A vád szerint Dragnea közbenjárására a Teleorman megyei tanács költségvetéséből fizettek két pártalapon kinevezett alkalmazottat a gyermekvédelmi igazgatóságnál
Fotó: Agerpres
Egy tanú azt nyilatkozta hétfőn a legfelsőbb bíróságon, hogy a Teleorman megyei gyermekjogvédelem munkatársainak 80 százaléka tudta, hogy van két alkalmazott, akik tulajdonképpen a megyei Szociáldemokrata Pártnak (PSD) dolgoznak, de attól való félelmükben, hogy esetleg elvesztik állásukat, senki nem mondott semmit.
2019. március 18., 19:542019. március 18., 19:54
2019. március 18., 20:192019. március 18., 20:19
A tanú úgy vélekedett, hogy a Teleorman megyei tanács akkori elnökének, Liviu Dragneának, valószínűleg tudomása volt a két alkalmazott helyzetéről.
Az Agerpres beszámolója szerint a bukaresti legfelsőbb bíróságon hétfőn több tanút kihallgattak abban az ügyben, amelyben Liviu Dragneát, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét alapfokon 3 év és 6 hónap letöltendő szabadságvesztésre ítélték.
Dragnea nem jelent meg a tárgyaláson, ügyvédei orvosi iratokat mutattak be, amelyek bizonyítják, hogy a PSD vezetője kórházban van. Nem jött el a tárgyalásra Dragnea volt felesége, Bombonica Prodana sem.
A bíróság kihallgatta többek között Jenica Dumitrut, a gyermekjogvédelmi igazgatóság humánerőforrás osztályának volt vezetőjét.
Elmondása szerint ő 2007-ben, amikor a HR vezetője lett, jelezte Florea Alesunak, a gyerekjogvédelem igazgatójának, hogy Adriana Botorogeanu és Anisa Niculina Stoica nem jár be a munkába.
„2002-től dolgoztam az igazgatóságon. Hallottam, hogy beszélték az intézményben, hogy ketten nem járnak be a munkába. Alesu Florea közölte, hogy az esetet ismerik a megyei tanácsnál és ne szóljak bele, mert nem az én dolgom. Kijelentem, hogy az alkalmazottak 80 százaléka tisztában volt azzal, hogy ketten nem járnak be dolgozni. Valószínűleg azért nem kommentált senki semmit, mert ismert volt, hogy a PSD-nél dolgoznak, és úgy tekintették, hogy a megyei tanácselnök tud róla, lehet, hogy éppen ő rendelkezett erről (...). Évente egyszer szóba került az intézmény tisztségjegyzéke, olyankor Alesu Florea azt mondta, hogy meg van beszélve a tanácselnökkel” – nyilatkozta Jenica Dumitru. Hozzátette: feltételezte, hogy
A PSD és a képviselőház elnökét azért állította bíróság elé az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA), mert 2006 és 2013 között, amikor a Teleorman megyei tanács, illetve a PSD megyei elnöke volt, állítólag az ő közbenjárására a megyei tanács költségvetéséből fizettek két olyan alkalmazottat, akik valójában nem a gyermekvédelmi igazgatóságnál, hanem a párt megyei szervezeténél dolgoztak.
Egy friss felmérés szerint két államfőjelölt maradt szoros versenyben, hogy Marcel Ciolacu szociáldemokrata (PSD) kormányfő ellenfele legyen a romániai elnökválasztás második fordulójában.
Az alkotmánybíróság csütörtöki döntése szerint alkotmányellenes a törvény, amely előírja, hogy csak az állami közoktatási rendszerbe beiratkozott tanulók részesülhetnek teljesítmény-ösztöndíjban.
Jóváhagyta a kormány csütörtökön az ötödik generációs, amerikai gyártmányú F-35-ös többcélú harci repülőgépek beszerzésének első szakaszáról szóló törvénytervezet.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány arról, hogy 2025. január elsejétől a súlyos látássérültek és súlyos fogyatékkal élők a nyugdíjuk mellett havonta egy úgynevezett szolidaritási támogatásban részesülnek.
Egyik párt sem tud majd egyedül kormányt alakítani a választások után, a leendő kabinetnek pedig költségvetési „korrekciókat” kell végrehajtania – szögezte le Ilie Bolojan, a Bihar megyei közgyűlés elnöke.
A kormány valamennyi önkormányzat számára biztosítani fogja a beruházásaik folytatásához kért pénzt – jelentette ki a csütörtöki kormányülés elején a miniszterelnök.
Valóban volt államfők számára alakítják át azt a bukaresti villát, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis használhat majd, miután lejár a mandátuma – derült ki csütörtökön.
Szervezett hálózatok több tucatnyi fiókját fedezték fel, amelyek egy adott jelölt népszerűsítése érdekében törvénytelen eszközöket használtak – jelentette be csütörtökön Bogdan Ivan kutatási, innovációs és digitalizációs miniszter.
Marcel Ciolacu kormányfő szerint már a romániai elnökválasztás második fordulója előtt megszülethet a döntés Románia teljes körű schengeni csatlakozásáról, amelyet december végéig hivatalosítanak, és a gyakorlatban jövő év tavaszától lenne érvényes.
szóljon hozzá!