Fotó: Székelyhon
Április 14–20. között a román rendőrök és schengeni partnereik 613 olyan személy, 47 jármű és 37 olyan dokumentum nyomára bukkantak, akikre, illetve amelyekre a Schengeni Információs Rendszer (SIS) figyelmeztető jelzése van érvényben.
2023. április 23., 14:002023. április 23., 14:00
A Román Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR) arról tájékoztatta vasárnap az Agerpres hírügynökséget, hogy az úgynevezett SIRENE-irodák (Supplementary Information Request at the National Entries – kiegészítő információ kérése a nemzeti kapcsolattartó pontoktól) közötti információcserének köszönhetően
A román rendőrök 10 európai elfogatóparancsot hajtottak végre, és 87 olyan személyt tartóztattak fel, akiktől a schengeni tagállamok megtagadták a schengeni területre való belépést vagy tartózkodást. Kézre kerítettek továbbá 199 olyan személyt, aki ellen igazságszolgáltatási eljárás van folyamatban, és nyomára bukkantak öt eltűntként bejelentett személynek is.
Románia területén 26 dokumentumot, 43 járművet és négy rendszámtáblát foglaltak le, amelyeket valamely schengeni tagállam hatóságai kerestek, hogy lefoglalják, vagy bizonyítékként használják fel igazságszolgáltatási eljárásokban.
Közülük 20 személyt a román rendőrség európai elfogatóparancs alapján keresett, 14 személytől a tagállamok megtagadták a schengeni területre való belépést vagy ott tartózkodást, további 24 személyt igazságszolgáltatási eljárásban való részvétel miatt kerestek, 12 személyt pedig a román hatóságok eltűntként jelentettek.
Ugyanakkor a külföldi partnerek négy gépkocsit és 11 olyan dokumentumot azonosítottak a területükön, amelyeket a román hatóságok lefoglalás végett, vagy büntetőeljárásban bizonyítékként való felhasználásra kerestek.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!