Fotó: Baricz Tamás Imola
Folyatódik Gyergyószentmiklóson a Munkás Szent József tiszteletére emelt templom építése, a hívek fajegyek vásárlásával támogathatják a beruházást.
2014. július 25., 19:002014. július 25., 19:00
„A tetőzet megvan, és hamarosan az oldalfalak kiépítése következik, majd a nyílászárók beszerelésével egy nagyobb lépést tudhatunk magunk mögött” – mondta Portik Hegyi Kelemen főesperes-plébános. Kifejtette, nagyobb támogatást kaptak a Hargita megyei önkormányzattól, illetve pályázaton is nyertek támogatást.
„A hatvanezer lej a következő fázis munkálatainak hatvan százalékát fedezi. A belső bútorzatról csak a tervek szintjén van szó, egyelőre még nem tartunk ott” – foglalta össze a főesperes. Elmondta, fajegyeket ajánlottak fel a lakóknak, akik ezáltal támogathatják a kápolna építését, ugyanakkor a helyi és megyei önkormányzat, a vállalkozók segítségére is számítanak.
„A fajegyek iránt van érdeklődés, de nem mondhatom, hogy olyan mértékű, mint amit az alszegi, Szent István-templom építésekor felajánlott téglajegyek kapcsán tapasztaltunk. Elsősorban a felszegi lakók vásárolgattak fajegyeket” – ismertette a főesperes. Hozzátette, külföldi, nagyobb összegű felajánlás mostanig nem érkezett, viszont kiemelte a közbirtokosság támogatását.
„A Munkás Szent József tiszteletére épülő templom célja, hogy a felszegi híveket Isten köré gyűjtse: megszentelt helyet biztosítson Isten dicsőségére és a hívő közösség lelki szolgálatára. Ez a jegy elismervény, hogy ön is részt vállalt önkéntes adományával a templom építésében. Emlék, hogy utódai is büszkén gondoljanak közösségteremtő adományára, amely által Felszeg szívében olyan hajlék épült Istennek és embernek, amelynek falait az összefogás és a szeretet köti össze” – olvasható a fajegyeken Portik Hegyi Kelemen főesperes és Pázmán Attila gondnok üzenete.
Egy fajegy alapára 15 lej, de nagyobb összeg ellenében is váltható a Szent Miklós-plébánián. A sorszámozott fajegyek közül az első ötven darab licit alá kerül. A megváltott fajegyek tulajdonosairól egy listát vezetnek, hogy az utókornak is megmaradjon, kik támogatták anyagilag a kétszáz személyesre tervezett templom építését.
A templom építési projektje két részből áll, egyik a kápolna megépítése, a másik a plébániaként szolgáló iskola épületének a felújítása. A tervek szerint a két épületet a sekrestye köti majd össze. A főesperes hangsúlyozta: jelenleg a helyi önkormányzattól várják a segítséget, melyből ki tudják fizetni az eddig elvégzett munkálatra a tartozást, a 33 ezer lejnek a nyolcvan százalékát a vállalkozónak.
Az átadási ünnepség dátuma az anyagiaktól is függ. „Elképzelhetőnek tartom, hogy a templom felszentelését a 2016-os templombúcsún, május 1-én fogjuk tartani, de ehhez a gyergyóiaknak az összefogására, támogatására van szükség” – hangsúlyozta a főesperes.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.
szóljon hozzá!