Cserbenhagyta áldozatait a sofőr, a mentők egyikük életét már nem tudták megmenteni. Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Ittasan ült volánhoz, elgázolt két személyt, majd cserbenhagyta áldozatait – ezért kell felelnie egy 21 éves ottlakai fiatalembernek, aki vasárnap este Arad megyében autójával elütött két gyalogost. A cserbenhagyásos gázolás egy ember életét követelte.
2024. december 16., 09:592024. december 16., 09:59
A baleset vasárnap este fél nyolc körül történt a magyar határhoz közeli Sikló településen. A gépkocsivezető elsodort egy nőt és egy férfit, akik az út mentén gyalogoltak, majd cserbenhagyva őket, segítségnyújtás nélkül elhajtott a helyszínről.
– közölte az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A tájékoztatás szerint egy 15 éves fiatal a sérült, de az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság vasárnap késő esti közleménye egy 18 éves fiatalemberről tett említést.
A rendőrök egyébként azonosították és előállították az elkövetőt, aki egy 21 éves férfi, és ottlakai illetőségű, vagyis a községközpontban lakik, ahová Sikló is tartozik közigazgatásilag.
24 órára őrizetbe vették, és vádemelési javaslattal átadták a kisjenői ügyészségnek: ittas vezetésért, gondatlanságból elkövetett emberölésért és testi sértésért, valamint cserbenhagyásért indítottak bűnvádi eljárást ellene.
Három személy meghalt, öten pedig megsérültek egy péntek reggeli közlekedési balesetben Bákó megyében.
A Feleken található Brukenthal-kastély 2025. augusztus 30. és november 2. között, minden hétvégén nagyszabású kulturális és gasztronómiai eseménynek ad otthont: a Krumplifesztiválnak.
Sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több megyéjére a várható zivatarok miatt.
Román gyártású elektromos buszokkal újul meg Déva tömegközlekedése. Az Automecanica Mediaș 21,7 millió lejes szerződést nyert el, amelynek része tíz autóbusz és több töltőállomás szállítása.
Szeptember elejétől ideiglenesen leáll az ArcelorMittal vajdahunyadi acélmű: a gyár 500 dolgozója közül mindenki kényszerszabadságra kerül, fizetésük 75 százalékát kapják meg.
A rendőrség gyanúja szerint egy Kolozs megyei férfi több késszúrással megölte feleségét, majd elmenekült a helyszínről.
Marosvásárhelynek van egy sajátos lelkülete, tartása és arra tanít, hogy ki kell állni a közösségért – hangoztatta Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselő pénteken Marosvásárhelyen a 12. Vásárhelyi Forgatagon.
A marosvásárhelyi tanács pénteki rendkívüli ülésén belefoglalták a város 2025–2026-os tanévre érvényes iskolahálózatába a Marosvásárhelyi Római Katolikus Líceumot. Az új iskola igazgatójává Tamási Zsoltot nevezték ki.
Szeptember 1-jétől átfogó felújítási munkálatok miatt bezárják a nagyközönség előtt a csucsai Goga és Ady-múzeumot, amely várhatóan csak 2028 végén nyitja meg újra kapuit.
Sepsiszentgyörgyön augusztus 28–30. között zajlik az első MindFormers fesztivál, amely a tudomány, a művészet és a közösségi alkotás találkozási pontját kívánja megteremteni.
Háztetőmunkálatokat végző Maros megyei csalókat vett őrizetbe a Fehér megyei rendőrség. A két férfi házról házra járva vélhetően több személyt is becsapott.
szóljon hozzá!