Újraindul? Csütörtökön ismét üzembe állhat a cernavodai erőmű péntek óta álló reaktorblokkja
Fotó: Nuclearelectrica/Facebook
Talán csütörtökre sikerül visszakapcsolni az országos villamos áram-hálózatra a cernavodai atomerőmű egyes blokkját, amely pénteken este állt le meghibásodás miatt.
2024. július 24., 10:342024. július 24., 10:34
2024. július 24., 14:192024. július 24., 14:19
A blokk hiányában Románia továbbra is hatalmas mennyiségű áramot kénytelen importálni.
– közölte az Economica.net gazdasági portál.
Az erőművet üzemeltető Nuclearelectrica közlése szerint péntek este meghibásodás miatt automatikusan leállt az egyes reaktorblokk.
Az atomenergiai társaság közleménye szerint szakembereik dolgoznak a probléma azonosításán és elhárításán. „A reaktor automatikus leállása és a helyreállítási munkálatok nincsenek hatással a nukleáris biztonságára, nem veszélyeztetik a személyzetet és a lakosságot sem” – fogalmaztak a Nuclearelectrica képviselői.
A társaság ugyan nem szokta előre bejelenteni, mikor kapcsolja vissza a leállt reaktorblokkokat, azonban az áramszállításban illetékes Transelectrica a hétvégén azt közölte, hogy július 21-re, vasárnapra várható a visszakapcsolás.
Ezt utólag július 23-ára, keddre módosították, hogy aztán most újra kitolják csütörtökig.
ami arra kényszerítette a hatóságokat, hogy az előző napokban minden rendelkezésre álló forrást termelésbe állítsanak, beleértve az újraindított széntüzelésű erőműveket vagy a leállítani tervezett és gyorsan újraindítandó egységeket is. Mivel azonban a szélerőművek is működtek, a vízerőművi termeléssel és az importtal együtt sikerült problémamentesen fedezni a szükségletet.
Bár a kánikula azóta csillapodott, így a fogyasztás is csökkent az esti csúcsidőben,
A cernavodai atomerőmű 1-es reaktorblokkja 1996-ban kezdett el termelni, beépített teljesítménye 700 megawatt.
Mint arról beszámoltunk, Romániában naponta csúcsot döntött a villamos energia ára a kánikula miatt.
Egy meghibásodás miatt automatikusan leállt péntek este a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorblokkja – tájékoztatott a Nuclearelectrica vállalat.
Alig néhány olyan ország található még Európában, ahol édesebb egy Fanta Orange, mint Romániában. Nálunk csaknem háromszor annyi cukrot tartalmaz ugyanaz az üdítő, mint például a Horvátországban forgalmazott verzió.
Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy hétfőn találkozót tart az üzleti szféra képviselőivel az esetleges 2025-ös adóintézkedésekről, ugyanakkor megbeszélést kezdeményez a jelenleg 175 milliárd lejre becsült hátralékok behajtásáról.
„Egyetlen nyugdíj sem csökken. Hadd legyek nagyon világos. Egyetlen nyugdíjas sem fog szeptemberben alacsonyabb nyugdíjat kapni, mint augusztusban” – jelentette ki immár sokadjára Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Románia jelenleg 2,878 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 90,79 százalékos, ami azt jelenti, hogy az ország több mint 70 nappal a tervezettnél korábban teljesítette a földgáztárolási célját.
Elképesztő, 3000 lejt közelítő összegbe is belekerülhet egy igazolás, amelyet a nyugdíj újraszámításához megkövetelnek az állami hatóságok, emiatt a munkaügyi minisztérium a Versenytanácshoz fordul.
Az idei év első hat hónapjában 834 800 tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia, 19,9 százalékkal (138 800 toe) többet, mint az előző év azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közölt adataiból.
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
Az állategészségügyi hatóság fellépésének köszönhetően nem terjedt át újabb megyékre a juhpestis, ennek ellenére az exportlehetőségek beszűkültek. A védőoltás kötelezővé tételével Románia három évre le kellene mondjon az élőállatexportról.
A Nestlé immár hetedik éve vezeti az élelmiszermárkák globális rangsorát, annak ellenére, hogy az elmúlt év során értéke 7 százalékkal, 20,8 milliárd dollárra csökkent – áll a Brand Finance brit piackutató és üzleti tanácsadó vállalat honlapján.
A nyár eleje óta a sofőr, a menedzser és az egészségügyi asszisztens posztok szerepelnek a három legkeresettebb állás között – derül ki egy online munkaerő-közvetítő platform friss elemzéséből.
szóljon hozzá!