Magyarország sportolójának kedvezett, hogy a románok nem engedték be az orosz világbajnokot

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Bajcajev Vlagyiszlav mérkőzés nélkül jutott be a bukaresti birkózó kontinensbajnokság pénteki negyeddöntőjébe a szabadfogásúak 97 kilogrammos súlycsoportjában, miután megtagadták ellenfele beutazását Romániába.

2023. november 13., hétfő

Birkózás: érvénytelenítették a téves bírói ítéletet, Losonczi Dávid mégis világbajnok

A szeptemberi, belgrádi olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság kötöttfogású 87 kilós döntőjében súlyos bírói tévedés miatt alulmaradt Losonczi Dávidot utólag világbajnoknak kiáltotta ki a nemzetközi szövetség (UWW).

2023. szeptember 25., hétfő

Nem hagyja annyiban a szakszövetség, hogy Losonczi Dávidtól megtagadták a tust a vébé-döntőben

A Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) hivatalos lépéseket tett a kötöttfogású 87 kilogrammos súlycsoport döntőjének felülvizsgálatára, mivel véleménye szerint a bírók súlyos tévedése nyomán szenvedett vereséget Losonczi Dávid.

2023. szeptember 20., szerda

Negyvennégy év után nyert vébé-aranyat szabadfogásban Magyarország

A szabadfogásúak 65 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Muszukajev Iszmail parádés teljesítménnyel, a döntőben technikai tus-győzelmet aratva aranyérmet nyert kedden a belgrádi olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokságon.

2023. április 21., péntek

Bronzérmet szerzett a háromszéki Incze Kriszta a birkózó Eb-n Zágrábban

A román színekben versenyző Incze Kriszta bronzérmet nyert pénteken a nők 65 kilogrammos kategóriájában a zágrábi birkózó Európa-bajnokságon.

2023. április 20., csütörtök

Magyar ellenfelét legyőzve aranyérmes lett a román birkózó a zágrábi Eb-n

Bognár Erika ezüstérmet nyert csütörtökön a nők 55 kilogrammos kategóriájában a zágrábi birkózó Európa-bajnokságon.

2022. november 14., hétfő

Belgrád rendezi a jövő évi birkózó-világbajnokságot Oroszország helyett

Belgrád rendezi jövő szeptemberben az olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokságot – adta hírül hétfőn a sportág nemzetközi szövetségének honlapja.

2022. szeptember 11., vasárnap

Lévai Zoltán ezüst-, Losonczi Dávid bronzérmet nyert a birkózó-világbajnokságon

Lévai Zoltán ezüstérmet nyert vasárnap a belgrádi birkózó-világbajnokságon a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában.

2022. április 02., szombat

Bronzérmet szerzett a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta a budapesti birkózó-Eb-n

Bronzérmet nyert a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta pénteken, a női versenyek zárónapján a budapesti birkózó Európa-bajnokságon.

2021. október 04., hétfő

Tokió után Párizs a cél – Incze Kriszta sepsiszentgyörgyi birkózó első olimpiájáról, az új kihívásokról

A sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta szabadfogású birkózó idén augusztusban első olimpiáján vett részt Tokióban. A 25 éves sportolónőnek 11 éves kora óta az olimpiai szereplés volt az álma.

2021. szeptember 27., hétfő

„Elegük van” egymásból, mégis szétválaszthatatlanok – Az ötkarikás érmes Lőrincz testvérek a Krónikának birkózásról, olimpiáról

Lőrincz Tamás és Lőrincz Viktor, vagy ahogy mindenki ismeri őket, a Lőrincz testvérek az idén megszervezett tokiói olimpia legnagyobb reménységei között kaptak helyet, majd legnagyobb büszkeségei közé kerültek.

2021. augusztus 04., szerda

Lőrincz Viktor birkózónak már nem sikerült, de szépen csillog az olimpiai ezüst is

Lőrincz Viktor elvesztette a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjának szerdai döntőjét a tokiói olimpián, így bátyja, Tamás keddi aranyérme után ő ezüstöt nyert.

2021. augusztus 03., kedd

Micsoda búcsú! Lőrincz Tamás birkózó olimpiai bajnokként zárja profi pályafutását

Lőrincz Tamás kedden 2-1 arányban felülmúlta a kirgiz Akzsol Mahmudovot a kötöttfogásúak 77 kilogrammos mezőnyének fináléjában, így olimpiai bajnok lett Tokióban.

Incze Kriszta a negyeddöntőig jutott Tokióban, de vigaszágon még folytathatja, ha kirgiz legyőzője menetel

Kikapott a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta a kirgiz Aiszuluu Tinibekovától a női szabadfogású birkózás 62 kilós súlycsoportjának negyeddöntőjében a tokiói olimpiai játékok keddi versenynapján.

2021. június 15., kedd

Erdélyi magyar sportoló az ötkarikás játékokon, Incze Kriszta kijutott az olimpiára

A sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta birkózó részt vehet a július 23. és augusztus 8. között rendezendő, a koronavírus-járvány miatt tavalyról elhalasztott olimpián, miután Észak-Korea bejelentette, hogy nem küld sportolókat a tornára.

2019. április 18., csütörtök

„Van benne áldozat rendesen” – beszélgetés a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta Európa-bajnoki ezüstérmes birkózóval

Drámai csatában, az utolsó másodpercben veszítette el a bukaresti birkózó-Európa-bajnokság döntőjét Incze Kriszta, így a fiatal háromszéki sportoló számára az ezüst jelentette pályafutása első kontinentális érmét a felnőttek mezőnyében, 65 kg-os súlycsoportban.

2019. április 12., péntek

Bukarestben született meg a magyar birkózósport első női Európa-bajnoki címe – Ezüstérmes a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta

Az 57 kilós Barka Emese lett a magyar birkózósport első női Európa-bajnoka, miután győzött a bukaresti kontinensviadal pénteki döntőjében. A sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta Tünde ugyanakkor ezüstérmet szerzett 65 kilogrammban.