Fotó: Krónika
Elkezdődött szerdán a Szatmárnémeti régi főterén található egykori Pannónia Szálló rekonstrukciója, a műemléki védettség alatt álló, magyar állami tulajdonú társaság birtokába került impozáns épület helyreállítása a tervek szerint 2025-re valósul meg.
2023. szeptember 13., 15:522023. szeptember 13., 15:52
2023. szeptember 13., 16:312023. szeptember 13., 16:31
A befektető szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében arról tájékoztat, hogy az értékmegőrző beruházásnak köszönhetően a századfordulós szecessziós építészet egykori remeke igazi modern városi szállodaként nyit majd újra két év múlva, az IHG Hotels & Resorts nemzetközi lánc Hotel Indigo márkája alatt kínálva új helyszínt a város közösségi életének is.
A tervek szerint 2025-ben befejeződő értékmentő beruházás során a kivitelezők kiemelt figyelmet szentelnek majd az épület műemléki mivoltának védelmére, technikai korszerűsítésére, valamint a szakmai és fogyasztói igényeknek való megfelelésre egyaránt. A szállodaépület a felújítási munkálatok után az InterContinental (IHG) Hotels & Resorts neves nemzetközi lánc Hotel Indigo nevű márkája alatt fog működni, a Hotel & More Group szállodamenedzsment-társaság üzemeltetésében. A városi szállóként ismert Hotel Indigók a világ számos pontján működnek, Romániában pedig a szatmárnémeti lesz az első Indigo szálló.
A szálló bálterme ugyancsak az eredeti szépségében újul majd meg
Fotó: Látványterv
Idézi a közlemény Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, aki szerint a megyeszékhelyen élőknek különösen fájó volt a település építészeti örökségét meghatározó egykori Pannónia Szálló épületének leromlott állaga. „Ezért különös öröm számunkra a rekonstrukciós célú beruházás elindulása, amelynek eredményeképpen egy olyan régi-új helyszínnel szélesedhet Szatmárnémeti idegenforgalmi attrakciónak köre, amely a város közösségi életének új központja lehet, és a helyi turizmus fejlődésének is újabb lendületet adhat” – fejtette ki az RMDSZ-es elöljáró.
Nándori Márton, az ingatlant tulajdonló projekttársaság, a Dacia Kft. ügyvezetője arról számolt be, hogy a beruházás során az épület minden értékét szeretnék megőrizni, így a kivitelezési munkálatok folyamán minden egyes épületrész az eredeti formájában fog megújulni, legyen szó akár a homlokzati elemekről, vagy az egyedi tetőcserepekről. „A város rendezvényközpontjaként funkcionáló bálterem ugyancsak az eredeti szépségében újul meg, így biztosítva a szállodának a rendezvényhelyszín-fókuszú üzemeléshez és az üzleti fenntarthatósághoz szükséges feltételeket” – emelte ki az ügyvezető. Egyébként az egykor a szállodát birtokló Dacia Rt. részvénycsomagját a magyar állami tulajdonú Manevi Zrt. vásárolta meg 2018-ban.
A 121 évvel ezelőtt átadott szálló előbb Pannónia, majd Dacia néven fogadta a látogatókat. Az 1995-ös privatizáció idején az akkori alkalmazottak vették át a szállodát működtető cég részvényeit, majd 2007-ben Vasile Țânțaș román üzletember vásárolta meg a céget, aki a szálloda felújítására készült, de terveit a gazdasági válság meghiúsította. Azóta az épület állaga erősen leromlott. 2018-ban az épületet a magyar állami tulajdonú, a Kárpát-medencében számos ingatlanberuházást végrehajtó Manevi cég vásárolta meg, majd 2020-ban a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány tulajdonába került.
Kereskényi Gábor polgármester idén februárban jelentette be, hogy Orbán Viktor miniszterelnök aláírta a Pannónia helyreállítási munkálatainak megkezdéséhez szükséges pénz kiutalásáról szóló rendeletet, így az évek óta húzódó felújítási munkálatok hamarosan elkezdődnek, hiszen az építési engedély és a kivitelező is megvan.
Közel harmincmillió eurós beruházással felújítják és korszerűsítik Szatmárnémetiben az egykori Pannónia szállót, amely a város legjelentősebb műemlék épülete – közölték az MTI-vel kedden a beruházók.
Olyan nagy volt az érdeklődés a Kolozsvári Magyar Napok keretében szervezett épületbejárások iránt, hogy most – művészettörténész vezetésével – újra megmutatják a nagyközönségnek a felújított egykori Központi Szállót.
Elsodort az Arad-Craiova-Bukarest Észak 348-as számú InterRegio vonat vasárnap reggel egy személygépkocsit, amelynek sofőrje, egy 59 éves nő úgy hajtott rá a sínekre, hogy előzőleg nem bizonyosodott meg arról, hogy nem közeledik vonat.
Raluca Turcan művelődési miniszter szombaton Gyulafehérváron hivatalosan leleplezte a Codex Aureus középkori kézirat nemzetközi elismerését tanúsító UNESCO-plakettet.
A Szatmár megyei Tasnádon üzembe helyezték azt az újonnan fúrt termálkutat, amely a helyi strand számára biztosítja a szükséges termálvizet – adta hírül a Presasm.ro. A kút vízhozama másodpercenként 30 liter, 65,4 Celsius-fokos hőmérsékleten.
Nagyvárad szomszédságában szombaton felavatták az agglomerációs körgyűrű első szakaszát, amelynek az a szerepe, hogy a bihari megyeszékhely mellett a környező településeket is ki lehessen kerülni.
Romániában jelenleg a népességfogyás jelenti a legnagyobb kihívást – jelentette ki szombaton Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és államfőjelöltje.
Leszállópályának nézett egy lucernaföldet a pilóta, ezért következett be idén tavasszal repülőbaleset Fehér megyében.
Civil szervezet próbál meg keresztbe feküdni a veszélyes medvék kilövése előtt Kovászna megyében.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter követendő példának nevezte pénteken a nagyváradi kórházak összevonását, mert szerinte ez az intézkedés nemcsak az orvosi teljesítményt növelte, hanem a bevételeket is.
Az Európai Bizottság pénteken engedélyezte, hogy Románia 790 millió euró (3,9 milliárd lej) állami finanszírozást nyújtson négy versenyképtelen szénbánya (Lónyatelep, Lupény, Livazény, Zsilyvajdejvulkán) bezárásához.
szóljon hozzá!