórház vezetősége határozottan cáfolta az orvosai ellen felhozott vádakat, az ügyben kiadott közleményükben rámutatott: a Covid-betegeket a létező kórházi prokollok szerint kezelik, mindenkit annak megfelelően, hogy mennyire roncsolta szét a tüdejét a koronavírus.
Nagyváradon hetek óta súlyos a járványhelyzet
Fotó: Bálint Eszter
Rámutatnak, az, hogy egyesek nem bírják a magas nyomású oxigénadagolást, valójában nem az oxigén, hanem a légszomj miatt van, ami a Covid-19 betegség súlyos formáinak jellegzetes tünete.
Hozzáteszik, a volt betegszállító kijelentéseit így bosszúhadjáratnak tekintik, az illető alkalmazott ugyanis nem tett eleget a munkahelyi előírásoknak, ezért nem tarthatta meg állását. A kórház vezetősége jogi lépéseket tervez a rágalmazó és az őt segítő „propagandaszervek” ellen, mivel szerintük a hamis információk károsítják a kórház imázsát és aláássák az orvosi tevékenységet.
Több mint négyszázan írták alá azt az online petíciót, amelyben a Szeben megyei sürgősségi kórház elleni „támadás, nyomásgyakorlás és becsmérlés” megszüntetését követelik.
A közlemény szerint a járvány kezdete óta a váradi egészségügyi intézményben közel tízezer Covid-beteget kezeltek.
– hangsúlyozza a kórház vezetése.
A Körös-parti városban jelentős az oltásellenes propaganda
Fotó: Bálint Eszter
A nagyváradi helyzet amiatt is rendhagyó, mivel a pandémia elején az önkormányzati tulajdonban lévő egészségügyi intézmények országos szinten példamutatóan kezelték a járványhelyzetet, egyenesen Kínából hozatva maszkokat, védőruhát, egészségügyi felszereléseket.
A váradi Covid-kórház orvosai ellen felhozott vád amúgy nem új keletű, korábban a nagyszebeni megyei sürgősségi kórház szakmai személyzetét vádolta meg hasonlóval egy volt alkalmazott, akiről aztán kiderült, hogy fegyelmi vétség miatt kellett távozni az intézményből. Az intézményben elrendelt különböző belső és külső vizsgálatok nem erősítették meg a vádakat.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei ügyészség, miután a Turnul Sfatului helyi lapban megjelent egy cikk, amelyben egy névtelen forrás azt nyilatkozza: a megyei kórház intenzív osztályának egykori alkalmazottjaként azt állítja, hogy az orvosi bánásmód miatt páciensek vesztették életüket.
Megfelelőnek találták az állapotokat a belső vizsgálat során a nagyszebeni megyei sürgősségi kórház intenzív terápiás osztályán, ahol a súlyos Covid-betegeket ápolják – jelentette az egészségügyi intézmény, cáfolva ezzel a helyi sajtóban megjelent vádakat.
Több erdélyi megye településein razziáztak a rendőrök az elmúlt napokban: Máramaros, Szilágy és Fehér megye egyenruhásai egy-egy községközpontban, illetve városban ,,terepeztek”. A kiszabott bírságok többsége közlekedésrendészeti kihágásokat érintett.
„Tudományos tanácsadás a társadalom szolgálatában” – ez a mottója a 2024. évi tudományünnepi programsorozatnak – közölte csütörtökön a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kolozsvári Területi Bizottsága .
November 15. és jövő január 5. között rendezik meg a karácsonyi vásárt Aradon. A megbékélési parkban óriáskerékkel és műjégpályával próbálják meg háttérbe szorítani a 13 aradi vértanú emlékművét, a Szabadság-szobrot.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy Bihar megyei fiatalembert, aki egy Szatmár megyei településen az egyik utcáról ellopott egy autóbuszt és balesetet okozott – közölte a Szatmár megyei rendőrség.
Az aradi határrendészek négy szíriai állampolgárt tartóztattak fel, akik gyalog akartak átjutni a mezőn Magyarország területére.
Megfagyott két férfi az elmúlt éjjel a Hargita megyei Ége településen.
A Hargita megyei tanács pénteki rendkívüli ülésén az RMDSZ-es Borboly Csabát és Barti Tihamért választotta a testület alelnöki tisztségébe – tájékoztatott a megyei közgyűlés sajtóosztálya.
Leállt péntek délelőtt 10 órakor a vasúti közlekedés Brassó és Segesvár között – tájékoztatott a román állami vasúttárssaság utasszállító részlege (CFR Călători).
Közel négy és félmillió lejébe kerül a román államnak, hogy megvásároljon egy temesvári épületet, amelyben az egyik helyi kórház működik, miután az ingatlan tulajdonosai nem akarják meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Halálra gázoltak egy gyalogost péntek kora reggel a dél-erdélyi (A1-es) autópálya aradi körgyűrűszakaszán.
1 hozzászólás