Fotó: Alexandru Rafila/Facebook
Az oltás jog, és nem kötelesség, az országos immunizálási stratégiának semmi köze a beoltás kötelezővé tételéhez – hangsúlyozta Alexandru Rafila egészségügyi miniszter A kormány órája elnevezésű, keddi parlamenti meghallgatáson.
2023. november 07., 14:402023. november 07., 14:40
Az egészségügyi tárca vezetője emlékeztette a törvényhozókat, hogy az országos oltási stratégia az egészségügyi stratégia része, amelyet kormányhatározattal fogadtak el. A stratégia hozzáférést biztosít a romániai anyáknak az oltásokról való információkhoz, az immunizálás biztosítása az illetékes egészségügyi intézmények feladata. Mindennek semmi köze az oltás kötelezővé tételéhez – nyomatékosította a miniszter.
Rafila ugyanakkor felhívta a figyelmet a gyermekek egészsége iránti felelősségre. Mint mondta,
Kitért arra is, hogy
A miniszter egyúttal kijelentette: a kormány által tervezett 27 új egészségügyi létesítmény maradéktalanul fel fog épülni, a regionális kórházak közül az első 2, a második 4, a harmadik 5 év múlva készül el. „Az egészségügyi minisztérium semmiféle veszteséget nem okozott. Az Európai Bizottság döntése következtében csökkentették az országunknak kiutalt összeget” – idézte Rafilát az Agerpres.
A daganatos betegségek visszaszorítását célzó országos tervről az egészségügyi miniszter azt mondta: annak gyakorlatba ültetéséhez onkológiai és ehhez kapcsolódó szakértőkre van szükség. „Nagyon foglalkoztat minket ennek a tervnek a megvalósítása” – szögezte le Rafila.
Nő az oltásellenesek tábora, amit szélsőséges román pártok ki is használnak. A családorvosok szerint az uniós országok többségében kötelező gyerekkori vakcinák beadása nálunk veszélybe kerülhet. Orvosokkal jártuk körül az aggasztó romániai helyzetet.
Romániában az oltás soha nem volt és nem is lesz kötelező – jelentette ki a pénteki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Nicușor Dan független elnökjelölt vasárnap reggel kijelentette, hogy a jólétet hozó változásra szavazott, nem a befektetőket elriasztó változásra.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel együtt szavazott, Ilie Bolojan ügyvivő államfő, Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök is leadta szavazatát a második fordulóban vasárnap.
Vasárnap reggel 9 óráig, a szavazás első két órájában 1 586 857 választópolgár, a választói névjegyzékben szereplők 8,82 százaléka szavazott az államfőválasztás második fordulójában.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
A 2025-ös elnökválasztás második fordulójában is fontos, hogy a választók a bélyegzőt megfelelőképpen helyezzék el a szavazólapon, hogy a szavazat érvényes legyen.
A Romániai Zsidó Közösségek Szövetsége (FCER) pénteken állásfoglalást tett közzé az elnökválasztás második fordulójával kapcsolatban.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
Hamisak a választási csalásokról szóló híresztelések – figyelmeztetett pénteki közleményében a román belügyminisztérium. A bukaresti külügy és a kormány is hamis információk terjedésére hívja fel a figyelmet.
George Simion, a szélsőséges és magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltje „nagyívű győzelemről” beszélt a Donald Trump volt tanácsadójának, Steve Bannonnak adott interjúban.
A szélsőjobboldali Fiatal Emberek Pártjának (POT) elnöke, Anamaria Gavrilă pénteken felszólította Nicușor Dan független elnökjelöltet, hogy közölje: szenved-e valamilyen mentális zavarban.
szóljon hozzá!