Elrajtolt a sajtóper: tetemes erkölcsi kártérítést követel Váta Lóránd a Transindextől

Váta Lóránd 50 ezer eurós kártérítést kér (archív felvétel) •  Fotó: Facebook/Váta Lóránd

Váta Lóránd 50 ezer eurós kártérítést kér (archív felvétel)

Fotó: Facebook/Váta Lóránd

Elkezdődött a Váta Lóránd kontra Transindex sajtóper: a kolozsvári színművész 50 ezer euró kártérítést kér, miután a portál szexuális zaklatóként állította be.

Krónika

2018. május 22., 18:102018. május 22., 18:10

Lezajlott az első tárgyalás abban a sajtóperben, amelyet Váta Lóránd, a Kolozsvári Állami Magyar Színház színművésze által a Transindex portál kiadója és volt főszerkesztője ellen benyújtott kereset nyomán indítottak. Váta becsületsértés és rágalmazás miatt, a Transindexen tavaly októberben megjelent két cikk nyomán perelte be a portált kiadó Média Index Egyesületet, a csíkszeredai Média Net Kft.-t, illetve Kulcsár Árpád volt főszerkesztőt, aki az eset következtében mondott le tisztségéről. A színművész 50 ezer euró erkölcsi kártérítést követel – írja a Maszol.ro portál.

Az első tárgyalást hétfőn tartották a Kolozs megyei törvényszéken, ezen Váta Lóránd és Kulcsár Árpád is ismertette álláspontját, június 25-én pedig a tanúk meghallgatása következik. Váta kedden a Maszolnak azt nyilatkozta:

már a két cikk tavalyi megjelenése után eldöntötte, hogy pert indít a Transindex ellen, ez nem is volt kérdés a színész számára, aki december 12-én nyújtotta be keresetét a törvényszéken.

A portál megkereste Kulcsárt is, aki ügyvéde tanácsára nem kívánt nyilatkozni az ügyben.

A Transindexen az akkoriban világszerte és Magyarországon is egyre nagyobb hullámokat keltő #MeToo mozgalom hevében jelent meg a két cikk, amelyekben szexuális zaklatóként állították be Váta Lórándot úgy, hogy neki nem adtak lehetőséget a megszólalásra ugyanabban a formában. Váta már akkor cáfolta a cikk alá írt Facebook-hozzászólásban az ellene felhozott vádakat, amelyeket rágalomnak, személye nyilvános lejáratásának, magánélete kiteregetésének és a nyilvánosság előtti meghurcolásnak tartott, és közölte, hogy jogi lépéseket fog tenni.

A két írás körül egyébként több furcsaság is felmerült: az első cikk megjelenése után nem sokkal néhány órára eltűnt a portál címoldaláról, a másodiknál pedig először nem szerepelt szerző, majd „szerk.”-ként írták alá. Az ügy komoly indulatokat kavart a közösségi médiában és a Transindex kommentfelületén, végül Kulcsár Árpád – aki az első cikket jegyezte – novemberben lemondott főszerkesztői tisztségéről. Írásában Kulcsár elismerte, hogy több hibát is elkövettek, ugyanakkor továbbra is kitartott amellett, hogy az erdélyi magyar médiában „tabukat kell döntögetni”. Kulcsár az eset óta szerkesztőként dolgozik a Transindexnél.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

Bűnhalmozás: jogosítvány nélkül, részegen vezetett forgalomba be nem írt járművet

Az elmúlt hétvégén Maros megyében megejtett rendőrségi razzia során több személyt is őrizetbe vettek az egyenruhások közúti közlekedési bűncselekmények miatt, akik részegen vezettek járművet.

Bűnhalmozás: jogosítvány nélkül, részegen vezetett forgalomba be nem írt járművet
2025. május 19., hétfő

Ismét megnőtt a vízszint, a parajdi sóbánya kérésére be kellett indítani a szivattyút

A parajdi sóbánya vezetőségének kérésére a katonai tűzoltók hétfő délután újra működésbe állították az Alsósófalván, a Korond patak egyik mellékpatakának medrében elhelyezett nagy kapacitású motoros szivattyút.

Ismét megnőtt a vízszint, a parajdi sóbánya kérésére be kellett indítani a szivattyút
2025. május 19., hétfő

Kelemen Hunor: az erdélyi magyarok büszkék lehetnek a közösségi összefogásra

Az erdélyi magyarok büszkék lehetnek arra az összefogásra, amelyet közösségük tanúsított a román elnökválasztás második fordulójában azáltal, hogy egységesen a Románia elnökévé választott Nicușor Danra adták voksukat – mutatott rá a szövetség elnöke.

Kelemen Hunor: az erdélyi magyarok büszkék lehetnek a közösségi összefogásra
2025. május 19., hétfő

Bihar megyei razzia: több száz személyt bírságoltak meg a hétvégén a rendőrök

Az elmúlt hónapok legnagyobb razziáját tartotta a Bihar megyei rendőr-főkapitányság a hétvégén: a megyében 57 ellenőrző ponton összesen 1875 személyt igazoltattak, és 990 járművezetőt ellenőriztek alkohol- és drogfogyasztás szempontjából.

Bihar megyei razzia: több száz személyt bírságoltak meg a hétvégén a rendőrök
2025. május 19., hétfő

Több ezer háztartás marad napokig víz nélkül a két erdélyi megyét érintő gigafejlesztések miatt

A rendkívüli helyzeteket kezelő megyei koordinációs bizottság is összeült, miután kiderült: a vízügyi vállalat több tucatnyi településen, Kolozsvár egyes részein, a Szamosújvár és Dés felé vezető vonalon, illetve a Mezőség egy részén elzárja a csapokat.

Több ezer háztartás marad napokig víz nélkül a két erdélyi megyét érintő gigafejlesztések miatt
2025. május 19., hétfő

Újabb ukrán fiatalok szorultak a Máramaros megyei hegyimentők segítségére

A hegyimentők és a határrendészek megmentettek hétfő hajnalban egy 24 éves és egy 26 éves ukrán fiatalt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül lépték át a román határt – számolt be a Máramaros megyei Salvamont vezetője.

Újabb ukrán fiatalok szorultak a Máramaros megyei hegyimentők segítségére
2025. május 19., hétfő

Várat magára a nyár, a hegyekben havazhat is

Hideg és szeles időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn a meteorológiai szolgálat.

Várat magára a nyár, a hegyekben havazhat is
2025. május 18., vasárnap

Kelemen Hunor: le a kalappal a magyar választók előtt, bízunk Nicușor Dan győzelmében

A romániai magyarok felelősségteljesen viselkedtek az államfőválasztás második fordulójában, bele akartak szólni abba, ki legyen Románia következő elnöke – nyilatkozta Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a 21 órás urnazárást követően.

Kelemen Hunor: le a kalappal a magyar választók előtt, bízunk Nicușor Dan győzelmében
2025. május 18., vasárnap

Lefaragta a szaktárca az összeget, veszélybe került a kolozsvári Harag György Emlékév megszervezése

Felhívásban kér támogatást a Kolozsvári Állami Magyar Színház a közönségtől, hogy megszervezhessék a Harag György Centenáriumi Emlékévet, mivel a bukaresti kulturális minisztérium csökkentette az emlékévre korábban megígért összeget.

Lefaragta a szaktárca az összeget, veszélybe került a kolozsvári Harag György Emlékév megszervezése
2025. május 18., vasárnap

Erdélyi és partiumi szavazási kedv: Kolozs megye az élbolyban, Szatmár megye sereghajtó

Vasárnap nem sokkal 16 óra előtt a magyarok által is lakott erdélyi és partiumi megyékben más-másféleképpen alakult a részvételi arány.

Erdélyi és partiumi szavazási kedv: Kolozs megye az élbolyban, Szatmár megye sereghajtó