2011. december 30., 11:052011. december 30., 11:05
A résztvevők egyebek között a társadalmi összetartás és a gazdaság összefüggéseiről hallgathatnak előadásokat, és megismerhetik a menekültekkel foglalkozó civil szervezetek munkáját. A programban szerepel találkozó olyan berliniekkel, akiknek élettörténetét meghatározó erővel befolyásolta a várost évtizedekre kettészakító fal, ötszáz jelentkező pedig felkeresheti a német törvényhozás alsóházának otthont adó Reichstagot, ahol találkozót szerveznek számukra parlamenti képviselőkkel.
A több tízezer fiatal keresztény minden nap közös imádságon is részt vesz. Az ötnapos találkozó résztvevőinek elszállásolásáról 200 berlini keresztény templom közössége gondoskodik, a városba látogató fiatalokat önként és ingyen látják el.
A Taizéi Közösség most először tartja év végi találkozóját az újraegyesült Németország fővárosában, ugyanakkor nem ez az első nagyszabású rendezvénye a városban. Roger testvér, a közösség alapítója 1986-ban, a rendszerváltás előtt három évvel engedélyt kapott a keletnémet hatóságoktól, hogy beutazzon Kelet-Berlinbe, az egykori NDK fővárosába, ahol ebből az alkalomból hatezren gyűltek össze. A hatóságok feltétele az volt, hogy nyugatiak nem vehetnek részt a találkozón.
Az idei rendezvényt a közösségnek címzett külön üzenetben üdvözölte többek között Klaus Wowereit berlini polgármester, XVI. Benedek pápa, Kirill moszkvai pátriárka, I. Bartholomaiosz konstantinápolyi ökumenikus pátriárka és Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár. A nemzetközi találkozókat minden évben más helyszínen megszervező közösség arról a franciaországi Taizé településről kapta a nevét, ahol 1940-ben megalapították. Ökumenikus alapon szerveződik, egyetlen egyház fennhatósága alatt sem áll, de jó kapcsolatokat ápol valamennyi keresztény egyházzal és a nem keresztény vallásokkal is. A közösség minden esztendő fordulóján ökumenikus ifjúsági – úgynevezett taizéi – találkozót szervez európai nagyvárosokban, azzal a céllal, hogy közösen gondolkodjanak adott témákban, együtt imádkozzanak, és közös mulatsággal búcsúztassák az óévet, köszöntsék az újat. Budapest eddig kétszer, 1991-ben és 2001-ben adott otthont a rendezvénynek.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.