A nagy közösségimédia-platformoknak, köztük a TikToknak be kell tartaniuk a tartalom moderálására vonatkozó törvényi előírásokat
Fotó: Orbán Orsolya
Az Európai Bizottság ügyvezető alelnöke, Roxana Mînzatu kedden Bukarestben arra figyelmeztetett, hogy a nagy közösségimédia-platformoknak, köztük a TikToknak be kell tartaniuk a tartalom moderálására vonatkozó törvényi előírásokat, mivel „rendkívül fontos szereplői a demokráciának”.
2025. február 04., 19:202025. február 04., 19:20
Az Európai Bizottság romániai képviseletének székházában tartott sajtótájékoztatóján az uniós biztos emlékeztetett arra, hogy
Ez szabályozza a nagy platformok tartalmainak moderálását és az algoritmusaikat – magyarázta Mînzatu.
Felidézte, hogy korábban az Európai Bizottság hivatalos eljárást indított a TikTok ellen a digitális szolgáltatásokról szóló rendelet feltételezett megsértése miatt. „Jelenleg csak ennyit tudok erről elmondani” – nyilatkozta az EB alelnöke.
Megjegyezte, mindenképpen szükség van olyan naprakész szabályozásokra, amelyek lehetővé teszik a hatóságok fellépését, ha a közösségimédia-platformok a tartalmakat nem megfelelően moderálják vagy nem tartják tiszteletben az átláthatóságot – írja az Agerpres.
Közölte azt is: azt nem tudná megmondani, hogy az Európai Bizottság eljárása befejeződik-e a májusi romániai elnökválasztás előtt, de tájékoztatást kap a vizsgálatok minden egyes szakaszáról. Roxana Mînzatu hétfőn és kedden Bukarestben döntéshozókkal tárgyal. Ez az első hivatalos látogatása Romániában EB-alelnöki minőségében.
Védelmi fejlesztésekre szánt pénzekből építhet autópályákat Románia a NATO azon tervével összhangban, hogy háború esetén gyors folyosókat hozzon létre a páncélos egységek mozgásának megkönnyítésére.
Tavaly több mint 860 biztonsági incidens tette részlegesen elérhetetlenné az internet-, telefon- és televíziós szolgáltatásokat Romániában, ami 70 százalékkal több, mint 2023-ban, amikor 497 üzemzavart regisztráltak.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy új vezetőséget nevezett ki az országos adóhatóság (ANAF) élére.
Megmarad a kétkulcsos áfa, de két százalékponttal emelkedik az általános forgalmi adó, és szintén a deficit csökkentése érdekében megemelik a dohány- és alkoholtermékek, továbbá az üzemanyagok jövedéki adóját.
Legionárius propaganda terjesztése miatt vádat emeltek Călin Georgescu volt független államfőjelölt ellen – közölte szerdai közleményében a legfőbb ügyészség.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
szóljon hozzá!