Negyedik alkalommal szervezte meg a budapesti Misszió Tours Utazási Iroda a Fekete Madonna elnevezésű, négynapos lengyelországi zarándoklatot, ezúttal is népes erdélyi részvétellel.
2014. július 04., 12:182014. július 04., 12:18
„A múlt héten lezajlott zarándoklat a második volt, amelyen részt vettem” – számolt be az útról Urbán Erik ferences atya.
A csíksomlyói kegytemplom igazgatója szerint a lengyel nép számára Czestochowa különleges hely: Jasna Góra a nemzet szentélye, az a hely, ahol a remény fénysugarának a forrása a csodálatos képmásban jelen lévő Mária.
Az a hely, ahová évszázadok óta zarándokolnak a magyarok, ahol az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend tagjai, a pálos testvérek letelepedtek.
Mint megtudtuk, a zarándoklaton Magyarországról közel 700-an vettek részt, Erdélyből mintegy 150 zarándok indult útnak, fiatalok és idősebbek egyaránt.
Második alkalommal vettek részt az utazáson a Szent Ferenc Alapítvány gyermekei közül húszan, illetve a csíkszeredai Segítő Mária-gimnáziumból nyolc diák, akik az utazási iroda támogatásával utazhattak.
Az első nagyobb megálló Krakkó volt, ahonnan egy ünnepi szentmise után Czestochowába, Lengyelország nemzeti kegyhelye felé vették az irányt. Itt a helyi perjel atya köszöntötte a zarándokokat.
„Nagy öröm és boldogság volt bennem, hogy a bazilikában ott láttam drága kincsünk, a csíksomlyói Szűzanya kegyszobrának másolatát, amit múlt évben adományoztunk a pálosoknak. Tavaly, amikor eljöttünk a kegyhelyről, úgy éreztem, hogy magunkból hagyunk ott egy darabot, amit a másolat jelképezett, ezért búcsúzásomkor megcsókoltam a Szűzanya szobrát – most pedig öröm volt bennem, amikor megláttam, ezért ismét csókkal köszöntöttem” – mondta a templomigazgató.
Czestochowában Darvas-Kozma József esperest, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát a pálos rend elöljárósága pálos konfráteri, vagyis a pálos rend tiszteletbeli tagja címmel tüntette ki a szerzetesrend érdekében végzett szolgálatáért és a pálos testvérek hargitarfürdői letelepedésben nyújtott segítségéért.
A pálos szentélyben való tartózkodás szűk három napja alatt számos lelki programon vehettek részt a zarándokok. „Lehet, hogy testileg megfáradva, de lelkileg felüdülve és megújulva, élményekkel gazdagon tértünk haza. Egyesek egyszer és mindenkorra az emlékezetükben, a szívükben őrzik az élményeket, mások azt fogadták, hogy jövőre is elzarándokolnak Lengyelország nemzeti kegyhelyére. A közel 700 zarándok eggyé kovácsolódik a zarándoklat alatt – egyek leszünk, hasonlóan gondolkodunk” – zárta gondolatait Urbán Erik.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.
szóljon hozzá!