Fotó: Facebook/PRO România
Victor Ponta, a jelek szerint a bejutási küszöb alatt ragadt Pro Románia elnöke a parlamenti választások lezárulta után Facebook-oldalán köszönte meg a támogatást mindazoknak, akik mellette álltak.
2020. december 07., 12:432020. december 07., 12:43
2020. december 07., 12:462020. december 07., 12:46
Ponta Facebook-bejegyzésében nemcsak köszönetet mondott, hanem biztatott is, illetve hangsúlyozta, hogy szerinte az új projektek ideje jött el:
Az Agerpres emlékeztet, a CURS-Avangarde által az Antena 3 televízió megrendelésére készített exit poll felmérés 21 óráig leadott voksokat tükröző eredménye szerint a Pro Románia szenátorjelöltjeire a választásra jogosultak 5%-a szavazott a vasárnapi parlamenti választáson, az alakulat képviselőjelöltjeire pedig a polgárok szintén 5%-a adta a voksát.
a Központi Választási Iroda (BEC) által hétfő délelőtt közölt hivatalos részleges eredmények szerint, több mint 62 százalékos feldolgozottságnál a Pro Románia 4,3 százalék alatt állt.
Az urnáktól hosszú ideje távolmaradók mozgósításában lát esélyt Kelemen Hunor RMDSZ-elnök arra, hogy ne a magyarellenes George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyerje meg az elnökválasztást.
Marcel Ciolacu hét elején lemondott miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke kivárásra játszik, és mindenképpen kormányra juttatná pártját, akár a szélsőjobboldali George Simion győz, akár a liberális Nicușor Dan.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
1 hozzászólás