Fotó: Pinti Attila
Az Országos Börtönigazgatóság alkalmazottait tömörítő szakszervezeti tömb (FSANP) szerdán kiadott közleményében bírálja a belügyminisztérium által tervezett BMW-vásárlást. Rámutatnak, hogy a luxusautókra költött pénzből 2062 rendőrt tudott volna alkalmazni és egy évig fizetni a tárca.
2022. szeptember 28., 19:562022. szeptember 28., 19:56
Az akut személyzethiányt figyelembe véve ez a 2062 rendőr valódi hasznot jelentett volna a romániai lakosságnak, mivel csökkenthette volna a rendőrségi alkalmazottak túlterheltségét és hozzá tudott volna járulni az állampolgárok biztonságához. Románia azon uniós országok közé tartozik, amelyekben a rendőrök száma nagyon alacsony – idézi az Agerpres a közleményt.
A személyzethiány rányomja a bélyegét a rendőrség tevékenységének minőségére, a rosszul képzett és túlterhelt rendőrségi alkalmazottak nem tudják megfelelően ellátni feladataikat, így
– állítják a szakszervezeti tömb képviselői.
Leszögezik: ha ebből a pénzből 2062 rendőrt alkalmaznának, csökkenhetne a személyzethiány, minek eredményeként hatékonyabbá válhatna a rendőri munka, mentesítenék a rájuk rótt többletfeladatoktól a túlterhelt alkalmazottakat. Ezáltal „jelentősen csökkenhetett volna a megyei rendőr-főkapitányságok fiókjaiban a létszámhiány miatt heverő több ezer ügyirat száma” – mutatnak rá.
„A bűnösöket előbb vagy utóbb felelősségre fogják vonni. A valóság megmutatta, hogy egy letűnt politikai korszak érinthetetlennek vélt, közpénzekkel visszaélő tagjai ma már börtönben ülő elítéltek” – olvasható még a közleményben.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!