Fotó: A szerző felvétele
A megyei önkormányzat alelnöke, Petres Sándor magyarázata szerint azért dolgozták ki ezt a módszert, hogy az évente rendelkezésre álló pénzösszeg ne aprózódjék fel, és váljék majdhogynem haszontalanná, hanem a székek körforgás alapján kapjanak évente hatásosan hasznosítható támogatást. A megyei önkormányzat saját költségvetéséből 2006-ban Udvarhelyszék, 2005-ben pedig Csíkszék jutott jelentős forráshoz.
Idén a legnagyobb összeget – 40 ezer lejt – a gyergyószentmiklósi római katolikus plébániának osztották ki. A pénzt teljes egészében a Bucsin negyedbeli Szent István-templom építésére fordítják. A hajlékot ugyanis sikerült befedni, jelenleg pedig a belső szereléseken dolgoznak, és igen sok pénzt emészt fel még a külső-belső vakolás, a festés-mázolás és a nyílászárók felszerelése. A műemlékvédelmi program keretében a gyergyóalfalvi Szentháromság-templom javítási munkálataira húszezer lejt adtak.
Az idén százéves gyergyóditrói Jézus Szent Szíve tiszteletére szentelt nagytemplom tatarozására, általános javításokra 30 ezer lejt utaltak ki, hasonló célokra 15 ezer lejt szántak a tekerőpataki és salamási katolikus plébániáknak. Ötezer lejt kapott új ravatalozó építésére a gyergyóremetei római katolikus plébánia. A gyergyószentmiklósi református közösségnek 20 ezer lejt utaltak ki, az unitárius közösségnek pedig tízezer lejt. Ez utóbbi öszszegből a Márton Áron utcai unitárus imaház tetőszerkezetét kívánják felújítani.
A román egyházközösségek kevesebb összeghez jutottak, hiszen a Hargita megyében lévő ortodox és görög katolikus plébániákat tekintélyes öszszegekkel támogatja a kormány. Ezek mellé Hargita megye tanácsa saját alapokból 35 ezer lej támogatást utalt ki a maroshévízi kolostor tetőjavításaira, illetve tízezer lejt hasonló célokra a gyergyóvárhegyi Szent Demeter ortodox templomnak.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.