Fotó: DNA/Facebook
Törvénytelen közbeszerzési eljárás gyanúja miatt hajtottak végre az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészei a román országos rendőr-főkapitányság székhelyén.
2023. április 04., 12:582023. április 04., 12:58
A DNA keddi közleménye szerint rendőri felszerelésekre kiírt közbeszerzési eljárásokat vizsgálnak,
A házkutatások a rendőrség mellett a Tradeco Engineering DGC nevű cég székhelyét is érintették.
A közbeszerzési szerződések megkötése idején Marcel Vela volt a belügyminiszter.
Bár korábban az oktatási minisztérium azt közölte, hogy nincs pénz az üdülési utalványokra, a tárca most bejelentette: idén is kaphatnak vakációs csekkeket a tanügyi alkalmazottak.
Nicușor Dan államfő is részt vett a koalíciós pártok vezetőinek keddi ülésén. A kormányra jelentős nyomás nehezedik a tanügyi, valamint az igazságszolgáltatásban dolgozók részéről a megszorítások miatt.
Kiskorú ellen elkövetett szexuális visszaéléssel gyanúsítanak egy volt román államfőjelöltet. Sebastian Popescu ellen kényszerintézkedést foganatosított a bíróság.
Fontos lépések történtek az elmúlt időszakban Romániának az amerikai vízummentességi programba (Visa Waiver) való felvétele érdekében.
Az ország több bíróságán részlegesen felfüggesztik tevékenységüket a bírák és ügyészek, követelve a speciális nyugdíjazásuk szabályozásának módosítását célzó törvénytervezett visszavonását.
Közzétették kedden a pótérettségi óvások elbírálása utáni, végleges eredményeit.
Nicușor Dan államfő kedden kijelentette, hogy az Európai Unió (EU) új többéves költségvetéséről szóló egyeztetésekkel párhuzamosan Romániában szükség van egy belső eszmecserére az ország fejlődési irányvonalairól.
Daniel David tárcavezető az Antena 3 televíziónak nyilatkozva elmondta, nem kíván jóslatokba bocsátkozni, nem tudja, mi fog történni a továbbiakban, de vélhetően bojkottal fog elkezdődni az új tanév.
Légimentő modulokat szerzett be a román katasztrófavédelem (DSU) a hadsereg szállító repülőgépei számára. Az ország ,,orvosi evakuálási kapacitásának javítását célzó projekt” lezárását hétfőn jelentették be a bukaresti légitámaszponton.
Nem áll fenn annak a kockázata, hogy megtiltsák a Román Vasúttársaság személyszállító részlege (CFR Călători) által üzemetetett vonatok közlekedését a CFR SA vasúti hálózatán – közölte hétfőn a CFR Călători.
szóljon hozzá!