Bölöni László: ne hagyjuk ki a 11-est, győzzön Marosvásárhely!

Bölöni László szerint a jelenlegi városvezetés nem csinált semmit az elmúlt években •  Fotó: Soós Zoltán sajtóirodája

Bölöni László szerint a jelenlegi városvezetés nem csinált semmit az elmúlt években

Fotó: Soós Zoltán sajtóirodája

A marosvásárhelyi polgármesteri tisztséget függetlenként megpályázó Soós Zoltánnak szurkol a helyhatósági választáson a város neves szülötte, Bölöni László egykori válogatott labdarúgó.

Krónika

2020. szeptember 18., 14:132020. szeptember 18., 14:13

2020. szeptember 26., 13:372020. szeptember 26., 13:37

A neves futballedzővel Soós sajtóirodája készített interjút arról, hogy mit gondol szülővárosáról, a változás szükségességéről, Marosvásárhely jövőjéről, a helyi sportéletről és nem utolsó sorban a szeptember 27-én sorra kerülő helyhatósági választásokról. A pénteken közzétett interjúban a nemrég a belga Gent csapatát irányító Bölöni László elmondta, az utóbbi időben „nem felemelőek” a hazautazással kapcsolatos tapasztalatai, mert miközben az elmúlt 5-6 évben még közvetlen járattal tudott hazarepülni Nyugat-Európából, ma már ez „méreggel és időveszteséggel jár”, hiszen Kolozsvárra vagy Szebenbe kell repülnie és onnan „átevickélnie” Vásárhelyre.

Közölte, személyesen ismeri a jelenlegi városvezetést, éppen ezért nem akarja támadni őket, de ezen túlmenően sokkal fontosabb a város.

„Ugyanúgy, mint ahogy egy focicsapatban van egy kapus, egy hátvéd, akkor is a csapat érdeke áll a legelső helyen. Ez alapján elemezve szülővárosom helyzetét is azt kell mondanom: „fiúk, itt valamit nagyon eljátszottatok”. Ennyi idő alatt ennél jóval többet kellett volna megvalósítaniuk” – állapította meg Bölöni László, hozzátéve: voltak fejlesztések a megyeszékhelyen, de azoknak már 15 éve, azóta semmi sem változott, a városvezetés nem csinált semmit az elmúlt években.

A labdarúgóedző felidézte, annak idején, amikor fogorvosként végeztek, azért imádkoztak, nehogy Focșaniba vagy Vranceába kerüljenek, ma viszont előbbi város előbbre van az életminőség tekintetében összeállított ranglistán, mint Marosvásárhely. Kifogásolta, hogy jelen pillanatban hétvégenként senki nem megy ki a stadionhoz, sem örülni, sem tapsolni, sem mérgelődni. „Hol van a focicsapat? Hol van a bajnokságra játszó kosárlabdacsapat? Hol van a kézilabdacsapat? Kik juttatták ide a vásárhelyi sportéletet?” – tette fel a kérdést Bölöni.

Úgy vélte, miközben a jelenlegi városvezetés „eljátszotta a lapjait”, Soós Zoltán kezében ott vannak a lapok és megoldások a Vásárhelyt érintő problémákra. Emlékeztetett arra is, hogy az ő szerencse száma a 11-es, a Marosvásárhelyi ASA-nál és a bukaresti Steauánál is ezt a számot viselte a mezén, ez a szám volt rajta, amikor megnyerték a Bajnokok Ligáját. „A sors érdekes fintora, hogy újra egy marosvásárhelyi 11-es áll a döntőben és minden erejével tettre kész, hogy Marosvásárhelyt győzelemre vigye. Soós Zoltán a 11. a szavazólapon, nem kérte ezt a számot, hanem kapta. Nagyon remélem, hogy neki is szerencsét hoz a 11-es, mint ahogyan nekem. Én neki drukkolok” – nyilatkozta Bölöni László, arra biztatva minden marosvásárhelyit, hogy szeptember 27-én „ne hagyja ki a 11-est” és így győzhet Vásárhely.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 29., vasárnap

Jelentések helyett a valóság: „igen, Parajdon valakik hibáztak”

Nem fejeződnek be Parajdon a sürgős munkálatok a július 1-jei határidőig – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a gazdasági miniszter.

Jelentések helyett a valóság: „igen, Parajdon valakik hibáztak”
2025. június 29., vasárnap

Kidőlt fa okozta egy fiatalember halálát az erdélyi nagyvárosban

Egy fiatal férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült vasárnap délután Brassóban, miután rájuk zuhant egy kidőlt fa az erdélyi nagyváros egyik utcáján.

Kidőlt fa okozta egy fiatalember halálát az erdélyi nagyvárosban
2025. június 29., vasárnap

Elúszhat a Székelyföld első autópályájára szánt uniós pénz

Dragoș Pîslaru európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter szerint az országos helyreállítási terv keretében megvalósítandó projektek határidejének elhalasztására vonatkozó javaslat nem jelenti automatikusan a szabályok módosítását.

Elúszhat a Székelyföld első autópályájára szánt uniós pénz
2025. június 29., vasárnap

Ég a megye szemétlerakója Szásztörpényben

Továbbra is ég a szásztörpényi szeméttelep, ahová egész Beszterce-Naszód megye hulladékát gyűjtik, vasárnap reggel három tűzoltóautó avatkozott be a szemétlerakó helyszínén – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).

Ég a megye szemétlerakója Szásztörpényben
2025. június 28., szombat

Lakástüzek: hogyan előzzük meg a tragédiát, mit tegyünk tűzvész esetén?

Három évtizeddel ezelőtt még közel húsz perc állt rendelkezésre ahhoz, hogy valaki kimeneküljön egy háztűzből, ma már csak 3-4 perc maradt erre, mert az otthonok többsége szintetikus anyagokkal van tele. Kacsó István tűzoltóparancsnokkal beszélgettünk.

Lakástüzek: hogyan előzzük meg a tragédiát, mit tegyünk tűzvész esetén?
2025. június 28., szombat

Sóstó lehet a sóbánya helyén – Elégedetlen a parajdi medermunkálatokkal a gazdasági miniszter

A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.

Sóstó lehet a sóbánya helyén – Elégedetlen a parajdi medermunkálatokkal a gazdasági miniszter
2025. június 28., szombat

A Kis-Küküllő sótalanításáról határozott a vészhelyzeti bizottság

Megkezdik a Kis-Küküllő vizének a sótalanítását – döntötte el szombaton az Országos Vészhelyzeti Bizottság. Hosszabb távon pedig új vízellátási lehetőségeket keresnek, hogy a Maros megyei települések ne legyenek kiszolgáltatva a Korond-patak vizének.

A Kis-Küküllő sótalanításáról határozott a vészhelyzeti bizottság
2025. június 28., szombat

Közel 13 millió liter vizet osztottak szét két hét alatt Maros megyében

A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség június 12–26. között 12 841 300 liter vizet osztott szét azokon a településeken, amelyeken a Kis-Küküllő vizének megnövekedett sótartalma miatt vészhelyzetet rendeltek el.

Közel 13 millió liter vizet osztottak szét két hét alatt Maros megyében
2025. június 27., péntek

Az RMDSZ párhuzamot von Soós Zoltán büntetőügye és a fekete március között

„Politikai jelentéstartalommal bíró lépésnek” tekinti az RMDSZ, hogy továbbra sem térhet vissza hivatalába Soós Zoltán, Marosvásárhely korrupcióval gyanúsított polgármestere.

Az RMDSZ párhuzamot von Soós Zoltán büntetőügye és a fekete március között
2025. június 27., péntek

Több mint 9000 diák vett részt a kisebbségek anyanyelv képességvizsgáján

Több mint 9000 nyolcadik osztályt végzett diák vett részt pénteken a kisebbségek anyanyelv és irodalom írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.

Több mint 9000 diák vett részt a kisebbségek anyanyelv képességvizsgáján