Környezetvédelmi rendőrség alakul Szatmárnémetiben

Az önkormányzat tervei szerint a következő hónapokban nagyváradi és temesvári mintára Szatmárnémetiben is megalakítanák a környezetvédelmi rendőrséget.

Végh Balázs

2011. január 27., 09:502011. január 27., 09:50

Ilyés Gyula polgármester tegnap elmondta, a közösségi rendőrség két csapatot alakítana erre a feladatkörre, járművet pedig a városi közterület-fenntartó vállalat biztosítana számukra. „A járőrök naponta kétszer vizsgálnák át a város azon részeit, ahol a tapasztalataink szerint illegálisan tárolnak szemetet. Ezek nagyrészt a kültelki övezetek, ahova környezetszenynyező módon, a szemétszállítási díj megspórolásával különböző fajta hulladékot pakolnak le, rendszerint szürkületkor” – fogalmazott az elöljáró. A környezet őreit a lakosok is értesíthetnék, ha szennyező tevékenységet észlelnek. Ennek érdekében egy erre a célra fenntartott telefonközpontot és sürgősségi hívószámot is létrehoznának.

A partiumi város képviselő-testülete egyébként ma szavaz arról, hogy a kereskedelmi egységek és a jogi személyek számára megemelik a szemétdíjat. „Ez azért indokolt, mert az üzletek és kocsmák hihetetlen mennyiségű szemetet termelnek, és csak ennek töredékéért fizetnek szállítási költséget. Emellett naponta telepakolják a lakossági tárolókat, nagyrészt újrahasznosítható csomagolóanyagokkal, így azoknak a lakóknak, akik csak két-három naponta viszik le a szemetet, nincs hova kiüríteniük vödreiket” – részletezte a városvezető. A tervek szerint az eddigi 28 lejes köbméterenkénti szemétdíj helyett a cégek ezután 54 lejes hozzájárulást fizetnek majd. Ilyés szerint még a megemelt díj is messzemenően elmarad az országos átlagtól, és eddig is a szatmárnémetiek fizettek a legkevesebbet. A magánszemélyeknek továbbra is változatlanul 7,7 lejt számolnak fel havonta. A városvezető emellett elmondta, a korábbi, helyi szemétgödör működtetésekor egy tonna szemét kezelése 5 lejbe került. Ez az összeg a regionális szeméttározó esetében 17 lejre emelkedett, de még így is messzemenően az európai átlag alatt van, ugyanis a nyugati szemétégetők közel 100 eurót kérnek el egy tonna hulladék feldolgozásáért.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. május 24., péntek

Antal Árpád: minél több a magyar szavazat, annál gyengébb az AUR

„Bukarestben az erő a kommunikáció nyelve. Ezért is fontos, hány RMDSZ-re leadott szavazat lesz június 9-én az erdélyi, székelyföldi városokban és településeken.”

Antal Árpád: minél több a magyar szavazat, annál gyengébb az AUR
2024. május 15., szerda

Legyen hangunk!

Ismerem a közvélemény-kutatásokat, de a tapasztalataim mást mutatnak: az erdélyi magyar fiatalok, akikkel az elmúlt időszakban találkoztam, optimisták az EU-val kapcsolatban, ám az elvárásaik- elvárásaink is világosak.

Legyen hangunk!
Legyen hangunk!
2024. május 15., szerda

Legyen hangunk!

2024. április 29., hétfő

Európát választjuk, de az Uniónak változnia kell!

Június 9-én az önkormányzati képviselők, polgármesterek és a megyei önkormányzatok elnökeivel egy időben az Európai Parlament képviselőit fogjuk megválasztani. Jó alkalom ez végiggondolni helyünket a változó Európában, és meghatározni álláspontunkat.

Európát választjuk, de az Uniónak változnia kell!
2024. április 02., kedd

Csoma Botond: nincs mese, ott kell lenni az Európai Parlamentben, hogy a magyarokat meg tudjuk védeni közösségünk ellenségeitől!

Székely Kriszta interjúja Csoma Botonddal, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetőjével.

Csoma Botond: nincs mese, ott kell lenni az Európai Parlamentben, hogy a magyarokat meg tudjuk védeni közösségünk ellenségeitől!