Az európai uniós országok zöld átmenetét támogató uniós források igazságos elosztását kérte Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter Frans Timmermanssal, az Európai Bizottság alelnökével folytatott találkozóján.
Az Európai Unió szigorú klímavédelmi céljai nagyon nehéz gazdasági helyzetbe hozhatják a kontinens iparát és mezőgazdaságát. A tagállamok elvárásairól és a lehetséges kiegyezésről Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter nyilatkozott a Krónikának.
A 2Celsius szervezet környezetvédelmi aktivistái szerint Románia nem tartozik azon 103 ország közé, amelyek a glasgow-i klímacsúcson (COP26) aláírták a metánkibocsátás csökkentésére vonatkozó kötelezettségvállalást.
Az éghajlatváltozás aszályokra, árvizekre, hőhullámokra és trópusi megaviharokra gyakorolt sokszorosító hatásával szemben leginkább sebezhető országok támogatására több ezer milliárd dollárra lesz szükség.
Elfogadták szombat este az új globális klímaegyezményt az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményének Glasgowban rendezett 26. ülésén (COP26) résztvevő 197 ország küldöttei.
Az uniós tagállamok közül Romániában az egyik legalacsonyabb az egy főre eső üvegházhatásúgáz-kibocsátás – jelentette ki Klaus Iohannis államfő kedden a skóciai Glasgowban.
Száznál több ország részvételével megállapodás született kedden, az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményének Glasgowban zajló 26. ülésén (COP26) a világ erdőségeinek megóvásáról és a felelős termőföldhasználat előmozdításáról.
Románia nem fogad el feltételek nélkül ambiciózus klímavédelmi célokat – jelentette ki Klaus Iohannis román államelnök Brüsszelben.
Bár első olvasatra úgy tűnik, jókora összeget kaphat Románia a karbonsemleges gazdasági átállásra, Winkler Gyula RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Krónika megkeresésére úgy értékelt: ez „egy vicc”.
Védelmébe vette a párizsi klímaegyezményből történő amerikai kilépést bejelentő Donald Trumpot Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon. A nyugat-európai vezetők csalódottak és rosszallják a döntést.