Felújított toronnyal ünnepelte építésének fél évszázados évfordulóját Nagyváradon a réti református gyülekezet. Az ünnepi alkalomból Anthony Gall Kós Károly-kutató tartott előadást Szeghalmy Bálintról, a hajlék tervezőmérnökéről, aki a népi építészet elemeit felhasználva 16 templomot épített a magyarlakta területeken.
2006. december 15., 00:002006. december 15., 00:00
Nagyváradon az állomás környékét 1944-ben lebombázták, akkor az imaházat is találat érte. A gyülekezet a háború végeztével az iskolaépület alapjain kezdett tornyos templom építésébe, amelyet a kommunista rendszer akadályoztatása ellenére 1956-ra sikerült befejezni. A nyolcszáz ülőhelyes templom harangját Bukarestben öntötték, orgonáját évekkel később Királylesről, a Beszterce melletti település szász templomából hozták Nagyváradra. „A réti gyülekezet a templom minden zugát kihasználja: az alagsori termekben magyar tannyelvű zeneóvodát működtet 70 gyermekkel és a 110 fős Csillagocska néptánccsoportnak is itt van az otthona” – részletezte Pálfy József, az egyházközség lelkipásztora. A templom építésének fél évszázados jubileuma alkalmából tartott ünnepi istentiszteleten Tőkés László püspök hirdetett igét.
Hirdetés
Hírlevél
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.