Fotó: Krónika
Elkezdődött szerdán a Szatmárnémeti régi főterén található egykori Pannónia Szálló rekonstrukciója, a műemléki védettség alatt álló, magyar állami tulajdonú társaság birtokába került impozáns épület helyreállítása a tervek szerint 2025-re valósul meg.
2023. szeptember 13., 15:522023. szeptember 13., 15:52
2023. szeptember 13., 16:312023. szeptember 13., 16:31
A befektető szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében arról tájékoztat, hogy az értékmegőrző beruházásnak köszönhetően a századfordulós szecessziós építészet egykori remeke igazi modern városi szállodaként nyit majd újra két év múlva, az IHG Hotels & Resorts nemzetközi lánc Hotel Indigo márkája alatt kínálva új helyszínt a város közösségi életének is.
A tervek szerint 2025-ben befejeződő értékmentő beruházás során a kivitelezők kiemelt figyelmet szentelnek majd az épület műemléki mivoltának védelmére, technikai korszerűsítésére, valamint a szakmai és fogyasztói igényeknek való megfelelésre egyaránt. A szállodaépület a felújítási munkálatok után az InterContinental (IHG) Hotels & Resorts neves nemzetközi lánc Hotel Indigo nevű márkája alatt fog működni, a Hotel & More Group szállodamenedzsment-társaság üzemeltetésében. A városi szállóként ismert Hotel Indigók a világ számos pontján működnek, Romániában pedig a szatmárnémeti lesz az első Indigo szálló.
A szálló bálterme ugyancsak az eredeti szépségében újul majd meg
Fotó: Látványterv
Idézi a közlemény Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, aki szerint a megyeszékhelyen élőknek különösen fájó volt a település építészeti örökségét meghatározó egykori Pannónia Szálló épületének leromlott állaga. „Ezért különös öröm számunkra a rekonstrukciós célú beruházás elindulása, amelynek eredményeképpen egy olyan régi-új helyszínnel szélesedhet Szatmárnémeti idegenforgalmi attrakciónak köre, amely a város közösségi életének új központja lehet, és a helyi turizmus fejlődésének is újabb lendületet adhat” – fejtette ki az RMDSZ-es elöljáró.
Nándori Márton, az ingatlant tulajdonló projekttársaság, a Dacia Kft. ügyvezetője arról számolt be, hogy a beruházás során az épület minden értékét szeretnék megőrizni, így a kivitelezési munkálatok folyamán minden egyes épületrész az eredeti formájában fog megújulni, legyen szó akár a homlokzati elemekről, vagy az egyedi tetőcserepekről. „A város rendezvényközpontjaként funkcionáló bálterem ugyancsak az eredeti szépségében újul meg, így biztosítva a szállodának a rendezvényhelyszín-fókuszú üzemeléshez és az üzleti fenntarthatósághoz szükséges feltételeket” – emelte ki az ügyvezető. Egyébként az egykor a szállodát birtokló Dacia Rt. részvénycsomagját a magyar állami tulajdonú Manevi Zrt. vásárolta meg 2018-ban.
A 121 évvel ezelőtt átadott szálló előbb Pannónia, majd Dacia néven fogadta a látogatókat. Az 1995-ös privatizáció idején az akkori alkalmazottak vették át a szállodát működtető cég részvényeit, majd 2007-ben Vasile Țânțaș román üzletember vásárolta meg a céget, aki a szálloda felújítására készült, de terveit a gazdasági válság meghiúsította. Azóta az épület állaga erősen leromlott. 2018-ban az épületet a magyar állami tulajdonú, a Kárpát-medencében számos ingatlanberuházást végrehajtó Manevi cég vásárolta meg, majd 2020-ban a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány tulajdonába került.
Kereskényi Gábor polgármester idén februárban jelentette be, hogy Orbán Viktor miniszterelnök aláírta a Pannónia helyreállítási munkálatainak megkezdéséhez szükséges pénz kiutalásáról szóló rendeletet, így az évek óta húzódó felújítási munkálatok hamarosan elkezdődnek, hiszen az építési engedély és a kivitelező is megvan.
Közel harmincmillió eurós beruházással felújítják és korszerűsítik Szatmárnémetiben az egykori Pannónia szállót, amely a város legjelentősebb műemlék épülete – közölték az MTI-vel kedden a beruházók.
Brassóban továbbra sem működik magyar kulturális intézményrendszer, és fogy a magyarság, ennek ellenére lelkesedéssel, immár 14. alkalommal szervezik meg vasárnaptól a magyar napokat, amely idén is gazdag, változatos kínálattal várja a közönséget.
Hargita megyében nyolc településen 39 transzformátorállomást rongált meg a felhőszakadás, áramkieséseket okozva – közölte szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Tánczos Barna volt környezetvédelmi miniszter jelenlétében a Fehér megyei Szépmezőhöz tartozó Bethlenszentmiklóson már pénteken országos takarítási napot tartanak, összekapcsolva az eseményt a délután kezdődő Bethlenszentmiklósi Magyar Napokkal.
Fiatal nő holttestét emelték ki a Szamosból pénteken Szatmárnémetiben – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Az ország kilenc megyéjére másodfokú (narancssárga), az ország több mint felére elsőfokú (sárga) riasztást bocsátott ki pénteken felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A közúti infrastruktúráért felelős országos társaság (CNAIR) kiadta az engedélyt a Háromszéken is áthaladó A13-as Brassó–Bákó-autópálya megvalósíthatósági tanulmányának elkészítésére. A székelyföldi autópálya alapterve két év alatt készülhet el.
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem áfa nélkül 20 millió lejt szán a kolozsvári Pákei-villa felújítására, melyben jelenleg a felsőoktatási intézmény Pszichológiai Intézete működik.
1944 szeptemberében véres harcok dúltak Arad környékén, az Ópálos feletti magaslatokon és a magyar határhoz közeli településeken magyar áldozatokat követeltek az ütközetek.
A közvilágítás, az üzletek neonfényei vagy akár a szomszédos lakások világítása sokak mindennapjait, pontosabban éjszakáit megkeseríti.
Ciprian Dobre prefektus csütörtökön bejelentette, hogy idén 43 olyan medvét fognak kilőni a Maros megyében, amelyek a lakosság életét veszélyeztetik és kárt okoznak a gazdáknak.
szóljon hozzá!