Fotó: Politiadefrontiera.ro
Közel 14 millió eurós keretből erősítik meg a Románia és Szerbia közötti határt a 2021-2027-es Interreg-IPA Románia-Szerbia együttműködési program keretében.
2023. október 03., 18:362023. október 03., 18:36
A SAFE – Biztonságosabb körülmények a román-szerb határvidéken című projekt finanszírozási szerződését kedden írta alá Adrian Veştea fejlesztési, közmunkálati és közigazgatási miniszter és Tiberiu Gim Giurea, a temesvári határrendészet területi felügyelőségének főfelügyelője.
A fejlesztési miniszter arról tájékoztatott, hogy a projekt révén megerősítik a Románia és Szerbia közötti határigazgatásban érintett hatóságok intézményi kapacitását.
ugyanakkor hozzájárulnak a biztonság és az ellátási láncok védelméhez.
Az Interreg IPA Románia-Szerbia 2021-2027 program költségvetése 74,5 millió euró. A program stratégiai fontosságú nagy infrastruktúra-projekteket, valamint a környezetvédelem és az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás, az egészségügy és az oktatás, az idegenforgalom és a kultúra, valamint a határigazgatás terén kiírt pályázati felhívások keretében kiválasztott kezdeményezéseket finanszíroz, amelyeket Temes, Krassó-Szörény és Mehedinţi megyében, illetve Szerbia hat körzetében ültetnek gyakorlatba – írja az Agerpres.
Ezen a szakaszon nyolc közúti és két vasúti határátkelő, három kikötő és egy folyami kompátkelőhely található, amelyek évente több mint 2,5 millió embernek és 1,2 millió teherszállító járműnek biztosítanak átkelési lehetőséget – mondta Adrian-Ioan Veştea.
Tiberiu Gim Giurea, a temesvári határrendészet területi felügyelőségének főfelügyelője kijelentette, a kedden aláírt finanszírozási szerződés is igazolja, hogy Románia folyamatosan erőfeszítéseket tesz az EU külső határainak megerősítése és a román, illetve az uniós állampolgárok biztonságérzetének fokozása érdekében.
Feljelentette a közösségi médiában posztolt bejegyzései nyomán országos népszerűségre szert tett brassói „sztárrendőr”, Marian Godină Dan Tanását, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselőjét, miután az a külföldi munkavállalók ellen uszított.
A környezetvédelmi minisztérium előtt tüntetnek szerdán a Silva Erdészeti Szakszervezeti Szövetség tagjai, elégedetlenségüket fejezve ki a Romsilva átszervezésére irányuló tervezettel szemben.
Elsőfokú (sárga) hőségriasztást rendelt el csütörtökre az ország nyugati és déli régióra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A részmunkaidős állások lehetőségét ajánlotta Daniel David munkaügyi miniszter az ösztöndíjak számának és összegének csökkentésére vonatkozó panaszok kapcsán egy egyeztetésen.
A rendőrség elfogott egy férfit, miután hat lövést adott le Bukarestben, egy 3. kerületi étterem teraszán. Az incidensben senki sem sérült meg. A külföldi állampolgárságú férfit a gyilkossági osztályon hallgatják ki.
Nem a választópolgárokat akarta büntetni az alkotmánybíróság a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítésével, de úgy értékelte, hogy az egyik jelölt megsértette a játékszabályokat – jelentette ki Laura-Iuliana Scântei alkotmánybíró egy fórumon.
Két harci repülőgép szállt fel keddről szerdára virradóra az 57-es légi bázisról, miután a légtérmegfigyelő rendszerek több légi célpontot észleltek az ukrán légtérben, a Romániával közös határ közelében.
Nicușor Dan azt közölte, az Egyesült Államok elnökének, Donald Trumpnak a részvétele az Ukrajnára vonatkozó békeszerződés létrejöttében „elengedhetetlen”.
A Nemzeti Liberális Párt kedden egyhangúlag megszavazta, hogy a liberálisok támogatják az adóügyi intézkedéseket tartalmazó második deficitcsökkentő csomagot, ezzel szemben a Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a tervezet módosításra szorul.
Havi közel 200 ezer eurót fizet a legfelsőbb bíróság a Román Kereskedelmi és Iparkamarának az ideiglenes székhelye bérléséért – derítette ki a G4Media portál.
szóljon hozzá!