2024-ben a főfelügyelőség munkatársai 2894 külföldi állampolgárt utasítottak önkéntes távozásra Románia területéről
Fotó: Idegenrendészeti felügyelőség
Tavaly a Románia területén illegálisan tartózkodó több mint ezer külföldit toloncoltak ki a hatóságok – vont mérleget csütörtökön a bevándorlási főfelügyelőség (IGI).
2025. március 20., 21:262025. március 20., 21:26
Az Agerpres hírügynökséghez eljuttatott tájékoztatás szerint 2024-ben a főfelügyelőség munkatársai 2894 külföldi állampolgárt utasítottak önkéntes távozásra Románia területéről határidő megszabásával, 1095-öt pedig kitoloncoltak az országból.
Mint ismeretes, a hatályos jogszabályok szerint az ország területén illegálisan tartózkodó külföldi állampolgárok nevére kiutasítási végzést állít ki a Bevándorlási Főfelügyelőség, határidőt szabva meg számukra az önkéntes távozásra.
Azokat, akik nem tesznek eleget a felszólításnak, kitoloncolják az országból.
Kitoloncoltak hat vietnámi és egy bangladesi állampolgárt Romániából, emellett öt évre kiutasították őket az Európai Unió. A férfiak munkavállalási vízummal, legálisan érkeztek Romániába, de Nyugat-Európába akartak „dobbantani”, csakhogy elfogták őket.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
szóljon hozzá!