Sok családban plusz öröm, hogy idén együtt ünnepli húsvétot a kereszténység
Fotó: Gecse Noémi
PÁSZTORLEVELEK – Legyen húsvét ünnepe számunkra ne csak a Feltámadottal való örömteli találkozás, hanem a róla való bizonyságtétel mások életét is gyógyító és boldogító áldott alkalma! – Bogdán Szabolcs János, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke húsvéti pásztorlevelében, amelyet alább közlünk.
2025. április 19., 19:042025. április 19., 19:04
„Akkor megnyitotta értelmüket, hogy értsék az Írásokat, és így szólt hozzájuk: Úgy van megírva, hogy a Krisztusnak szenvednie kell, de a harmadik napon fel kell támadnia a halottak közül, és hirdetni kell az ő nevében a megtérést és a bűnbocsánatot minden nép között, Jeruzsálemtől kezdve. Ti vagytok erre a tanúk.” (Lk 24,45-48)
Idén együtt ünnepli húsvétot a keresztyénség. Sok hívőnek szerez ez a tény nagy örömöt, különösen azokban az országokban, ahol találkozik egymással a nyugati és a keleti egyháznak a húsvétot eltérő alapon kiszámoló és meghatározó hagyománya. Néha családok válnak megosztottá a különbözően meghatározott dátumok miatt.
Tudjuk azonban azt is, az ünnep méltósága, lelki valósága és mélysége nem a dátumtól vagy éppen az időjárástól függ, hanem a hitünktől, az Úrral való kapcsolatunk minőségétől. Ebben az évben is húsvétkor csak annak a szíve telik be örömmel, aki ismeri a halál felett diadalt arató Jézus Krisztust. Aki boldogan énekli: „Győzelmet vettél, ó, Feltámadott!” (232. ének).
Nem lesz senki csak úgy magától hívővé. A hit Isten ajándéka. A nagypénteki kereszt látványa által sokkolt tanítványok az elején még a szemüknek sem hisznek. Hiába jelent meg a feltámadott Úr közöttük, mégis tele vannak félelemmel és rettegéssel, mintha valami szellemet látnának. Jézus viszont segít rajtuk, megnyitotta szemeiket, hogy felismerjék őt, de megnyitotta az értelmüket is, hogy hitük által lássák a húsvéti diadal teljes képét.
A hitükben megerősített tanítványok küldetést kapnak. Tanúkként hirdetniük kell mindazt, ami történt és azt is, ami ebből következik. Jézus szenvedése, halála, feltámadása a bűn börtönéből való szabadításunkat hirdeti. Ezt kell elmondani minden népnek: a megtérés és a bűnbocsánat útja nyitva áll előttünk. Ez az út az üdvösségre, az örök életre vezet.
Bogdán Szabolcs János, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke
Fotó: MTI/Kiss Gábor
Jézus tanúi az örömhírt viszik, az evangéliumot.
A húsvéti evangélium Isten gyógyító szeretetét hirdeti az előttünk álló ünnepen is! Sőt, Urunk azt szeretné, ha ennek a továbbadásában eszközei lennénk. Ő hirdethetné nélkülünk is, de nem teszi. Krisztus minden mai tanítványát is tanúságra hívja!
Legyen húsvét ünnepe számunkra ne csak a Feltámadottal való örömteli találkozás, hanem a róla való bizonyságtétel mások életét is gyógyító és boldogító áldott alkalma!
Az összefogás értékéről beszélt Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfőn a Kovászna megyei Illyefalván a sajtó képviselőinek.
Mircea Fechet ideiglenes környezetvédelmi miniszter hétfőn Facebook-bejegyzésben beszélt a parajdi helyzetről, „a legsötétebb forgatókönyvet” is bemutatva, amelyet a belföldi és nemzetközi szakértők eddig mérlegeltek.
Az ünnepi hétvégén az Ökumenikus Segélyszervezet adományszámlájára érkezett felajánlások összege meghaladta a 250 millió forintot (mintegy 620 ezer euró) – tájékoztatta a segélyszervezet hétfőn közleményben az MTI-t.
Halálra gázolt egy gépkocsi vasárnap este egy 6 éves gyereket Szatmár megyében. A kisfiú szabálytalanul kelt át az úttesten Nagymadarászon.
Elindult a Segitsparajdon.ro honlap, ahol a helyi adománygyűjtésekbe lehet bekapcsolódni – tájékoztatott hétfőn az RMDSZ.
Súlyos motoros balesethez sietett Nagyenyedről Csombordra egy SMURD-mentőkocsi, de mivel áthaladt a leeresztett sorompók között egy vasúti átjárón, a közlekedési rendőrség 120 napra bevonta a sofőr jogosítványát.
Miután felmérte a parajdi bányakatasztrófa után kialakult helyzetet, a hazai és külföldi szakemberekből álló bizottság két gát építését javasolta a Korond-patak vízsebességének csökkentésére.
Egy 18 és egy 20 éves fiatalembert keresnek a Szatmár és Máramaros megyei katonai tűzoltók és búvárok a józsefházi bányatóban – tájékoztatott vasárnap délután a Szatmár megyei katasztrófavédelem.
Végre tényleg történik valami a hosszú ideje ígérgetett, ilyen-olyan önkormányzat által több helyszínen is meglebegtetett élményfürdő-építési lázban Máramaros megyében: úgy néz ki, hogy Nagybánya lesz a befutó.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 14 megyéjére.
szóljon hozzá!