„A politizálás nem árt”

•  Fotó: Krónika

Fotó: Krónika

A színpadon elért sikerek nagy mértékben segíthetnek a politikai karrierben, ugyanakkor a politikai szerepvállalás is lendíthet pályafutásomon – véli Dancs Annamari. A népszerű sepsiszentgyörgyi popénekesnő az Ausztrália, Észak-Amerika és Dél-Amerika számára fenntartott választókerületben indul a novemberi választásokon képviselői mandátumért az RMDSZ színeiben. INTERJÚ.

Gyergyai Csaba

Gyergyai Csaba

2008. október 22., 00:002008. október 22., 00:00

– Az RMDSZ jelöltjeként indul az Ausztrália, Észak-Amerika és Dél-Amerika számára fenntartott választókerületben a parlamenti választásokon. Hogyan szánta rá magát a politikai szerepvállalásra?

– Kelemen Hunor, a szervezet ügyvezető elnöke személyesen kért fel, s bár első pillanatban megdöbbentem, a megkeresés után szinte azonnal elfogadtam a jelölést. Sok időm nem volt a gondolkodásra, de mindenképp nagy megtiszteltetésnek vettem a felkérést. Tény, hogy énekesként annyi éven keresztül szerepet vállaltam az RMDSZ kampányrendezvényein, és most úgy éreztem, hogy ez a szerep újabb, komolyabb kihívást jelent számomra, melyet vállalnom kell.

– Tart-e attól, hogy politikai tevékenysége árthat a zenei karrierjének?

– Nem hinném, sőt úgy gondolom, hogy a zeném révén elért sikereim ugyanolyan mértékben segíthetnek politikai tevékenységemben, mint ahogyan az új szerepvállalás is lendíthet karrieremen. Határon túli fellépéseim során is elsődleges célom volt, hogy minden alkalommal hangsúlyozzam: sepsiszentgyörgyi, háromszéki magyar vagyok és az erdélyieket képviselem. Úgy gondolom, ezután is ugyanezt a képviseletet látnám el egy másik szerepben, csak jóval tágabb körben és jóval több feladattal, felelősséggel.

– Milyen politikai mozgalom ideológiájával tud azonosulni?

– Arra kíváncsi, hogy jobboldali vagy baloldali eszmékkel szimpatizálok-e? A válaszom az, hogy az RMDSZ csapatának vagyok a tagja, tehát az RMDSZ politikájával tudok azonosulni.

– Milyen terveket, elképzeléseket szeretne megvalósítani, milyen területeken kíván tevékenykedni, amennyiben parlamenti képviselőnek választják?

– Elsősorban természetesen kulturális és az ifjúságot érintő problémák megoldását tűztem ki célul, további terveimet, elképzeléseimet egyelőre nem kívánom nyilvánosságra hozni. Legyen meglepetés. A határon túli fellépéseim alkalmával volt alkalmam találkozni évek óta külföldön élő magyarokkal, magyar közösségekkel, és tudom, hogy szükségük van arra, hogy rendszeresen találkozzanak az erdélyi magyar kultúrával. Tudom, hogy az ilyen találkozások segítenek abban, hogy a határon túli magyarok ápolhassák kultúrájukat, megőrizhessék identitásukat. Ebben az igen fontos ügyben szeretnék továbbra is segítséget nyújtani.

– Mi a véleménye arról, hogy a romániai pártok egyre gyakrabban kérnek fel politikai szerepvállalásra közismert énekeseket, színészeket, egykori labdarúgókat?

– Ez már sehol a világon nem számít meglepőnek, a történelemben erre számos példa volt. Nem hiszem, hogy a politikai szerepvállalás ártana a hírességeknek. Inkább segít.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 19., kedd

Cserkésztáborba is ellátogatott az erdélyi magánlátogatáson tartózkodó Sulyok Tamás

A fiatalok közösségei rendkívül fontosak, mert ők jelentik a jövőt, a cserkészet, a cserkészmozgalom pedig nagyon sok pozitív élményt és gyakorlati tapasztalatot ad a fiatalok számára – hangsúlyozta a közmédiának nyilatkozva Sulyok Tamás államfő.

Cserkésztáborba is ellátogatott az erdélyi magánlátogatáson tartózkodó Sulyok Tamás
2025. augusztus 19., kedd

Szíriai születésű kolozsvári politikus vette védelmébe a feszületet, miután az Untoldon szerinte istenkáromlás történt

Szíriai születésű kolozsvári városi közgyűlési tag vette védelmébe a feszületet, miután szerinte a nemrég lezajlott Untold fesztiválon egy fellépő meggyalázta a feszületet.

Szíriai születésű kolozsvári politikus vette védelmébe a feszületet, miután az Untoldon szerinte istenkáromlás történt
2025. augusztus 19., kedd

„Az erdélyi magyar közösség él és virul” – Sulyok Tamás államfő megosztotta a Krónikával erdélyi látogatásának tapasztalatait

Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfő este a Kolozsvári Magyar Napok nyitógáláján mondott beszédet a Kolozsvári Magyar Operában. Az ünnepséget követően a Krónika munkatársának nyilatkozott arról, hogy milyen élményekkel tér vissza az anyaországba.

„Az erdélyi magyar közösség él és virul” – Sulyok Tamás államfő megosztotta a Krónikával erdélyi látogatásának tapasztalatait
2025. augusztus 19., kedd

Hogyan futottak versenyt Erdélyért a románok és a magyarok?

A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.

Hogyan futottak versenyt Erdélyért a románok és a magyarok?
2025. augusztus 19., kedd

Tűz pusztított Parajdon, több ingatlanban is kár keletkezett

Kigyulladt egy üzlethelyiség tetőszerkezet keddre virradóra Parajdon. A lángok két közeli vegyesboltban és egy tömbház két lakásában is károkat okoztak – számolt be a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

Tűz pusztított Parajdon, több ingatlanban is kár keletkezett
2025. augusztus 19., kedd

Továbbvitt örökség: elrajtolt a 24. Partiumi Magyar Napok

Megkezdődött a 24. Partiumi Magyar Napok (PMN) Szatmárnémetiben, az augusztus 24-ig tartó fesztivál koncertekkel, színházi előadásokkal, filmvetítésekkel, bábelőadásokkal, néptáncbemutatókkal és sok más kulturális eseménnyel várja az érdeklődőket.

Továbbvitt örökség: elrajtolt a 24. Partiumi Magyar Napok
2025. augusztus 18., hétfő

Befejeződött a restaurálás, ismét látogatható Szászváros vára

Befejeződött a restaurálás, hétfőtől ismét látogatható a Hunyad megyei Szászváros vára.

Befejeződött a restaurálás, ismét látogatható Szászváros vára
2025. augusztus 18., hétfő

Lelki köztársaság ünnepe, a megélt valóság természetessége a Kolozsvári Magyar Napok

A Kolozsvári Magyar Napok sikere számomra azt bizonyítja, hogy van jövője a magyar közösségnek, mégpedig reményteljes – hangoztatta Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfőn este a kincses városban.

Lelki köztársaság ünnepe, a megélt valóság természetessége a Kolozsvári Magyar Napok
2025. augusztus 18., hétfő

Enyhülés a hőség után: a megszokottnál hűvösebb idő várható a következő két hétben

A hét első napjaiban Erdélyben 22 fokra, Máramarosban és Moldvában 25–26 fokra csökkent a nappali hőmérséklet maximális értékeinek átlaga, jövő héttől pedig a megszokottnál hűvösebb lesz az idő a legtöbb régióban.

Enyhülés a hőség után: a megszokottnál hűvösebb idő várható a következő két hétben
2025. augusztus 18., hétfő

Kolozsváron folytatta erdélyi látogatását Sulyok Tamás államfő

Kolozsváron folytatta hétfőn háromnapos erdélyi magánlátogatását Sulyok Tamás államfő, aki a Barabás Miklós Céh Bánffy-palotában berendezett rendhagyó tárlatát és a kolozsmonostori Nagyboldogasszony (Kálvária) plébániatemplomot tekintette meg.

Kolozsváron folytatta erdélyi látogatását Sulyok Tamás államfő