Spanyolország eltörölte a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozásokat a schengeni övezet állampolgáraival szemben – derült ki a hivatalos spanyol állami közlönyben (BOE) csütörtökön megjelent rendelkezésből.
Az olasz egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy szerdától megszüntetik azt a kötelezettséget, amely szerint az országba lépőknek igazolniuk kell a koronavírus elleni védettségüket, illetve friss negatív szűrési leletet kell felmutatniuk.
Véget ért a 2020 januárjában bevezetett egészségügyi veszélyhelyzet Olaszországban, amelynek megszűnésével péntektől már nem kötelező az oltottsági igazolás a tömegközlekedési eszközökön, az üzletekben, hivatalokban és a szállodákban sem.
Franciaországban március 14-én, a tömegközlekedési járműveket kivéve, mindenhol megszűnik a koronavírus-járvány miatt bevezetett kötelező maszkviselés, és a kormány felfüggeszti az oltottsági igazolás bemutatásának kötelezettségét is.
Hosszú idő után újra 50 százalék alá csökkent a romániai intenzív terápiás osztályokon koronavírussal fertőzött betegek számára elkülönített ágyak száma, így jöhetnek a várva várt lazítások.
Valószínűleg néhány héten belül a december közepén regisztrálthoz hasonló szintre csökken a koronavírussal fertőzöttek száma, és jelentős lazítások jöhetnek Romániában – jelentette ki Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
Márciusban már 50 százalékos helykihasználással lehet különböző előadásokat, eseményeket tartani, áprilistól pedig visszatérhet a koronavírus-világjárvány begyűrűzése előtti időket idéző normalitás – jelentette ki Alexandru Rafila egészségügyi minisz
Az Európai Bizottság azt javasolja, hogy a koronavírus-járvány terjedése miatt egy évvel, 2023. június 30-ig hosszabbítsák meg az európai uniós digitális Covid-igazolványokról szóló rendelet hatályát.
Hosszabb ideig, két oltással május 1-jéig érvényesek lesznek az oltási igazolványok, igazodva az európai uniós országok gyakorlatához – mondta a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Nem tartja szükségesnek a harmadik oltás bevezetését a zöldigazolványba hazai viszonylatban Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
Romániának is kell alkalmazkodni a kedden életbe lépő európai uniós normákhoz a Covid-útlevelet illetően. Ezek szerint a 9 hónapnál régebbi oltási igazolvánnyal rendelkezőknek mihamarabb be kell adatni a harmadik adag vakcinát is.
Megszűnt csütörtökön a koronavírus-járvány megfékezésére korábban elrendelt korlátozások zöme Angliában, bár fertőződés esetén még kötelező az elkülönítés.
A holland kormány enyhítette a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos legtöbb korlátozást, annak ellenére, hogy az új fertőzések napi átlaga 60 ezerre ugrott – jelentette az NlTimes holland hírportál.
Máris enyhítenének az uniós hatóságok szigorán a romániai illetékesek, Alexandru Rafila egészségügyi miniszter szerint ugyanis itthon csak a járványhelyzet függvényében alkalmaznák a Covid-igazolásra vonatkozó európai uniós előírást.
Február elsején lejár azoknak a romániai személyeknek a védettségi igazolványa, akik már több mint kilenc hónapja kapták meg a koronavírus elleni oltás második adagját, de nem vették fel a harmadik, emlékeztető vakcinát – jelentette be Alexandru Rafila.
Franciaországban február 2-tól kezdve fokozatosan feloldják a koronavírus-járvány ötödik hulláma miatt bevezetett korlátozásokat – jelentette be Jean Castex miniszterelnök csütörtök esti sajtótájékoztatóján.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke szerint már késő lenne elfogadni a Covid-igazolvány munkahelyi bevezetéséről szóló törvényt.
A francia parlament két hétig tartó heves közéleti vita után vasárnap este elfogadta a koronavírussal szembeni védettségi igazolást felváltó oltottsági igazolásról szóló törvénytervezetet.