Fotó: Barabás Ákos
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztást adott ki a Körösvidék nagy részére és Erdély északnyugati felére.
2023. december 21., 16:212023. december 21., 16:21
2023. december 21., 16:222023. december 21., 16:22
A szakemberek szerint csütörtök este 10 órától péntek délig az említett két régióban megerősödik a szél, a légmozgások sebessége elérheti az 55-60 kilométert óránként. Ugyanakkor a magas hegyvidéken másodfokú (narancssárga) hóviharriasztás lesz érvényes péntek este 6 órától vasárnap reggel 10 óráig. A meteorológusok figyelmeztetnek, hogy főként a hegyek 1500 méter fölött fekvő térségeiben a szél nagy erővel fog fújni, a széllökések sebessége meghaladhatja a 110-120 kilométert óránként, és emellett havazni is fog.
Az ANM egy másik elsőfokú riasztást is kibocsátott, amely szerint péntek déltől vasárnap reggel 10 óráig országszerte erős szélre, a hegyekben havazásra és hóviharra lehet számítani. Máramarosban és Erdélyben a péntekről szombatra virradó éjszakától kezdődően időközönként havazni fog és hóréteg képződik. A hevesen fújó szél miatt hóviharokra is számítani lehet.
Enyhe havazás helyenként Moldvában, a Körösvidéken és a Bánságban is előfordulhat – figyelmeztetnek még a meteorológusok.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!