Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Mostantól nem kell 14 napig kórházban maradniuk azoknak, akik elkapták a koronavírust, de tünetmentesek vagy csak enyhe tüneteik vannak.
2020. június 23., 18:262020. június 23., 18:26
2020. június 23., 18:282020. június 23., 18:28
A továbbiakban lehetőséget biztosítanak arra, hogy a tünetmentes vagy enyhe tüneteket mutató fertőzötteknek ne kelljen a teljes gyógyulásig kórházban maradniuk: Nelu Tătaru egészségügy-miniszter kedden írta alá az erre vonatkozó rendeletet.
Azok, akiknek a tesztje pozitív, négy napig kötelesek házi elkülönítésben tartózkodni, a veszélyeztetett, illetve enyhe tüneteket mutató fertőzöttek szintén elhagyhatják tíz nap után a kórházat, ha a kiengedésük előtt 72 órán keresztül nincs lázuk vagy a tüneteik tovább enyhülnek.
A házi elkülönítésbe került fertőzöttet a háziorvosnak naponta telefonon keresztül ellenőriznie kell. A döntés az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legutóbbi ajánlásán alapul, amely felhívja a figyelmet: a kigyógyult fertőzöttek esetében előfordulhat, hogy a PCR-teszt még hetekig pozitív lesz, miközben már rég nem fertőznek.
Ez annyit jelent, hogy az elvégzett tesztek mintegy 6 százaléka bizonyult pozitívnak. Az első két helyen Portugália és Svédország áll. Ilyen arányú pozitív teszt utoljára május elején volt. Ugyanakkor a keddi bejelentés szerint – több mint kétszer annyi teszttel, mint egy nappal korábban – kevesebb új koronavírus-fertőzöttet szűrtek ki egy nap alatt: 24 óra alatt 214 esetet diagnosztizáltak, ezzel az igazolt fertőzések száma 24 505-re nőtt.
Tovább csökkent az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában, számuk immár meghaladta a 24 500-at. Ugyanakkor az ország területén eddig 1539 elhalálozást jegyeztek, 16-tal többet, mint egy nappal korábban – közölte keddi jelentésében a stratégiai kommunikációs törzs.
Folytatódik a médiaoktatás az iskolákban, miután az oktatási minisztérium együttműködési megállapodást írt alá a Független Újságírásért Központtal – jelentette be hétfőn a Facebook-oldalán Ligia Deca.
Első házként elfogadta hétfőn a szenátus azt a törvénytervezetet, amely szerint balesetokozás esetén harmadával nő a járművek tiltott átengedésének büntetési tétele; ha a baleset áldozatokat követel, szintén egyharmaddal nő a büntetési tétel.
Üdvözölte hétfőn Alexandru Rafila egészségügyi miniszter a gyógyszertári immunizációt.
Nicolae Ceauşescu nacionálkommunista diktátor jobb elnök volt, mint azok, akik az 1989-es forradalom után követték őt – véli George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje.
Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke és a koalíciós partner Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetője, Nicolae Ciucă juthat be az elnökválasztás második fordulójába – derül ki egy friss felmérésből.
Hónapról hónapra nő a csomagolóanyag-visszaváltó automaták száma, a betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) két rekordot is elért – jelentette be hétfőn Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
A Prahova megyei hegyimentők arra kérik a turistákat, hogy ne merészkedjenek a Bucsecs-, Csukás- és Baj-hegység magaslati régióiba, mert ezeket jelenleg köd és hó borítja és erős szél fúj.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
Idén októberben 4 706 791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28 077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban. Az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
szóljon hozzá!