Fotó: Facebook/Radu Cristescu
Minősíthetetlen hangvételű kirohanást intézett Radu Cristescu, a kormány vezető erejét jelentő Szociáldemokrata Párt (PSD) Szatmár megyei képviselője az RMDSZ ellen annak kapcsán, hogy a magyar szervezet kiszorult az új kormányból.
2023. június 16., 08:332023. június 16., 08:33
A politikus csütörtökön este a közösségi oldalán egy bejegyzésben, amelyhez egy Kelemen Hunor RMDSZ-elnököt Orbán Viktor magyar miniszterelnök társaságában ábrázoló képet mellékelt, arról írt: „románként és képviselőként” az a véleménye, hogy eddig túlságosan megengedőek voltak a román pártok a magyar szervezettel szemben, és örömlánynak nevezte az RMDSZ-t, amelynek a bordélyházban a helye.
„Ez a politikai csoportosulás nagyon előnyös státusra tett szert, egyszerre párt és civil szervezet. Az évek során olyan törvényeket vittek keresztül, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy olyan feltételek mellett jussanak be a parlamentbe, amelyek más pártok számára nem voltak adottak. A többi kisebbséghez hasonlóan a magyaroknak is 2-3 képviselőjük kellene, hogy legyen a parlamentben, nem pedig tucatnyi” – írta a honatya.
Cristescu szerit az RMDSZ
„Valójában az RMDSZ sosem volt otthontalan, az ország kiváltságosa volt. Minden kormánynak része volt, még viccelődött is vele, mindenhonnan pénzt és előnyöket szívott el, vezetői, nem is kevesen, milliárdosok lettek. Nem törődtek a saját nemzetükkel, Hargita és Kovászna a legszegényebb megyék, a legtöbb idős nyugdíjassal, mert a fiataljaik elmenekültek. A saját zsebükkel törődtek” – vádaskodott a román politikus.
A klientúrájuk pedig – sajnos – a december utáni román pártok többsége, amelyek túl gyengék ahhoz, hogy felemeljék a hangjukat és megmutassák nekik, hogy hová tartoznak” – írta Cristescu.
Azzal is megvádolta az RMDSZ-t, hogy Magyarország eszköze lett Erdélyben, és mindent megtesz, hogy azt közvetítse, hogy ez magyar föld.
„És megint túl gyengének bizonyultunk. Hagyjuk, hogy a kurvák a saját pecsenyéjüket sütögessék, mindenütt emlékműveket állítsanak, többek között háborús bűnösöknek, kastélyokra, erdőkre, üdülőhelyekre tegyék rá a kezüket nyílt vagy burkolt busás összegű budapesti támogatással. Jelzőköveinket, keresztjeinket Magyarország színeire festik, civil szervezeteket alapítanak, felvonulnak, megfélemlítenek, fenyegetnek, terrorizálnak, a szemünkbe köpnek.
A bocskor lassan, de biztosan csizmává válik” – áll a bejegyzésben.
A magyarokat sovinisztának nevező, de bejegyzésében a román sovinizmus minden közhelyét elpufogtató honatya szerint „a kés már a románok csontjáig hatolt”.
„Túl sokáig vártunk, túl sokat tűrtünk.
Ideje megmutatni nekik, hogy hol a helyük, és hová tartoznak: az út szélére!” – fogalmazott.
Cristescu azt is leírta, hogy „a kurvák átdobása a kormányhajó korlátján” a legjobb hír számára.
„Az 1990-es választásokon még szégyenlősen másztak be a kamionosok fülkéjébe néhány márkáért vagy dollárért! Aztán emelték a tétet: súlyos előnyekért nyújtották szolgáltatásaikat. Minden választási fordulóban lecserélték a veszteseket. De a kurvák
– olvasható a bejegyzésben.
„Most, jó későn a ház úrnője kirúgta a kurvát a házból, és száműzte a terített asztaltól. Nem tetszett a Ki a magyarokkal az országból szlogen, de tetszik a Ki az RMDSZ-szel a kormányból és a parlamentből! És remélem, hogy elkapom azt a napot, amikor kidobják őket a politikából...” – zárta dörgedelmét Radu Cristescu.
A jelek szerint Szatmár megyében a román politkikusok körében pártokon átívelő a magyarellenesség, hiszen a Nemzeti Liberális Párt (PNL) helyi elnöke, Adrian Cozma képviselő és pártja már évek óta a magyarok ellen uszít, tavaly pedig a koalíciós is felmondta a Szatmárnémeti polgármesteri tisztségét és a Szatmár megyei közgyűlés elnöki székét is birtokló RMDSZ-szel.
Cáfolta pénteken a Román Rendőrség, hogy nincs elegendő pénz üzemanyagra, ezért hamarosan eltűnnek az utcákról a rendőrautók. Eközben az elmúlt héten 12 esetben töröltetett a bukaresti médiahatóság illegális tartalmakat a TikTokról és a Facebookról.
A bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetről tárgyalt pénteken Marcel Ciolacu kormányfővel a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke.
Elena Lasconi elnökjelölt pénteken a Facebook-oldalán közölte, hogy nem eladó és nem alku tárgya senki számára.
Cáfolja a tavalyi, érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő Călin Georgescu, hogy győzelmét orosz befolyás segítette volna elő.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos tanácsa megbízta a párt főtitkárságát és választási kampányának vezetőjét az Elena Lasconi pártelnök népszerűsítésére kötött szerződések felbontásával – jelentette be Ionuț Moșteanu.
Cáfolják az egykori Ponta-kormány miniszterei Victor Ponta volt kormányfő azon állítását, hogy 2014-ben az ő utasítására árasztottak el romániai falvakat a dunai árhullám idején, hogy ezzel meg lehessen menteni Belgrádot az árvíz pusztításától.
Miután tudományosan is igazolták, hogy több mint 10 ezer medve él Romániában, Tánczos Barna reméli, hogy a hatóságok meghozzák a szükséges intézkedéseket az emberéletek és a gazdák termésének védelme érdekében.
Pengeváltáshoz vezetett Marcel Ciolacu jelenlegi és Victor Ponta volt szociáldemokrata párti miniszterelnök között, hogy előbbi Ponta elnökválasztási versenyből való visszalépését követelte az árvízbotrány miatt.
Hivatalossá vált, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) kihátrál saját pártelnöke, Elena Lasconi mögül, és Bukarest függetlenként induló főpolgármesterét – a párt korábbi elnökét – támogatja az államfőválasztáson.
Bulgária 2025. május 1-től drágítja a matricákat, így azok, akik Bulgáriába vagy Görögországba tartanak autóval, többet fognak útdíjként fizetni.
szóljon hozzá!