Fotó: Alexandru Rafila/Facebook
Az oltás jog, és nem kötelesség, az országos immunizálási stratégiának semmi köze a beoltás kötelezővé tételéhez – hangsúlyozta Alexandru Rafila egészségügyi miniszter A kormány órája elnevezésű, keddi parlamenti meghallgatáson.
2023. november 07., 14:402023. november 07., 14:40
Az egészségügyi tárca vezetője emlékeztette a törvényhozókat, hogy az országos oltási stratégia az egészségügyi stratégia része, amelyet kormányhatározattal fogadtak el. A stratégia hozzáférést biztosít a romániai anyáknak az oltásokról való információkhoz, az immunizálás biztosítása az illetékes egészségügyi intézmények feladata. Mindennek semmi köze az oltás kötelezővé tételéhez – nyomatékosította a miniszter.
Rafila ugyanakkor felhívta a figyelmet a gyermekek egészsége iránti felelősségre. Mint mondta,
Kitért arra is, hogy
A miniszter egyúttal kijelentette: a kormány által tervezett 27 új egészségügyi létesítmény maradéktalanul fel fog épülni, a regionális kórházak közül az első 2, a második 4, a harmadik 5 év múlva készül el. „Az egészségügyi minisztérium semmiféle veszteséget nem okozott. Az Európai Bizottság döntése következtében csökkentették az országunknak kiutalt összeget” – idézte Rafilát az Agerpres.
A daganatos betegségek visszaszorítását célzó országos tervről az egészségügyi miniszter azt mondta: annak gyakorlatba ültetéséhez onkológiai és ehhez kapcsolódó szakértőkre van szükség. „Nagyon foglalkoztat minket ennek a tervnek a megvalósítása” – szögezte le Rafila.
Nő az oltásellenesek tábora, amit szélsőséges román pártok ki is használnak. A családorvosok szerint az uniós országok többségében kötelező gyerekkori vakcinák beadása nálunk veszélybe kerülhet. Orvosokkal jártuk körül az aggasztó romániai helyzetet.
Romániában az oltás soha nem volt és nem is lesz kötelező – jelentette ki a pénteki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A Concordia Munkáltatói Szövetség elnöke, Dan Șucu szerint a politikai osztály okozta új válságot nem adóemelésekkel, hanem a közpénzekkel való helyes gazdálkodással lehet megoldani.
Meg akart támadni egy agresszíven viselkedő medve egy juhászt az esztenán a Fogarasi-havasokban, a férfi menekülés közben megsérült.
A szakszervezetek aláírásgyűjtésbe kezdtek az általános sztrájk kirobbantására, és ősztől a lakosság többsége az utcára fog vonulni – jelentette ki pénteken Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti tömb elnöke.
Ilie Bolojan kormányfő a szakszervezetek és a munkáltatói szövetségek képviselőivel egyeztetett pénteken a deficitcsökkentő intézkedések törvénytervezetéről és annak szociális és gazdasági hatásairól a háromoldalú egyeztető tanács ülésén.
szóljon hozzá!