Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Ha megőrzi a politikai és gazdasági stabilitását, Románia a következő 4-5 évben Euróba egyik legnagyobb gazdasági hatalmává válhat – jelentette ki kedden Marcel Ciolacu.
2024. február 27., 14:582024. február 27., 14:58
A román miniszterelnök a román-amerikai kereskedelmi kamara (AmCham) rendezvényén tartott beszédet amerikai befektetők előtt.
Ciolacu kifejtette,
mert így az ország gazdasága fejlődik, és az állam több pénzt tud fordítani az infrastruktúrára, az egészségügyre és az oktatásra. Majd azt javasolta az amerikai befektetőknek, hogy a kormánnyal közösen dolgozzanak ki öt stratégiai beruházási célkitűzést és az ezekhez társuló legmegfelelőbb finanszírozási mechanizmusokat.
A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a kormány hatékony szabályozással igyekszik megkönnyíteni az üzleti életet, ösztönözni a beruházásokat és új, jól fizető munkahelyek megteremtését. Emellett
Mindehhez az amerikai üzletembereknek a know-how és a technológia mellett szakemberekkel, magánbefektetésekkel, innovációval és exportpotenciállal kell hozzájárulniuk – tette hozzá.
Emlékeztetett arra, hogy Romániának „már nincs ideje kis projektekre”, és a nagy projektekhez komoly tapasztalattal rendelkező nagyvállalatokra van szükség.
„Nem csak pénzünk van ilyen projektek elindítására, hanem egy új törvényi keretünk is a PPP-beruházásokhoz” – jelentette ki. Megemlítette azt is, hogy
„Ezek olyan konkrét realitások, amelyeket együtt üzleti projektekké alakíthatunk át” – mondta Ciolacu a befektetőknek az Agerpres szerint.
Közölte velük, hogy a kormány politikai és pénzügyi értelemben is szavatolná a befektetéseiket. Ígéretet tett arra, hogy idén nem növelik az adókat, Románia teljesíteni fogja az országos helyreállítási tervben (PNRR) rögzített vállalásait, és „egy pillanatra sem tér el” a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez való csatlakozásra kijelölt pályától.
Kitért arra, hogy a helyhatósági és az európai parlamenti választások összevonásának, illetve az államelnök-választás előre hozásának jótékony hatása lesz a gazdaságra, lehetővé teszi a nagyberuházások folytatását.
– fogalmazott Ciolacu.
Beszéde végén a kormányfő kijelentette: bízik abban, hogy Románia a következő 4-5 évben Európa egyik gazdasági hatalmává válhat, ha megőrzi a politikai és gazdasági stabilitását. Szerinte ez nem álom, hanem az ország uniós csatlakozása utáni gazdasági és társadalmi pályáján alapuló előrejelzés. Ennek megfelelően Romániában a GDP négy év múlva a jelenlegi 320 milliárd euróról 500 milliárd euróra, a bruttó országos átlagbér 2000 euróra, az országos minimálbér pedig 1200 euróra nőhet – sorolta Ciolacu.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Elena Lasconi csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette: fenyegetésekkel próbálták rávenni a PNL „környékéről” származó politikusok, hogy lépjen vissza az elnökválasztási küzdelemtől.
Az Európai Unió Bírósága elé idézi az Európai Bizottság Romániát és Bulgáriát a települési szennyvíz kezeléséről szóló irányelvben (91/271/EGK) előírt szennyvízgyűjtési és -feldolgozási kötelezettségek teljes körű betartásának elmulasztása miatt.
Belerohant egy juhnyájba a Temesvár–Jászvásár gyorsvonat csütörtök reggel, a balesetben 12 birka elpusztult, a vonat pedig fél óra késéssel robogott be a célállómásra.
George Simion orosz kémügye kapcsán akar nyomozást a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A romániai választópolgárok három nagy román politikai tömb között oszlanak meg az elnökválasztások tekintetében, mellettük negyedikként pedig ott vannak a magyarok – derül ki egy csütörtökön ismertetett felmérésből.
A cukorbetegség nagy részben megelőzhető – jelentette ki csütörtökön Alexandru Rafila egészségügyi miniszter, aki elsősorban a gyermekek és fiatalok mozgáshiányával és táplálkozásukkal magyarázza a megbetegedések számának növekedését.
Mircea Geoană független államfőjelölt, a NATO volt főtitkárhelyettese szerda esti nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy megválasztása esetén újabb referendumot kezdeményez a parlament létszámának csökkentéséről.
Egyre ádázabb csata zajlik a pártok jelöltjei között a második hely megszerzéséért az elnökválasztás első fordulójában – derül ki egy friss felmérésből.
Nekünk magyaroknak el kell mondanunk, hogy itt vagyunk, másként nem tehetünk, és élni akarunk, élni azokkal a jogokkal, amely a többséget megilleti, s azokkal is, amelyek szükségesek ahhoz, hogy önazonosságunkat, anyanyelvünket megőrizzük.
A SRI-t felügyelő parlamenti bizottság liberális párti elnöke, Ioan Chirteș lemondását követeli Marcel Ciolacu szociáldemokrata miniszterelnök a George Simion állítólagos orosz hírszerzési kapcsolatairól tett kijelentései miatt.
szóljon hozzá!