Nem engednék el őket. Emil Hurezeanu külügyminiszter szerint Románia azt akarja, hogy az amerikai csapatok maradjanak az országban
Fotó: US Army/Facebook
Románia célja az, hogy továbbra is az Egyesült Államok szoros NATO-szövetségese legyen, és az országban maradjanak az ott állomásozó amerikai katonák – erről tárgyalt Emil Hurezeanu román külügyminiszter Keith Kelloggal, Donald Trump amerikai elnök Ukrajna és Oroszország ügyében eljáró különmegbízottjával.
2025. február 14., 21:092025. február 14., 21:09
Románia külügyminisztere csütörtökön este az Antena 3 hírtelevíziónak nyilatkozva beszélt arról, hogy a NATO-csapatok romániai jelenlétéről tárgyalt az amerikai különmegbízottal. Mint ismeretes, Vlagyimir Putyin orosz elnök többször kijelentette, hogy a Romániában és Lengyelországban lévő amerikai légvédelmi pajzsok – köztük a Deveseluban lévő is – fenyegetést jelentenek Oroszországra.
Emil Hurezeanu az erről Kelloggal folytatott tárgyalások kapcsán hangsúlyozta, hogy a cél a NATO-támaszpontokok fenntartása, sőt megerősítése a térségben.
Erről szólt a megbeszélés egy nappal a Trump és Putyin elnökök közötti beszélgetés után. Moszkva kezdettől fogva ellenzi a deveseleui rakétaelhárító pajzsot, kifogásolja az amerikai jelenlétet Lengyelországban, a balti államokban, krónikus félreértések vannak, és túl sok ötlet és lehetőség lebeg a levegőben” – mondta Emil Hurezeanu külügyminiszter.
Mint ismeretes, Romániában több támaszponton is állomásoznak amerikai katonák.
A cél az, hogy a támaszpontot Európa legnagyobb, tízezer fő befogadására képes NATO-bázisává alakítsák. Emellett állomásoznak még amerikai katonák a dél-romániai Deveselun is, ahol az európai NATO-rakétavédelmi rendszer elfogórakéta-ütegei találhatók, valamint Erdélyben is, az aranyosgyéresi légitámaszponton.
Éves nettó árbevételük 1 százalékának megfelelő bírságot kaphatnak azok az ingatlanfejlesztők, akik más célra használják a leendő lakások vásárlóitól kapott előleget.
Elfogadta a szenátus hétfői ülésén a kábítószerek vagy más pszichoaktív szerek hatása alatt történő járművezetés büntetéséről szóló törvénytervezetet.
Európa-szerte nőtt az elmúlt egy évben a kanyarós megbetegedések száma, és ez a tendencia Romániában fokozottan érvényesült – derül ki a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának adataiból.
A Dunába zuhant egy kisbusz Mehedinți megyében, a Bahna viadukton. Eleinte nem voltak információk arról, hogy voltak-e utasok a járművön. A hírek szerint a kisbusz megpróbált elkerülni egy ütközést, mielőtt a folyóba zuhant.
Egyre több, az elnökválasztással kapcsolatos véleményt tüntetnek el a közösségi médiából a román hatóságok.
George Becali kilépett a Románok Egyesüléséért Szövetségből (AUR), és a továbbiakban független képviselőként tevékenykedik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos bizottsága hétfői ülésén a párt főtitkárát, Ciprian Neculát bízta meg az alakulat szerződéseinek kezelésével.
Szaharai porfelhő halad át Románia fölött április 14-e és 18-a között – tájékoztatott hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Klaus Iohannis államfőként kártékony volt, ártott az országnak – jelentette ki Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tíz megyére adott ki viharos szélre vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!