Fotó: Alexandru Rafila/Facebook
Az oltás jog, és nem kötelesség, az országos immunizálási stratégiának semmi köze a beoltás kötelezővé tételéhez – hangsúlyozta Alexandru Rafila egészségügyi miniszter A kormány órája elnevezésű, keddi parlamenti meghallgatáson.
2023. november 07., 14:402023. november 07., 14:40
Az egészségügyi tárca vezetője emlékeztette a törvényhozókat, hogy az országos oltási stratégia az egészségügyi stratégia része, amelyet kormányhatározattal fogadtak el. A stratégia hozzáférést biztosít a romániai anyáknak az oltásokról való információkhoz, az immunizálás biztosítása az illetékes egészségügyi intézmények feladata. Mindennek semmi köze az oltás kötelezővé tételéhez – nyomatékosította a miniszter.
Rafila ugyanakkor felhívta a figyelmet a gyermekek egészsége iránti felelősségre. Mint mondta,
Kitért arra is, hogy
A miniszter egyúttal kijelentette: a kormány által tervezett 27 új egészségügyi létesítmény maradéktalanul fel fog épülni, a regionális kórházak közül az első 2, a második 4, a harmadik 5 év múlva készül el. „Az egészségügyi minisztérium semmiféle veszteséget nem okozott. Az Európai Bizottság döntése következtében csökkentették az országunknak kiutalt összeget” – idézte Rafilát az Agerpres.
A daganatos betegségek visszaszorítását célzó országos tervről az egészségügyi miniszter azt mondta: annak gyakorlatba ültetéséhez onkológiai és ehhez kapcsolódó szakértőkre van szükség. „Nagyon foglalkoztat minket ennek a tervnek a megvalósítása” – szögezte le Rafila.
Nő az oltásellenesek tábora, amit szélsőséges román pártok ki is használnak. A családorvosok szerint az uniós országok többségében kötelező gyerekkori vakcinák beadása nálunk veszélybe kerülhet. Orvosokkal jártuk körül az aggasztó romániai helyzetet.
Romániában az oltás soha nem volt és nem is lesz kötelező – jelentette ki a pénteki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!