Fotó: Facebook/Tudorel Toader
Tudorel Toader igazságügyi miniszter kezdeményezni fogja, hogy a kormány fogadjon el egy sürgősségi rendeletet, amelynek alapján azok, akiket titkos protokollumok vagy törvénytelen lehallgatások alapján „igazságtalanul ítéltek el”, kérhessék az ítéletek felülvizsgálatát.
2018. augusztus 02., 11:142018. augusztus 02., 11:14
2018. augusztus 02., 11:182018. augusztus 02., 11:18
„Kezdeményezni fogom, hogy felülvizsgálhatók legyenek azok az ítéletek, amelyek titkos protokollumok vagy törvénytelen lehallgatások alapján születtek. Hogyan? Kérjék az ítélet felülvizsgálatát, és egy bíró nézzen bele az ügybe, ellenőrizze, hogy X, aki azt gondolja, hogy titkos protokollumok vagy törvénytelen lehallgatások alapján igazságtalanul ítélték el, helyesen vélekedik-e, vizsgálja ki az ügyet, ha pedig nem protokollumról és lehallgatásról van szó, akkor utasítsa vissza a kérelmet és minden marad a régiben. Ha protokollumról és lehallgatásról van szó, akkor fogadja el a kérelmet és kezdje meg az ítélet megváltoztatását célzó eljárást – nyilatkozta az Agerpres szerint Toader szerda este az Antena 3 televízió műsorában. –
– tette hozzá az igazságügyi miniszter.
Toader szerint annak, akit jogerősen elítéltek titkos protokollum vagy törvénytelen lehallgatás alapján, esélye lesz arra, hogy egy bíró az ügy felülvizsgálatáról döntsön. Amikor azt kérdezték, hogy mit jelent a „törvénytelen lehallgatás”, Toader azt mondta: „minden olyan lehallgatás, amit a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) készített és az ügyészek felhasználtak közjogi esetekben, amelyeknek semmi közük nincs a nemzetbiztonsághoz”.
Toader azt mondta: a legrövidebb időn belül előterjeszti a vonatkozó sürgősségi kormányrendelet tervezetet, „amint lejárnak a szabadságolások”.
Toader: A kormány kiadhat amnesztiára és közkegyelemre vonatkozó rendeletet
A kormány kiadhat amnesztiára és közkegyelemre vonatkozó rendeletet, de csak a parlamenti ülésszak alatt – nyilatkozta szerda este az Antena 3 televízió műsorában Tudorel Toader igazságügyi miniszter. Amikor arról kérdezték, hogy hogy milyen körülmények között fogadhat el a kormány amnesztiára és közkegyelemre vonatkozó sürgőségi rendeletet, azt válaszolta: „A kormányt időlegesen felhatalmazhatják törvényhozási jogkörrel, beleértve a büntetéseket, bűncselekményeket, amnesztiát és közkegyelmet, de a vonatkozó sürgősségi kormányrendeletnek eleget kell tennie bizonyos követelményeknek. Ezek közé tartozik, hogy be kell ezt nyújtani a parlament két házának titkárságára, meg kell jelentetni a Hivatalos Közlönyben (...), de mindezeknek aktív parlamenti időszakban kell történniük. Következtetésképpen (...) az igazságügyi minisztériumban nincs és nem is volt szó, megbeszélés szintjén sem ilyen jogszabályról” – mondta Toader.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!