Tánczos Barna nem változtatna a mikrovállalkozások profitadó-mentességi küszöbén
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
Tánczos Barna pénzügyminiszter-jelölt a hétfői szakbizottsági meghallgatása után kijelentette, hogy még nem készült el a jövő évi költségvetés elfogadásának menetrendje. Tánczos Barna megtartaná a mikroválallatok jelenlegi adózását.
2024. december 23., 18:522024. december 23., 18:52
2024. december 23., 18:572024. december 23., 18:57
Az RMDSZ politikusa, Tánczos Barna elmondta, hogy a parlamenti meghallgatások előtt nem tudta, hogy pénzügyminiszter lesz-e vagy sem, de mivel a bizottság alkalmasnak találta a tisztségre, most már nekiláthat a 2025-ös büdzsétervezet kidolgozásának.
Tánczos kijelentette:
Hozzátette, hogy most a jövő évi adó- és pénzügyi intézkedéseket tartalmazó sürgősségi rendelet elfogadása a legfontosabb.
A politikus elmondta azt is, hogy a salátatörvénynek is nevezett jogszabályt már kidolgozta a pénzügyminisztérium, és az elfogadása december 27-én vagy 30-án várható, miután egyeztettek róla a koalícióban.
Kérdésre válaszolva Tánczos kijelentette, hogy Romániát nem fenyegeti a fizetésképtelenség veszélye. A mikrovállalkozások profitadó-mentességi küszöbével kapcsolatban pedig azt mondta, hogy
Elképzelhetőnek nevezte, hogy a küszöb jelenlegi értékének megőrzésével az államkassza többet nyer annál a 300 millió eurónál, amitől eleshet az ország.
,,Elemzéseket végzünk. (...) A kormányprogramban is az szerepel, hogy nem módosítunk a mikrovállalkozások adózásán” – mondta a miniszterjelölt az Agerpres tájékoztatója szerint.
Kiszámíthatóságot és tervezhetőséget ígér Tánczos Barna leendő pénzügyminiszter az új koalíciós kormány felállását követően.
Marcel Ciolacu kijelölt miniszterelnök hétfőn este a parlamentben kijelentette, hogy az elnökválasztás mielőbbi megszervezése a kormány egyik fő célkitűzése.
Meghatározó fontosságú, hogy a lehető legrövidebb időn belül megszervezzék az államelnök-választást – jelentette ki hétfőn az új kormánykoalíciót alkotó pártok közös államfőjelöltje. Crin Antonescu szerint rendkívüli helyzetben vagyunk.
Az új kormány mind a 16 miniszterjelöltje pozitív véleményezést kapott a hétfő délutáni parlamenti meghallgatásokon.
Az államelnöki tisztség megüresedésének megállapítását és az elnökválasztás második fordulójának megszervezését kérte hétfőn az AUR az alkotmánybíróságtól. A párt szerint az alkotmánybíróság felelős az elnökválasztás megtartásáért.
„Soha nem gondoltam volna, hogy a román szenátus elnöke leszek, nem volt célom, hogy ezt a tisztséget betöltsem, de mindent megteszek, hogy méltósággal képviseljem a szenátust és országunkat – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan.
Az USR nem fogja megszavazni a Ciolacu-kormányt, és jelenleg arra sem lát esélyt, hogy Crin Antonescu államelnök-jelöltségét támogassa – jelentette be hétfőn Ionuţ Moşteanu.
Keményen bírálta a hétfőn hivatalosan is megalakult új kormánykoalíciót Călin Georgescu, az elnökválasztás megsemmisített eredményű első fordulójának győztese.
Aláírták hétfőn reggel a leendő kormányt alkotó pártok a koalíciós megállapodást, amely alapján közösen kormányoznak majd.
Kiszámíthatóságot és tervezhetőséget ígér Tánczos Barna leendő pénzügyminiszter az új koalíciós kormány felállását követően.
Sikerült megállapodnia a PSD-nek, a PNL-nek és az RMDSZ-nek a leendő kormányzati struktúráról, amelyben a magyar alakulat két minisztériumot irányíthat majd, a fejlesztésit és a pénzügyminisztériumot, amelynek több szempontból is jelentősége van.
szóljon hozzá!