Fotó: Miklós Zoltán/Facebook
Ciprian-Constantin Șerban képviselőházi elnök kedden közölte, hogy az intézmény szervezeti felépítésének tanulmányozása nyomán 240 állásról állapították meg, hogy felszámolható.
2025. január 28., 17:362025. január 28., 17:36
2025. január 28., 18:192025. január 28., 18:19
A házelnök közleményben tájékoztatta az Agerprest, hogy a kiadáscsökkentő intézkedések részeként 240 állást szüntetnek meg a képviselőházban.
A tervek szerint 71 álláshelyet szüntetnének meg a törvényhozási főosztályon és a technikai titkárságon (az elnöki kancellárián, a házbizottsági tagok kabinetjeiben, a szakbizottsági elnökök kabinetjeiben, a szakbizottságok munkaközösségeiben),
15 álláshelyet szüntetnek meg a kommunikációs igazgatóságon, a parlament tevékenységét előmozdító igazgatóságon és az informatikai igazgatóságon; 14 álláshelyet a gazdasági és a humánerőforrás-osztályon; 8 álláshelyet az ellenőrzési igazgatóságon és az auditszolgálatnál.
Mindezek mellett 13 munkahely szűnik meg a parlamenti tanulmányok igazgatóságán és a külügyi kapcsolatok és protokoll igazgatóságán; 45 állás a szállítási és adminisztrációs igazgatóságon és a műszaki fejlesztési központban; 19 állás a belügyek igazgatóságán, az operatív műszaki igazgatóságon és a közbeszerzések igazgatóságán és 37 a nemzetközi konferenciaközpontban – közölte az intézményvezető.
Novemberben 1,306 millió közalkalmazottat tartottak nyilván, ami közel 6000-rel több, mint az előző hónapban.
Az új szervezeti felépítést („organigramm”) szerdán, január 29-én terjesztik a házbizottság elé, majd kérik a plénum jóváhagyását. Șerban közölte, a leépítés a kollektív elbocsátásokra vonatkozó jogszabályok tiszteletben tartásával zajlik majd.
Ezt az intézmény általános költségeinek észszerűsítéséből fakadó megtakarítások egészítik majd ki – közölte még a házelnök.
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
szóljon hozzá!