Fotó: Inquam Photos
A parlament két házának együttes ülésén ismertették hétfőn az ellenzék által a Sorin Grindeanu vezette kormány ellen a büntető törvénykönyv módosítása miatt benyújtott bizalmatlansági indítványt.
2017. február 06., 17:332017. február 06., 17:33
A Grindeanu-kormány a nemzet semmibevételének kormánya – ne törvényesítsék a lopást Romániában! című dokumentumot, amelyet a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) 132 honatyája írt alá, Cătălin Predoiu, a PNL első alelnöke, volt igazságügy-miniszter ismertette a plénum előtt.
Az indítványban foglaltak szerint az emberek nem akarják a PSD által kezdeményezett módosításokat, és a részleges közkegyelemről szóló törvényjavaslatot is ellenzik. Az ellenzéki pártok szerint a kormány valódi szándéka az, hogy megmentsék a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Liberálisok és Demokraták Szövetsége (ALDE) politikusait a felelősségre vonástól. Eugen Tomac, a Népi Mozgalom Párt (PMP) képviselője közölte: a párt honatyái támogatni fogják az indítványt.
Az ellenzéki pártok annak ellenére sem vonták vissza az indítványt, hogy a kormány vasárnap délután hatályon kívül helyezte a Btk. és a büntetőjogi perrendtartás módosításáról szóló sürgősségi rendeleteket. Călin Popescu-Tăriceanu, a szenátus elnöke hétfőn közölte, az indítvány vitáját és a róla szóló szavazást pedig szerdán déltől tartják. Sikere ugyanakkor kétséges, mivel a PSD-ALDE kényelmes többséggel rendelkezik, ráadásul parlamenti támogatásról szóló szerződést írt alá az RMDSZ-szel.
Mint ismeretes, az ellenzéknek jogában áll bizalmatlansági indítványt benyújtani a kormány ellen a parlamentben, amennyiben úgy értékeli, hogy annak tevékenysége nem megfelelő. Az indítványt a parlament két házának együttes ülésén vitatják meg, és a képviselők és szenátorok többségének voksa szükséges az elfogadásához. Amennyiben elfogadják, a kormány megbukik, és újabb kormányalakítási tárgyalások kezdődnek. Amennyiben nem szavazzák meg, az ellenzék az aktuális parlamenti ülésszakban már nem nyújthat be bizalmatlansági indítványt.
Daniel David új oktatási miniszter reagált arra a támadássorozatra, amelyet Călin Georgescu volt államelnökjelölt indított ellene.
Decemberben 923 766 nyugdíjas részesült szociális pótlékban Romániában, 3860-nal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Több ezer brit katona vesz részt egy nagyszabású műveleten a következő hetekben Kelet-Európa területén. A hadgyakorlat jelentős része Romániában zajlik.
A bukaresti kormány nem hosszabbította meg a büntetőpont értékének korlátozását, így a közlekedési bírságokat az új minimálbér alapján fogják kiszámítani.
Az amerikai védelmi minisztérium 946 millió dolláros szerződést kötött a Raytheon Technologies (RTX) fegyvergyártó céggel, hogy további Patriot légvédelmi rendszereket szállítson Romániának – jelentette pénteken a The Defense Post.
Közvitára bocsátja januárban a középiskolai kerettanterveket az oktatási miniszter. Daniel David bejelentette, nem támogatja, hogy újabbnál újabb tantárgyakat vezessenek be az oktatásba.
A mindig hétvégére eső húsvéti és pünkösdi szabadnapokat is beleértve a romániai munkavállalóknak hét hosszú hétvégéjük lesz idén, az első négynapos minivakáció szombaton kezdődik.
2025 első két napja sok munkát adott a tűzoltóknak: 3708 sürgősségi esethez riasztották őket.
Kisbusz sodródott ki az útról a Suceava megyei Ciumârna településen péntek reggel; egy férfi meghalt, öten kórházba kerültek.
Utcára hívja az embereket George Simion, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke az elnökválasztás eredményének alkotmánybírósági megsemmisítése miatt.
szóljon hozzá!